تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

عضو هیئت علمی موسسه مسیر:  
بازی های رایانه ای صرفا سرگرمی نیستند/ تغییر ذائقه فرزندان سبب رکود بازار بازی های ایرانی شد
عضو هیئت علمی موسسه سوادرسانه ای مسیر گفت: خانواده باید بدانند در عصر حاضر بازی های رایانه ای صرفا سرگرمی نیستند بلکه یک تجربه ی زیستی و سرگرم آموز هستند.

سعید مدرسی عضو هیئت علمی موسسه سواد رسانه ای مسیر در گفتگو با خبرنگار مرآت با اشاره به آگاهی خانواده ها در خصوص  ویژگی های بازی رایانه ای، گفت: خانواده ها باید بدانند بازی های رایانه ای دارای رده بندی سنی هستند و محتوای بازی را باید متناسب با سن در اختیار فرزندشان بگذارند.

 وی درباره رده بندی سنی بازی های رایانه ای در آمریکا تصریح کرد: بازی GTA (دزدی بزرگ اتومبیل) با هدف ترویج بی بند و باری طراحی شده است که در آمریکا برای افراد بزرگتر از 25 سال عرضه می شود اما در ایران به راحتی در دسترس نوجوانان قراردارد.

 این استاد علوم تربیتی با توجه به فروش غیرقانونی این بازی در آمریکا افزود: اگر این بازی خارج از رده سنی به فروش برسد، جرم محسوب می شود.

وی با توجه به بالا بودن قیمت بازی ها در آمریکا، گفت: آن ها شعار دموکراسی می دهند اما فیلترهایی را تعبیه می کنند که غیرمستقیم مردم خودشا ن را محدود کنند و آسیب های اجتماعی را کاهش دهند.

مدرسی درخصوص اعتیاد زمانی بازی های رایانه ای بیان کرد: هر چقدر میزان انجام بازی رایانه ای بیشتر باشد اثرات عمیق تری روی افراد می گذارد و به طبع آن، اعتیاد به محتوای نامطلوب بازی به وجود می آید.

وی افزود: اگر کودکان ما وابسته ی محتوای این بازی ها شوند ناخواسته ذائقه ی رفتاری شان تغییر خواهد کرد و به همین دلیل جذب بازی های ایرانی نمی شوند.

این فعال حوزه ی رسانه ای باتوجه به تغییرات هورمونی هنگام خشونت بیان کرد: انسان ها در هنگام خشونت آدرنالین ترشح می کنند و قند ذخیره ای بدنشان به قند فعال یعنی گلوکز تبدیل می شود، اما اگر این خشونت به صورت تخیلی و غیرواقعی باشد، گلوکز در بدن مصرف نمی شود و عوارض جانبی به دنبال دارد.

وی درباره  تخلیه نشدن خشونت ناشی از بازی های رایانه ای  تصریح کرد: اگر کودکان بعد از نیم ساعت بازی رایانه ای، نیم ساعت فعالیت فیزیکی نداشته باشند دچار اختلال یادگیری و بیش فعالی می شوند و آستانه تحملشان کم می شود.

مدرسی در خصوص آسیب های اجتماعی ناشی از بازی های رایانه ای توضیح داد: کودکان و نوجوانان با جاذبه ها ی جنسی ای در این بازی ها مواجه می شوند که چون  نمی توانند پاسخ درستی را در جامعه پیدا کنند، مجبور به بزه های اجتماعی می شوند.

وی درباره نقش خانواده ها در کنترل  بازی های رایانه ای فرزندان شان گفت: خانواده ها ابتدا باید سواد رسانه ای خودشان را بالا ببرند تا بتوانند بازی های مناسبی را برای فرزندانشان تهیه کنند و متناسب با برنامه زمانی، بازی را در اختیار آن ها قرار دهند.

عضو هیئت علمی موسسه مسیر درباره  سوادرسانه ای خانواده ها توضیح داد: خانواده باید بدانند در عصر حاضر بازی های رایانه ای صرفا سرگرمی نیستند بلکه یک تجربه ی زیستی و سرگرم آموز هستند.

مدرسی در خصوص هزینه کردن درست خانواده های ایرانی افزود: چون خانواده ها از سال ها قبل هزینه ی کافی برای خرید محصولات درست فرهنگی و هنری خرج نمی کردند ذائقه ی فرزندان شان هم تغییر کرده و گرایش کمتری به بازی های ایرانی از خودشان نشان می دهند.

انتهای پیام/ث

شبکه اطلاع‌رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه