تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
بازار شیر و تخم مرغ سمنان نیازمند ثبات
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شیر و تخم مرغ ۲ محصول پر مصرف بین آحاد جامعه محسوب می‌شود که اکنون شهروندان سمنانی نسبت به افزایش قیمت غیرقانونی این محصولات گله‌مند هستند و خواستار ورود جدی مسوولان در برخورد با متخلفان شدند.

به گزارش مرآت ،استان سمنان یکی از قطب‌های تامین محصولات دامی مانند تخم مرغ و گوشت مرغ در کشور به شمار می‌رود که براساس گفته مسوولان امر ۳۰ درصد محصولات تولیدی در استان جوابگوی نیاز مردم به تخم مرغ و مرغ است و اضافه تولیدات در بازار استان‌های همجواز مانند تهران عرضه می‌شود.

در گزارش‌های مردمی ارسال شده به خبرگزاری ایرنا، مردم شهر سمنان از افزایش غیر قانونی و بدون اطلاع قبلی شیر در سمنان گله مند بوده و خواستار برخورد شدید مسوولان با افراد متخلف هستند.

تقویت زنجیره تولید تا عرضه به بازار محصولات و توجه بیش از پیش به راهبرد هوشمندانه خرید تضمینی می‌تواند گره‌گشای مشکلات فعلی استان در زمینه شیر و تخم مرغ باشد چرا که در خرید تضمینی  تولید محصولات با برنامه ریزی است و با برنامه‌ریزی می‌توان هم صادرات داشت و ارزآوری کرد و هم ثبات قیمت بازار را حفظ کرد.

توجه بیش از پیش به تعاونی‌ها و سپردن کار به تعاونی‌ها به دلیل برخورداری از نظام مالی شفاف و جمع شدن سرمایه‌های اندک می‌تواند در حل مشکلات در دراز مدت موثر باشد.

 

مسوولان با گران‌فروشان برخورد کنند

رحمان سعیدی که به عنوان مشتری در حال خرید شیر فله بود در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: تاکنون شیر را از مراکز مجاز عرضه لبنیات مانند ماست‌بندی‌ها به ازای هر یک کیلوگرم بین ۳۵ تا ۳۶ هزار ریال خریداری می‌کردم، اما امروز وقتی برای خرید شیر به مغازه مراجعه کردم فروشنده از افزایش قیمت شیر به کیلویی ۴۵ هزار ریال خبر داد.

وی اظهار داشت: فروشنده در ادامه صحبت‌های خود گفته است تازه باید منتظر افزایش قیمت بیشتری باشید.

خبرنگار ایرنا به سراغ یکی از ماست‌بندی‌های شهر رفت و ماجرا را از زبان او جویا شد.

فروشنده‌ که نخواست نامی از وی برده شود ابراز داشت: امروز شنبه سکوی جمع آوری شیر، شیر را به قیمت هر کیلوگرم چهار هزار ریال فروخته است و با این قیمت خرید چگونه می‌توان شیر را به قیمت ۳۴۵ هزار ریال در اختیار مشتری قرار داد؟

 

افزایش قیمت شیر غیرقانونی است

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: افزایش قیمت شیر در سطح شهر سمنان غیرقانونی است و با متخلفان برخورد جدی می‌شود.

مهدی یحیایی در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: قیمت مجاز عرضه شیر در بازار سمنان ۳۴۵ هزار ریال است و فروشندگان اجازه فروش بالاتر از این قیمت را ندارند.

وی ادامه داد: معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بازار را رصد می‌کند و با متخلفان برخورد جدی خواهد داشت و اکنون چند متخلف در گرافروشی شیر در سمنان شناسایی و مورد برخورد قانونی قرار گرفتند.

یحیایی بیان کرد: صحبت‌هایی درباره افزایش قیمت شیر است، اما هنوز هیچ دستورالعملی مبنی بر افزایش قیمت شیر ابلاغ نشده است.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تاکید کرد: شهروندان هر گونه تخلف را برای رسیدگی می‌توانند با تماس با شماره تلفن ۱۲۴ برای پیگیری گزارش کنند.

 

گرانی تخم مرغ در بازار سمنان

گرانی تخم مرغ دیگر دغدغه مردم سمنان بود که در بررسی ‌های صورت گرفته خبرنگار ایرنا مشخص شد تخم مرغ در بازار سمنان به صورت دولتی و آزاد عرضه می‌شود که تخم مرغ به نرخ دولتی میزان آن کم بوده و پاسخگوی بازار نیست.

یکی از مغازه‌ داران شهر سمنان در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: سازمان‌های نظارتی تاکید و دستور بر فروش تخم مرغ به ازای هر یک کیلوگرم ۱۴۵ هزار ریال را دارند در حالی که مغازه‌دار باید تخم‌مرغ را با قیمتی بالاتر خریداری کند و حتی عمده فروش هیچ فاکتوری بابت خرید برای اثبات حرفش نمی‌دهد.

او ادامه داد: برای هماهنگ بودن و جمع و جور بودن اجناس مغازه‌ام مجبورم که تخم مرغ هم داشته باشم و از آن طرف اگر گرانفروشی رخ دهد تعزیرات چهار میلیون ریال جریمه‌ام می‌کند.

وی افزود: تعزیرات تاکید بر خرید تخم مرغ از عمده فروش دارد، اما برای تحقق این درخواست از خود اداره تعزیرات می خواهیم به ما عمده فروش معرفی کند که تخم مرغ با قیمت تصویب شده را عرضه کند و ما هم از همان عمده فروش تخم مرغ می‌خریم اما در بازار با قیمتی که مورد نظر مسوولان است تخم مرغی وجود ندارد.

 

اندیشیده شدن تمهیدات برای ثبات قیمت تخم مرغ

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان نیز در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: برای تنظیم بازار تخم مرغ تصویب شد تا ۲۵ درصد تولید تخم مرغ روزانه استان سمنان به بازار داخل استان برای تنظیم بازار اختصاص یابد.

حمیدرضا حسینی بیان کرد: ممنوعیت صادرات تخم مرغ از دیگر اقدام های انجام شده برای تنظیم بازار است و انتظار می‌رود با تمهیدات اندیشیده شده به زودی مشکل بازار حل شود.

بر اساس اظهارات فروشندگان و مصرف کنندگان شیر و تخم مرغ در کنار نظارت‌ها باید تدبیری اندیشیده شود تا ضمانت اجرایی تصمیمات ستاد تنظیم بازار استان سمنان باشد و عمده فروشان نیز از تصمیم ستاد تنظیم بازار پیروی کنند تا زنجیره فروش بدون نقص تکمیل و محصول در اختیار مصرف کننده قرار بگیرد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه