شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

 مدیر جهادکشاورزی دامغان خبر داد:   
برآورد برداشت ۳۰۰ تن گیلاس در دامغان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: برداشت گیلاس امسال از ۱۰۰ هکتار از باغ های این شهرستان آغاز شده است.

به گزارش مرآت، محسن طباطبائیان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: گیلاس های پیش رس از رقم بهاره هم اکنون در باغ های مناطق شمالی شهرستان دامغان در حال برداشت است.
وی ادامه داد: دامغان ۱۰۰ هکتار باغ گیلاس دارد که ۲۰ درصد از آن را گیلاس پیش رس تشکیل می دهد.
طباطبائیان تصریح کرد: برداشت گیلاس پیش رس از اواسط خرداد تا اوایل تیر در شهرستان دامغان انجام می شود، این در حالی است که برداشت این میوه تا اواخر تیرماه ادامه دارد.
وی افزود: برداشت ۳۰۰ تن میوه گیلاس از باغ های این شهرستان در سال جاری پیش بینی می شود که حدود ۶۰ تن از آن را گیلاس پیش رس تشکیل می دهد.
طباطبائیان گفت: ورود میوه به بازار فروش نوبرانه، فروش آن به قیمت بالاتر و در نتیجه صرفه اقتصادی برای باغداران، از فواید کشت این میوه پیش رس است.
وی خاطر نشان کرد: بیشترین برداشت این میوه مربوط به شهرهای دیباج، کلاته رودبار و روستاهای آستانه و آهوانو است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: حدود ۵۰ درصد از محصول گیلاس و آلبالو شهرستان دامغان در اثر سرمازدگی امسال خسارت دید که میزان محصول خسارت دیده ۲۵۰ تن برآورد می شود.
بیش از ۲۲ هزار و ۱۸۰ تن انواع محصولات باغی شامل گلابی، انگور، گیلاس، آلبالو، سیب، پسته، گردو، بادام، هلو، شلیل و زردآلو بر اثر سرمازدگی در سال جاری دچار خسارت شده است.
بیش از سه هزار هکتار باغ میوه و ۱۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی در شهرستان دامغان وجود دارد و ۳۵ درصد اشتغال دامغان در حوزه کشاورزی است که پنج هزار باغدار و کشاورز در این بخش مشغول فعالیت هستند.

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه