تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

مدیرکل آموزش و پرورش استان در گفتگو با مرآت:
بخشی از بسته‌های مهارتیِ جایگزین مشق شب تا پایان آبان‌ماه به مدارس ابلاغ می‌شود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان می‌گوید بخشی از بسته‌های مهارتیِ جایگزین مشق شب تا پایان آبان‌ماه به مدارس ابلاغ خواهد شد.

محمد دستورانی مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت و در پاسخ به این پرسش که «آیا در میان‌مدت شاهد تغییرات مدیریتی در بدنه آموزش و پرورش استان سمنان خواهیم بود؟» با بیان این که ما تغییرات را در حوزه مدیریتی خود به تدریج اعمال می‌کنیم اظهار داشت: مبنای ما در تغییرات، کفایت و مقبولیت افرادی است که به آن‌ها مسئولیت می‌دهیم و اگر احساس کنیم که در مسئولیتی نیاز به نیروی توانمندتر و باکفایت‌تری داریم که جابجایی در آن مجموعا به نفع نظام آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت است، بی‌تردید این کار را خواهیم کرد اما خارج از این چارچوب اقدامی نخواهیم کرد.

دستورانی در پاسخ به پرسش دیگری در ارتباط با برنامه‌های کلان مدیریتی در آموزش و پرورش استان به منظور مدیریت بهینه منابع انسانی گفت: توانمندسازی نیروی انسانی یکی از اقدامات مهمی است که در سال جدید تحصیلی در دستور کار داریم.

وی با تأکید بر این که مبنای کار ما در آموزش و پرورش «سند تحول بنیادین» است گفت: اصلی‌ترین وظیفه ما در آموزش و پرورش اجرایی‌کردن این سند است که مورد تأیید رهبر معظم انقلاب نیز قرار دارد؛ در همین راستا ما باید نگرش مدیران، معلمان و مسئولان دستگاه‌های فرهنگی را با این فحوای این سند همسو کنیم.

وی افزود: مهم‌ترین راهبرد ما برای اجرایی‌کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، توانمندسازی نیروی انسانی خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان در ادامه در پاسخ به پرسشی در ارتباط با مدارس آموزش از راه دور، گفت: تعداد مدارس آموزش از راه دور ما محدود است و بیش از 14 یا 15 واحد آموزشی از این نوع در استان نداریم.

مجموعه مدارس آموزش از راه دور و شبانه باید یکپارچه‌سازی شوند

دستورانی با بیان این که به اعتقاد من مجموعه مدارس آموزش از راه دور و شبانه و حتی مجموعه ایثارگران که به بزرگسالان خدمات ارائه می‌دهد باید یکپارچه‌سازی شوند گفت: ما این پیشنهاد را به وزارتخانه داده‌ایم و در انتظار تأیید وزارتخانه هستیم.

وی با اشاره به این که یکپارچه‌سازی مدارس مذکور بی‌تردید کیفیت آموزش را در این مدارس ارتقاء خواهد داد گفت: با این وجود تا زمان یکپارچه‌سازی قطعا برابر قوانین، نسبت به تقویت مدارس آموزش از راه دور اهتمام جدی داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان افزود: فعالیت‌ها و مأموریت‌های اداره مستقل مشارکت‌های مردمی در آموزش و پرورش استان ناظر بر مدارس آموزش از راه دور، غیردولتی، بزرگسالان و هیأت امنایی است.

کشورهای پیش‌رو در حوزه آموزش، مشق شب را حذف کرده‌اند

دستورانی در پاسخ به پرسش واپسین خبرنگار مرآت در ارتباط با حذف مشق شب از دوره ابتدایی، با اشاره به بررسی‌های کارشناسان تعلیم و تربیت در خصوص سیستم آموزشی کشورهای پیش‌رو و رده‌اول در حوزه آموزش همچون فرانسه، نروژ، فنلاند و کره‌جنوبی گفت: این کشورها نیز مشق شب را از سیستم آموزشی حذف کرده‌اند.

وی با بیان این که مشق شب در کشورهای مذکور مشق‌ها عمدتا در کلاس درس با دانش‌آموزان کار می‌شود گفت: البته ما نمی‌خواهیم از این کشورها الگو بگیریم چراکه ما سند متعالی‌تری به نام سند تحول بنیادین داریم و بر همین اساس کارشناسان و علمای تعلیم و تربیت در ایران نیز به این جمع‌بندی رسیده‌اند که مشق شب باید حذف شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با تأکید بر این که حذف مشق شب باعث می‌شود که دانش‌آموزان ما با کابوس نخوابند و بیدار نشوند، با کابوس مدرسه نروند و استرس آن‌ها کاهش پیدا کند، گفت: این امر سبب می‌شود که دانش‌آموزان به لحاظ شخصیتی و روانی انسان‌های متعادلی پرورش پیدا کنند؛ بر این اساس، در حال جایگزین کردن مشق شب با  آموزش‌های مهارت‌محور هستیم و از ابتدای مهر امسال به مرحله گفتمان‌سازی در این خصوص وارد شده‌ایم.

دستورانی با بیان این که در حال حاضر بر اساس دستورالعمل‌ها در حال آماده‌سازی بسته‌های مهارتی به منظور ارائه موضوعات درسی در قالب یک «فعالیت» هستیم گفت: این فعالیت‌ها باید با کمک والدین در منزل انجام شود تا ضمن رشد انضباط فردی، ادب و مهارت‌های زندگی، بتواند دانش‌آموزان را واجد ارزش‌هایی کند تا در آینده به حال خود و جامعه مفید و موثر باشند.

بخشی از بسته‌های مهارتیِ جایگزین مشق شب تا پایان آبان‌ماه به مدارس ابلاغ می‌شود

وی با اشاره به این که هنوز تمامی مدارس ما برای اجرای بسته‌های مهارت‌محور اقدامی نکرده‌اند گفت: ما اکنون در مرحله آماده‌سازی بسته‌های مهارتی و فکر می‌کنم که تا آخر آبان‌ماه بتوانیم بخشی از این بسته‌ها را به مدارس ابلاغ کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در پایان ضمن قدردانی از مسئولان و اصحاب رسانه به سبب همراهی با این نهاد، ابراز امیدواری کرد که رسانه‌ها و مسئولان آموزش و پرورش را در مسیر دشوار خود تنها نگذارند.

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه