تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

زن سرپرست خانوار:
با وجود گرانی ها و درآمد کم، دستم پیش کسی دراز نیست/ تعاونی زنان سرپرست خانوار در مهدیشهر تشکیل شود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
زن سرپرست خانوار گفت: با کمک دخترم و صرفه جویی و حذف هزینه های اضافی، زندگی خود را می چرخانم و با وجود گرانی ها و درآمد پایین ما، درمانده نیستم و دستم پیش کسی دراز نیست.

به گزارش مرآت به نقل از نیزوا، از زنان و مادران جامعه بسیار گفته شده و شنیده ایم اما شاید از زنان سرپرست خانوار کمتر گفته می شود.  سیده خانم یکی از بانوان مهدیشهری است که هم زن خانه خودش است و هم مرد خانه اش. او که حدود 15 سال پیش به دلایلی از همسرش جدا شده، اکنون با تنها دختر جوانش زندگی می کند و خرج خانواده دو نفره شان را درمی آورد.

مسئولیت زندگی و بر دوش کشیدن بار اقتصادی در این زمانه ای که گرانی بیداد می کند، هر چند فشار و ناملایماتی بر وی آورده اما او سعی می کند همواره روی پای خود بایستد و خرج زندگی اش را تامین کند.

به پای صحبت های سیده خانم نشستیم تا از وضعیت تامین امورات زندگی برایمان بگوید، این بانوی سرپرست خانوار وضعیت اشتغال را نه تنها برای بانوان بلکه برای مردان نیز سخت دانست و گفت: امروزه کار پیدا نمی شود و اگرهم پیدا شود برای افرادی امثال ما که تحصیلات دانشگاهی نداریم بسیار سخت تر پیدا می شود.

وی که در یک مرکزی به صورت پاره وقت و ساعتی مشغول به کار است، افزود: حقوقم بسیار کم است ولی چون برای تامین اجاره خانه و هزینه های زندگی به کار نیاز دارم مجبورم که با همین حقوق اندک هم به این کار بپردازم.

این بانوی مهدیشهری اضافه کرد: این مرکزی که کار می کنم برخی ماه ها می شود که کار نداشته باشند و بیکار می مانیم و نه تنها در مدت بیکاری دستمان خالی است بلکه بیمه ما هم در زمانی که بیکار هستیم پرداخت نمی شود یعنی در طی یک سال بیمه ما کامل نیست و 3 الی 4 ماه بیمه پرداخت نمی شود.

این زن سرپرست خانوار تصریح کرد: البته دستمزدی هم که دریافت می کنم کفاف زندگی من و دخترم را نمی دهد برای همین هم مدتی به کار خانگی مانند پختن مربا و ترشیجات اقدام داشتم اما باید سرمایه ای می بود تا به تبلیغات و جذب مشتری بپردازم که متاسفانه این سرمایه را نداشتم و فقط اطرافیان و آشناهایم مشتری ام هستند که تعدادشان محدود است و این کار صرف ندارد.  

سیده خانم بیان کرد: در برخی از شهرها تعاونی های زنان وجود دارد به ویژه برای زنان سرپرست خانوار که از تعاونی حمایت می شوند و محصولات خانگی شان به فروش می رسد اما در مهدیشهر تا جایی که می دانم چنین تعاونی وجود ندارد که امیدوارم مسئولین فکری کنند و چنین تعاونی ای را تشکیل دهند.

وی گفت: هزینه های زندگی بسیار بالاست و گرانی نیز بیداد می کند، برای همین هم دخترم بعد از اتمام تحصیلات مدرسه دیگر به دانشگاه نرفت و ترجیح داد کمک حالم شود و کار کند که در یکی از شرکت ها کار پیدا کرد و اکنون مشغول است و بخشی کمی از درآمدش را بابت اجاره خانه می پردازند و بقیه را برای آینده اش ذخیره می کند.   

 این زن سرپرست خانوار تاکید کرد: هر چند درآمدم بسیار کم است ولی با کمک دخترم و صرفه جویی و حذف هزینه های اضافی و با پول یارانه ها، زندگی خود را می چرخانم و این را لطف خدا می دانم که با وجود گرانی ها و درآمد پایین ما، درمانده نیستم و دستم پیش کسی دراز نیست.

سیده خانم خاطر نشان کرد: از مسئولین می خواهم بیشتر به فکر زنانی که به هر دلیلی مردی در زندگیشان وجود ندارد و مجبور هستند هزینه های زندگیشان را خود تامین کنند، باشند و از آنان حمایت کنند چرا که زنان بسیار در جامعه آسیب پذیر هستند و در جامعه اگر دچار مشکل شد، جامعه دچار مشکل می شود.

انتهای پیام/ع

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه