تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
برآورد هواشناسی از میزان بارش دقیق نبود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه پیش بینی هواشناسی از میزان بارش دقیق نبوده است، گفت: پس از هشدار هواشناسی، ۱۰ میلیون مترمکعب آب از دو سد استان رهاسازی کردیم.

به گزارش مرآت، اتابک جعفری، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به اینکه سه شنبه هفته گذشته سازمان هواشناسی درباره بارندگی‌های استان پیش بینی‌هایی انجام داد و به ما اعلام کرد، گفت: پیش بینی سازمان هواشناسی از میزان بارندگی و ورودی آب به سدها، حدود یک چهارم آن چیزی بود که در این چهار روز شاهد آن بودیم. اما اینکه گفته می‌شود تشدید خسارات ناشی از سیلاب به دلیل عدم رهاسازی آب از سدها است، مورد تأیید نیست. ما بر اساس پیش بینی هواشناسی در سد پیشین و خیرآباد آزادسازی آب داشتیم.

وی افزود: میزان بارندگی در استان به حدی زیاد بود که حتی اگر مخزن سدها را قبل از بارندگی کاملاً خالی می‌کردیم، بعد از بارندگی این سدها دو تا سه مرتبه خالی و پر می‌شدند.

وی همچنین درباره علت عدم رهاسازی آب از سد زیدان نیز توضیح داد: علت عدم رهاسازی آب در سد زیدان این بود که مخزن این سد حدود ٣٥ میلیون مترمکعب ظرفیت خالی داشت که بر اساس پیش بینی هواشناسی قرار بود ٢٠ میلیون مترمکعب آب به این سد وارد شود. بنابراین رهاسازی آب انجام ندادیم اما با توجه به حجم زیاد بارندگی، که فراتر از پیش بینی هواشناسی بود، این سد سرریز شد.

جعفری همچنین درباره سد نیمه کاره کهیر اظهار داشت: باوجود اینکه سد کهیر به بهره برداری نرسیده است اما آسیبی به آن وارد نشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: پیش از بارندگی، از سد پیشین، ٨ میلیون مترمکعب و از سد خیرآباد، ٢ میلیون مترمکعب آب رهاسازی شد؛ بر اساس پیش بینی هواشناسی قرار بود در استان شاهد ٢٦ ساعت بارندگی باشیم در حالی که ٧٢ ساعت بارندگی داشتیم. از سویی دیگر پیش بینی شده بود که ارتفاع بارندگی استان بین ۶۰ تا ١٠٠ میلی متر باشد اما حدود ٢٠٠ میلی متر بارندگی داشتیم.

منبع: مهر

انتهای پیام/م

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه