تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
برگرفته از وصیت‌نامه شهید ابراهیمی: کتاب و دانش را رها نکنید
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شهید محمد ابراهیمی یکی از شهدای دفاع مقدس از استان سمنان در بخشی از وصیت‌نامه خود آورده است: با کتاب و دانش به توسعه کشور کمک کنید.

به گزارش مرآت، شهید ابراهیمی، فرزند چهارم نصرت الله ، بیستم اسفند ۱۳۴۴ در روستای کلامو بخش بسطام از توابع شهرستان شاهرود در خانواده‌ای پایبند به احکام اسلامی چشم به جهان گشود و همراه دو برادر و دو خواهر دیگرش در دامن مادری عفیف رشد یافت.

این شهید والامقام، دوره راهنمایی را در مدرسه شهید مطهری قلعه نو خرقان گذراند و تحصیلات خود را تا دوم راهنمایی ادامه داد و به دلیل درگیری کشور در جنگ ظالمانه با دشمن، با سماجت و پافشاری رضایت والدینش را گرفت و تحصیل را رها کرد و به کمک دلاوران خط مقدم جبهه شتافت.

شهید ابراهیمی سنش پایین، اما فکرش بزرگ بود، او قبل از پیروزی انقلاب با پخش اعلامیه و بعد از آن با برگزاری گروه‌های نمایشی، هدف‌های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را دنبال کرد.

این شهید جلیل‌القدر به خواندن کتاب علاقه زیادی داشت و با پشتکار مثالزدنی‌ توانست کتابخانه شهید عبدالرضا ابراهیمی را در روستا تأسیس کند.

این شهید بزرگوار، محصل وحدود ۱۷ سال سن داشت که به عنوان بسیجی از طرف سپاه شاهرود راهی جبهه‌های جنگ برای دفاع از خاک میهن اسلامی در برابر تجاورز بیگانگان شد.

این شهید جلیل‌القدر، بعد از سه ماه و هشت روز دفاع جانانه از خاک وطن سرانجام در بیست خرداد ۱۳۶۱ در عملیات پدافندی  در غرب کشور در اثر اصابت ترکش به قلبش به جمع دوستان شهیدش پیوست.

شهید ابراهیمی بخشی از وصیت‌نامه خود آورده ‌است: کتاب با ارتقای دانش و آگاهی زمینه ساز تحول در فرد و توسعه و پیشرفت کشور می‌شود.

وی افزود: نابخردان زمان بدانید که شیعه همیشه پرخروش و فریادش کوبنده است و پیروان امام فریادگرش را در می یابد و اینجانب تنها به عشق حسین زمانم، امام خمینی(ره) بت شکن، به جبهه حق علیه باطل می روم و با نثار خون ناقابلم در به ثمر رسانیدن انقلاب اسلامی وظیفه انسانی و اسلامی خود را به انجام می‌رسانم.

 پیکر مطهر  شهید ابراهیمی، در گلزار شهدای زادگاهش در روستای کلامو بسطام به خاک سپرده شد.

استان سمنان سه هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان سمنان در موضوع‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرونده‌های خبری ویژه را با برنامه مشخص در دستور کار خود داده است.
با هدف قدرشناسی از رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و معرفی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان همچنین الگوسازی برای این نسل، خبرگزاری ایرنا به معرفی شهدای استان سمنان در قالب پرونده خبری می‌پردازد.
معرفی جاذبه‌های گردشگری استان، سلامت، مفاخر استان و معرفی کتاب، دیگر پرونده‌های خبری خبرگزاری ایرنا استان سمنان است.​

ایرنا

انتهای پیام/م  

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه