تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

صفار هرندی در سمنان؛
برخی به نام عدالتخواهی پژواک‌دهنده سخن دشمنان می‌شوند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره تلویحی به مواضع اخیر موسوی خوئینی‌ها، گفت: شما مسبب روی کار آمدن برخی از دولت‌ها بوده‌اید.

محمدحسین صفار هرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه امروز در مراسمی که به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی در مسجد امام خمینی(ره) سمنان برگزار شد طی سخنانی با بیان این که از ابتدای تاریخ همواره کسانی قصد آن را داشته‌اند که خود را محور حق معرفی کنند اظهار داشت: بر این اساس، آزمایش‌ها، ابتلائات و فتنه‌ها برای کشف راستگویان و دروغگویان و محک زدن صداقت یا ادعاهای کذب افراد بوده است.

صفار هرندی ضمن اشاره به آغاز و فرجام حرکت منافقین که روزگاری خود را داعیه‌دار التزام به اهداف انقلاب جلوه می‌دادند گفت: از طرفی، از همان سال نخست تولد انقلاب، یکی از اتهاماتی که آمریکایی‌ها به ایران می‌زدند این بود که جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی، ضد حقوق بشر است؛ آن‌ها خود را در این زمینه محور حق می‌دانستند.

وی با بیان این که اتهام‌زنی آمریکایی‌ها به ایران در بدو انقلاب به سبب اعدام برخی از جنایتکاران رژیم سابق بود گفت: یکی از این افراد، جنابِ «احمدِ احمد» بود که از خاطرات ایشان کتابی نیز به چاپ رسیده است و من هروقت ایشان را می‌دیدم که با دو عصا به نماز جمعه می‌آمد، به یاد شکنجه‌هایی می‌افتادم که جسم نحیف او را آزرده بود؛ احمدِ احمدِ یکی از صدها قربانی جنایت‌های امثال نصیری بود؛ اما آن‌گاه که دست قهر الهی از آستینِ مردم انقلاب‌کرده بیرون آمد و نصیری گرفتار مکافاتِ انقلاب شد، صدای آمریکایی‌ها به اعتراض بلند شد که ایران حقوق بشر را نقض کرده است!

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن اشاره به معیارهای دوگانه آمریکایی‌ها در قبال مسأله حقوق بشر، از سکوت و مهر تأیید آمریکا بر تضییع حقوق بشر توسط رژیم صهونیستی در سرزمین‌های اشغالی انتقاد کرد و گفت: مردم مظلوم فلسطین که می‌خواهند سرزمین اشغال‌شده خود را پس بگیرند، در ابتدا حتی دست به اسلحه نیز نبرده بودند و عمدتا با سنگ به مصاف دشمنی می‌رفتند که به سوی آن‌ها گلوله شلیک می‌کرد اما آمریکایی‌ها فلسطینی‌ها را تروریست خطاب می‌کردند!

صفار هرندی با اشاره به سر بریدن یکهزار و 700 جوان عراقی در موصل توسط داعش گفت: از نگاه غرب، سردار قاسم سلیمانی که به سرکوب این جنایت‌کاران برخاسته بود رهبر تروریست‌های عالم است اما آمریکا که وقتی داعش در مخمصه و محاصره گرفتار می‌شد به یاری آن‌ها می‌آمد، مدافع حقوق بشر است.

ایران 17 بار اقدام آمریکا برای نجات داعش از محاصره را به سازمان ملل گزارش کرد

وی با اشاره به سخن شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی مبنی بر این که ایران 17 بار اقدام آمریکا برای نجات داعشِ در محاصره را به سازمان ملل گزارش کرد اما ترتیب اثری داده نشد گفت: این جهانی است که ما در آن زیست می‌کنیم؛ آیا می‌توان با چنین نهادها و دولت‌هایی سخن گفت؟ مسلما پاسخ منفی است؛ لذا لازم است سالی یک‌بار در چنین زمانی، پرچم مظلومیتِ مقتدرانه را سر دست بگیریم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اعلام این مطلب که آمار مرگ و میر مبتلایان سیاه‌پوست به کرونا در امریکا 2 تا 3 برابر آمریکا مرگ و میر سفید‌پوستان است گفت: تشت رسوایی آمریکایی‌ها از بام افتاده؛ از طرفی آمریکایی‌ها اکنون خود با مشکلات فراوانی روبرو هستند که در حل آن‌ درمانده‌اند؛ بنابراین آن‌ها که هنوز به آمریکا خوشبین هستند و تصور می‌کنند که آمریکا می‌تواند گره‌گشایی کند، باید این حقایق را ببینند.

آن‌ها که می‌گفتند ما زبان دنیا را بلدیم، اکنون نسخه بچه‌های جهاد را می‌پیچیند/ اگر این مواضع را هفت سال قبل اتخاذ می‌کردید با این مشکلات مواجه نبودید

صفار هرندی در ادامه با اشاره به تلویحی به سخنان حسن روحانی در نکوهش منتقدانِ سیاست خارجی دولت گفت: برخی می‌گفتند شما بی‌سوادها سیاست نمی‌فهمید و زبان بین‌الملل را نمی‌شناسید و باید این حوزه را به ما که زبان جهان را بلدیم بسپارید؛ اکنون آن کاربلدهای مدعی در هفتاد سالگی به نسخه‌ی چند دهه قبلِ‌ بچه‌های کلاس جهاد در قبال آمریکا رسیده‌اند.

