تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

نماینده مردم دامغان:
بردن نقدینگی به سمت ظرفیت‌های خالی کلید رفع مشکلات کشور است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های خالی کشور به وسیله راه‌های ایجاد نقدینگی و تکیه بر توان داخلی، شاه‌کلید رفع مشکلات داخلی است.

به گزارش مرآت،علی اکبر علیزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: باور قلبی به شعار «ما می‌توانیم» و تکیه بر توان داخلی، شاه کلید رفع مشکلات اقتصادی کشور است، باید به این باور برسیم که مشکلات کشور راه حل داخلی دارد.

وی ادامه داد: در گذشته جبران کمبود درآمد کشور به وسیله فروش نفت انجام می شد، اما با وجود تحریم‌ها و ناهمخوانی دخل و خرج، باید به ظرفیت‌های خالی کشور توجه ویژه کرد.

علیزاده اظهار داشت: ۶۰۰ هزار میلیارد ریال نقدینگی حاصل از فرار مالیاتی است که باید به این ظرفیت به خوبی توجه شود و با فرار مالیاتی با جدیت برخورد کرد.

وی اضافه کرد: طبق آمارها، ۸۰ درصد یارانه نقدی کشور به ثروتمندان پرداخت می‌شود که باید با عمل به اصلاح شرایط پرداخت یارانه نقدی به منظور بهره‌مندی بیشتر اقشار ضعیف به این میزان یارانه عمل کرد.

علیزاده تصریح کرد: طبق گفته مقام های رسمی کشور، ۸۰ درصد کالای قاچاق از راه رسمی و قانونی وارد کشور می‌شود که برای خروج از این معضل بزرگ باید با ایجاد دولت الکترونیک جلوی سودجویان را گرفت و با این مشکل مبارزه کرد.

وی ایجاد مبادلات پولی و ارزی را یکی دیگر از راه‌حل های مبارزه با مشکلات اقتصادی بیان کرد و گفت: در حال حاضر ایران با هند، ترکیه و روسیه مبادلاتی دارد و می‌توانیم با ایجاد مبادلات پولی و ارزی ۲ یا چندجانبه با دیگر کشورها، به برون رفت از مشکلات کمک کنیم.

وی افزود: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری، کشور می‌تواند با گشودن پنجره کسب و کار و رفع مشکلات این حوزه به سمت افق روشن سرمایه گذاری گام بردارد که این امر مهم نیازمند اراده جمعی است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: در گذشته برای حدود ۷ هزار قلم کالای اساسی از ارز دولتی برای واردات استفاده می‌ شد که در مجلس قبلی با همکاری دولت، یکهزار و ۴۰۰ قلم با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی، کمبود را جبران کردند که در حال حاضر این تعداد به ۲ هزار و ۵۰۰ کالا رسیده است.

 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  • ایرنا

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه