تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    روحانی:
برای بازگشت ارز حاصل از صادرات باید تصمیم حاد اتخاذ شود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس‌جمهور گفت: ما هیچ گاه نمی‌خواستیم صادرکننده‌ای را از طریق اعمال فشار و اقدامات قوه قضاییه مجبور کنیم که ارز را به کشور بازگرداند اما در این شرایط ناچار هستیم تصمیم‌های حادی بگیریم.

به گزارش  مرآت،حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز (پنج شنبه) در مراسم بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت صمت، با بیان اینکه تولید آهن اسفنجی، فولاد، گندله و کنسانتره در کشور در طول ۷ سال دو برابر آنچه قبل از سال ۹۲ بوده، شده است، گفت: امروز سرپرست وزارت صمت اعلام کرد که توان ما در ریسندگی در این هفت سال به دو برابر رسیده است که این مساله نشان می‌دهد کشور ما علیرغم همه تحریم‌های خارجی و توطئه‌های آنان در بسیاری از بخش‌ها موفقیت آمیز عمل کرده است.

وی بیان کرد: برخی از افراد به شرایط کشور توجه ندارند و در فضای مجازی سنگ اندازی می‌کنند و واقعیت‌ها را تحریف می‌کنند و باید امروز شاهد باشند ۵,۸۰۰ میلیارد تومان طرح و پروژه دریک روز در ایران اسلامی افتتاح شد.

رئیس جمهور با اشاره به افزایش محصولات صنعتی در سه ماهه اول سال، تصریح کرد: با وجود شرایط سخت کشور به دلیل تحریم‌های خارجی و شیوع بیماری کرونا اما افزایش محصولات صنعتی ایران در همه رشته‌های مهم رخ داده است.

روحانی افزود: افزایش تولید در سه ماه نخست سال در زمینه پتروشیمی ۷ درصد، در خودرو سواری ۸.۵ درصد، در تولید وانت ۲۳ درصد، در تولید انواع لاستیک خودرو ۳۱ درصد، درشمش آلومینیوم ۳۲ درصد، در سیمان ۱۰.۵ درصد، در فولاد خام ۵.۵ درصد بوده است و در ۱۲ رشته صنعتی با یک رشد بسیار خوبی مواجه بودیم.

وی تاکید کرد: این آمار و ارقام نشان می‌دهد مردمان سختکوشی در شرایط بسیار پیچیده مسیر تولید را ادامه می‌دهند و هدف جهش تولید را محقق می‌کنند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه استان‌های فارس و اصفهان جزء استان‌هایی هستند که شرایط مناسبی دارند و قطب تمدنی و گردشگری کشور هستند، گفت: البته در این ماه‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا این استان‌ها در زمینه گردشگری دچار مشکل شده‌اند.

روحانی بیان کرد: همه تلاش ما این است که تا پایان دولت آزادراه اصفهان-شیراز افتتاح شود که این افتتاح در کوتاه و امن شدن راه تاثیر بسزایی دارد.

وی با اشاره به اینکه ما در سیستان و بلوچستان شاهد تحولات خوبی هستیم، اظهار داشت: سیستان و بلوچستان دارای گاز است که باید توسعه پیدا کند و همچنین دارای راه آهن است و تلاش می‌کنیم مسیر چابهار به زاهدان متصل شود و طرح آبادانی مکران برای ما اهمیت دارد.

رئیس جمهور متذکر شد: زمانی که بنده در دولت یازدهم برای اولین بار عازم سیستان و بلوچستان شدم، مقام معظم رهبری فرمودند کاری کنید که بافت بلوچ فعال شود که این مساله نشان دهنده علاقه ایشان به استان سیستان و بلوچستان است و از سوی دیگر رهبر معظم انقلاب در زمان رژیم گذشته به این استان تبعید شده بودند و این مناطق را دیده بودند و مایل بودند که بافت بلوچ فعال شود که باید امروز بگویم دستور ایشان اجرایی و عملیاتی شده است.

روحانی با بیان اینکه بافندگی بلوچ هم در این دولت تکمیل خواهد شد، تصریح کرد: بسیار مهم است که استان سیستان و بلوچستان به عنوان یک استان استراتژیک برای ما تبدیل به یک قطب برای بافندگی و پارچه شود.

وی اظهار داشت: همسایه شرقی سیستان و بلوچستان، پاکستان است که پاکستان یکی از قطب‌های پارچه است و سیستان و بلوچستان هم می‌تواند یک قطب بزر