وی با تأکید بر این که برخی کشور را هفت سال معطلِ این ایده کردند که مسائل کشور از طریق گفتگو با آمریکا حل می‌شود، خطاب به صاحبان این ایده گفت: اگر مواضع کنونی در قبال آمریکا را هفت سال قبل اتخاذ می‌کردید اکنون با این مشکلات درگیر نبودید؛ وقتی از اقدامِ درست در زمانِ مناسب پرهیز می‌کنید باید هزینه‌های سنگین‌تری بپردازید؛ برخی ما را در مسیری قرار دادند که به گفتگو با آمریکا خوشبین باشیم اما رهبر انقلاب فرمودند که هزینه سازش به مراتب از هزینه مقاومت بیش‌تر است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین گفت: برخی، وقتی که جنگ شد فرزندان خود را به خارج از کشور فرستادند و بعضا خودشان نیز به آن‌ها پیوستند و با پایان یافتن جنگ، به کشور بازگشتند و با سوءاستفاده از هرج و مرجِ پس از جنگ، بر مقدرات مردم مسلط شدند.

صفار هرندی با با بیان این که پیچیدگی شرایط فتنه گاه تشخیص حق را بسیار دشوار می‌کند گفت: در ماجرای جنگ صفین نیز برخی به امیرالمومنین(ع) می‌گفتند کسانی که با شما می‌جنگند نیز قرآن می‌خوانند و از پیشانی‌شان از سجده‌های طولانی پینه بسته است و تو نیز از حق سخن می‌گویی؛ بنابراین تشخیص برای ما دشوار است.

برخی به نام عدالتخواهی، پژواک‌دهنده سخن دشمنان می‌شوند

وی با بیان این که برخی در عمل می‌گویند ولایت تا آن‌جا برای ما عزیز است که مواضعش با معیارهای شخصی ما همخوانی داشته باشد گفت: در شرایطی که دشمنان رهبری را در سال‌های اخیر هدف هجمه‌های رسانه‌ای خود قرار داده‌اند، برخی از بچه‌مسلمان‌های حزب‌اللهی هم به نام عدالتخواهی و آزادی‌خواهی پژواک‌دهنده همان حرف‌های دشمنان می‌شوند که چرا رهبری فلانی را منصوب کرد یا چرا رهبری از فلانی تقدیر کرد؛ این موضع نیز یک موضع امتحان است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به جنایات منافقین گفت: در میان اهداف ترور منافقین، تنها 200 تا 300 نفر از مسئولان را می‌توان برشمرد اما منافقین حدود 170 هزار نفر از مردم، از بقال و سبزی‌فروش گرفته تا مکانیک را فقط به این جرم که مثلا عکس امام(ره) را در مغازه‌‌هایشان گذاشته بودند، ترور کردند؛ کسانی که این کارنامه کثیف را دارند، اکنون تحت‌الحمایه آمریکا هستند.

در ماجرای بنی‌صدر، برداشت شهید بهشتی با برداشت امام(ره) متفاوت بود

صفار هرندی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که راه‌حل مشکلات اقتصادی این نیست که خواسته یا ناخوسته جایگاه رهبری را هدف قرار دهیم گفت: در ماجرای بنی‌صدر برداشت شهید بهشتی با برداشت امام(ره) متفاوت بود اما ایشان از باب تعبد سخن امام(ره) را پذیرفته بودند؛ با این وجود حتی برخی از یاران امام(ره) به ایشان بدگمان بودند.

وی افزود: برخی از عناصر ناسالم رخنه کرده در میان دانشجویان تسخیرکننده لانه جاسوسی، در مستندات لانه به دنبال اسناد جاسوسی و وابستگی شهید بهشتی به آمریکا می‌گشتند و مثلا دیدار شهید بهشتی با ژنرال هایزر را سندی برای جاسوسی شهید بهشتی می‌دانستند؛ دیداری که به امر امام(ره) انجام شده بود؛ اکنون برخی از همان افرادی که دیروز در استکبارستیزی، شهید بهشتی را هم متهم می‌کردند، از آن‌چه در قبال آمریکا انجام داده بودند، برائت می‌جویند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: یکی از افرادی که دستور حمله به لانه جاسوسی را به دانشجویان داده بود، امروز حرف‌هایی می‌زند که از آن بوی فاصله گرفتن از گذشته می‌آید.

آن‌ها که می‌گفتند امام(ره) مقابله با آمریکا را بلد نیست، برای گرفتن عکس یادگاری با امریکایی‌ها مشتاق‌اند!

صفار هرندی افزود: همان‌ها که می‌گفتند امام(ره) راه مقابله با آمریکا را بلد نیست، اکنون له‌له می‌زنند برای آن که یک سناتور آمریکایی آن‌ها را مورد لطف قرار دهد و با او عکس یادگاری بگیرند.

صفار هرندی در ادامه با اشاره تلویحی به مواضع اخیر موسوی خوئینی‌ها گفت: شما مسبب روی کار آمدن برخی دولت‌ها بودید؛ شما بودید که به مردم گفتید اگر فلان فرد را به عنوان رئیس انتخاب کنید، تضمینی برای بهبود آینده کشور هست اما اکنون که در سربالایی گیر افتاده‌اید، می‌گویید مسئول همه مشکلات، بزرگ و رهبر کشور است.

وی افزود: رهبری که شما را به گونه‌ای دیگر هدایت کرده بود اما شما در مقابل او صف‌آرایی کردید و گفتید باید اتفاقات دیگری بیفتد؛ اکنون صداقت داشته باشید.

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه