تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
برنامه‌ریزی برای ورود گوشی هوشمند ایرانی به بازار منطقه
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات از برنامه ریزی برای ورود گوشی هوشمند ایرانی به بازار منطقه در راستای توسعه اکوسیستم تولید موبایل در کشور خبر داد.

به گزارش مرات، ستار هاشمی ورود به بازار منطقه را به عنوان چشم انداز زیست بوم توسعه تلفن همراه هوشمند در کشور عنوان کرد و گفت: طرح حمایت از تولید و توسعه زیست بوم موبایل ایرانی دی ماه امسال در کشور کلید خورد و چشم انداز اجرای این اکوسیستم علاوه بر رفع نیاز داخل، طراحی برنامه ای برای تبدیل ایران به قطب تولید گوشی موبایل در منطقه است.

وی گفت: زیست بوم توسعه گوشی تلفن همراه در کشور، بستری را برای بازیگران مختلف در حوزه موبایل فراهم می کند تا بتوانند در رقابتی کاملا عادلانه و در فضایی کاملا شفاف، به تولید محصول کیفی بپردازند.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه دغدغه ما به عنوان حاکمیت در اکوسیستم تولید گوشی موبایل، صیانت از حریم خصوصی افراد است، افزود: نباید اپلیکیشن های کاربردی که در این بستر از سوی افراد مورد استفاده قرار می گیرند در معرض تهدید باشند. براین اساس ما معتقدیم که همانطور که صیانت از حریم خصوصی افراد مورد تاکیدمان است، برای استمرار فعالیت کسب و کارهای مرتبط با زیست بوم توسعه گوشی موبایل در کشور نیز، باید به مساله حریم خصوصی توجه شود.

وی بر لزوم افزایش بازیگران در اکوسیستم تولید گوشی موبایل تاکید کرد و در مورد طراحی و تولید سیستم عامل بومی اندروید و استفاده از آن روی گوشی های تولید داخل، گفت: در این زمینه دغدغه مان صیانت از حریم خصوصی کاربران است و اینکه این موضوع چطور از سوی تولیدکنندگان مدیریت شود، به ابتکار عمل خود آنها بازمی گردد.

هاشمی ادامه داد: نگاه ما این است که باید این امکان وجود داشته باشد که ضمن اینکه از برنامه های کاربردی و اپلیکیشن های داخلی در لایه خدمات مناسب روی این گوشی ها استفاده می شود، کاربر از پتانسیل ها و ظرفیت های خارج از کشور نیز بهره مند شود.

وی گفت: در توسعه اکوسیستم گوشی هوشمند، حتما به فکر ورود به بازار منطقه ای نیز هستیم و نگاهمان از ابتدای طراحی این زیست بوم این بوده که در توسعه ظرفیت بازار، صرفا توجه‌مان به بازار داخلی نباشد و به بازار منطقه هم فکر کنیم.

معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: البته به هیچ عنوان در توسعه زیست بوم گوشی موبایل، قصد تصدی گری نداریم و این بستر را فراهم کرده ایم تا شرکت های فعال در حوزه زیست بوم تلفن همراه، بتوانند به ارائه خدمات در یک بازار رقابتی بپردازند و خودشان انتخاب کنند که چه خدماتی را می توانند با توجه به شرایط، ارائه دهند.

منبع/مهر

انتهای پیام/پ

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه