شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

هشدار جدی بانک‌های ارائه دهنده وام مسکن آمریکا:    
بازار مسکن آمریکا با دخالت‌های مالی فدرال‌رزرو ناپایدار شده است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
اتحادیه بانک‌های مسکن آمریکا در نامه‌ای به مسئولان این کشور هشدار دادند که با تلاش‌های فدرال‌رزرو برای دخالت‌های مالی در بازار مسکن، این بازار در معرض خطر اختلالات گسترده‌ای گرفته است.

به گزارش مرآت، به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، اتحادیه بانک‌های مسکن آمریکا در نامه‌ای شدیدالحن به مسئولان این کشور هشدار دادند که با تلاش‌های فدرال‌رزرو برای دخالت‌های مالی در بازار مسکن، این بازار در معرض خطر اختلالات گسترده‌ای گرفته است.

اشاره آنها به خرید ۱۸۳ میلیارد دلار از اوراق مسکن توسط فدرال‌رزرو در هفته گذشته است. این خریدها به منظور کاهش نرخ اوراق مسکن انجام شد و این نرخ را به شدت پایین آورد.

اما این اقدامات در کنار طوفانی که در روزهای اخیر بازارهای مالی را به هم ریخته است، باعث شده تا نرخ‌های صندوق‌های تضمین شده هم تحت فشار قرار بگیرند. بانک‌ها از این صندوق‌ها برای حمایت از خود در برابر افزایش نرخ‌ها استفاده می‌کنند. از آنجایی که وام‌های مسکن طولانی‌مدت هستند اگر نرخ بهره در بازار از نرخی که بانک با آن قرارداد وام را شروع کرده است بالاتر برود، این صندوق‌های تضمینی به بانک‌ها پول پرداخت می‌کنند.

این سیستم به خوبی کار می‌کرد تا اینکه نرخ‌های وام مسکن دچار نوسانات شدید شد. در کل قرار بود این صندوق‌ها تجارت آرام و ایمنی داشته باشند. آنها وام‌دهندگان را در برابر افزایش نرخ بهره تا پایان مدت وام مورد حمایت قرار می‌دهند. اما در شرایطی که بسیاری از مشتریان بانک‌ها نمی‌توانند به علت قرنطینه وام خود را به موقع پرداخت کنند، بانک‌ها نه تنها پولی دریافت نمی‌کنند بلکه مجبورند هزینه صندوق‌های تضمینی را هم پرداخت کنند.

نوسانات بزرگ در قیمت اوراق مسکن باعث شده است کارگزاران صندوق‌های تضمینی پول بیشتری از بانکداران طلب کنند. برخی از بانک‌های ارائه‌کننده وام مسکن حالا با درخواست هزینه ده‌ها میلیون دلاری از سوی صندوق‌های تضمینی روبرو هستند که این هزینه آنها را از بازار خارج می‌کند.

اتحادیه بانک‌های مسکن آمریکا در نامه خود نوشته است: نوسانات شدید قیمت اوراق مسکن در هفته گذشته باعث شده است تا بسیاری از کارگزاران صندوق‌های تضمینی قیمت‌های بالاتری را از وام‌دهندگان درخواست کنند که این وضعیتی ناپایدار را برای بسیاری از این بانک‌ها ایجاد کرده است.

در ادامه این نامه آمده است: تا پایان هفته گذشته درخواست هزینه صندوق‌های تضمینی به سطحی بسیار بالا و بی‌سابقه‌ای رسید. برای تعداد قابل‌توجهی از بانک‌ها، که بسیاری از آنها سرمایه خوبی هم دارند، این هزینه اضافی سرمایه کاری آنها را فرسایش می‌دهد و توانایی آنها برای ادامه فعالیت‌های خود را به خطر انداخته است.

مهر

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه