تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

جزئیات انتخاب پروفسور سیف الله سعدالدین از سوی موسسه THOMSON REUTERS؛   
این موفقیت را در برابر عظمت انقلاب ناچیز می دانم/ همه باید برای عزت کشورمان تلاش کنیم
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
استاد برجسته مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان از انتخاب خود به عنوان یکی از پژوهشگران برتر موسسه بین المللی «تامسون رویترز» می گوید.

پس از انتشار بخش اول گفتگوی مرآت با دکتر سیف الله سعدالدین در روزهای گذشته، بخش دوم این گفتگو پیرامون موفقیت این استاد برجسته مهندسی مکانیک در کسب عنوان پژوهشگر یک درصد برتر پراستناد بین المللی از سوی موسسه THOMSON REUTERS منتشر می شود.

گفتنی است سعدالدین در حال حاضر علاوه بر عضویت در هیات علمی دانشگاه سمنان، ریاست پارک علم و فناوری این دانشگاه را نیز برعهده دارد.

بخش دوم این گفتگو را در ادامه می خوانید:

مرآت- لطفا در خصوص انتخاب خود به عنوان پژوهشگر برتر از سوی موسسه THOMSON REUTERS توضیح دهید.

قطعا مستحضر هستید که وقتی پژوهشگران کارهای پژوهشی خود را در قالب مقالات در مجلات علمی معتبر به چاپ می رسانند. طبیعتا زمانی که چاپ مقالات به طور متعدد انجام می گیرد صرفا کمیت مقالات افزایش می یابد اما در حال حاضر در سطح جهان موضوع ارزیابی کیفی مطرح است. هم اکنون ارزیابی کیفی مقالات علمی توسط موسسه ای به نام THOMSON REUTERS انجام می شود و شاخص اصلی آن نیز تعداد استنادات این موسسه است.

موسسه تامسون رویترز موسسه ای است که مجلات را مورد ارزیابی قرار می دهد و چنانچه شاخص های مرتبط را داشته باشند به عنوان مجلات ISI شناخته می شوند. چنانچه مقالاتی که در این مجلات به چاپ می رسند توسط سایر پژوهشگران مورد استناد قرار بگیرند درجه و اعتبار علمی آنها بالا می رود و IF یاimpact factor آنها ارتقا می یابد.

موسسه تامسون رویترز ارجاعات و استناداتی که سایر پژوهشگران به مقاله پژوهشگر دیگری می دهند را می شمارد و بر اساس شاخص های خود به آن امتیاز می دهد. پژوهشگرانی که امتیاز بیشتری را در این موسسه کسب کنند به عنوان پژوهشگران برتر آن رشته در سطح جهان شناخته می شوند. تامسون رویترز در نهایت یک درصد از کل پژوهشگران برتری را که بیشترین امتیاز را کسب کرده اند به عنوان پژوهشگران یک درصد برتر معرفی می کند که این افراد حتما باید حداقل ارجاعات را در رشته های خود داشته باشند.

حداقل ارجاعات در رشته های مهندسی 459 ارجاع است و طبق اعلام این موسسه بالغ بر هزار و 309 ارجاع به مقالات بنده در پایگاه اسکوپوس ((Scopus و هزار و 826 ارجاع نیز در گوگل اسکالر (Google Scholar) صورت گرفته است. لازم به ذکر است مقالات علمی 22 رشته در این موسسه مورد ارزیابی قرار می گیرد.

مرآت- تاکنون در سمنان چند نفر موفق به کسب این افتخار بزرگ شده اند؟

پیش از این دو استاد برجسته دانشگاه سمنان به نام های پروفسور نیما امجدی در رشته مهندسی برق و پروفسور مجید اسحاقی در رشته ریاضیات موفق به کسب این افتخار شده بودند و در رشته مهندسی مکانیک نیز بنده توانستم این موفقیت را کسب کنم. همچنین در دانشگاه شاهرود نیز 2 نفر از اساتید موفق شده اند این درجه پژوهشی را کسب کنند لذا تاکنون 5 نفر از اساتید استان توانسته اند از سوی موسسه تامسون رویترز به عنوان پژوهشگران یک درصد برتر معرفی شوند.

آرزو می کنم سایر اساتید دانشگاه های استان نیز بتوانند در زمره پژوهشگران موفق قرار بگیرند و برای کشور و استان افتخار کسب کنند.

مرآت- از اینکه این افتخار را برای کشور و استان کسب کرده اید چه احساسی دارید؟

ببینید نظام جمهوری اسلامی ایران تاکنون برای ما فرصت های زیادی را فراهم کرده است، اگر ما فرصت یافتیم درس بخوانیم، از امکانات علمی و پژوهشی دانشگاههای کشور استفاده کنیم همه اینها در سایه امنیت موجود در کشور بوده است. این فرصت ها مرهون خدمات و تلاش هایی است که نظام و کشور برای ما انجام داده اند. از آن سو نیز ما باید به خودمان بگوییم در قبال این خدمات و فرصت هایی که نظام برای ما ایجاد کرده است چه کاری انجام داده ایم؟

من شخصا به عنوان کوچکترین عضو مجموعه دانشگاهی با خودم می گویم باید تمام تلاشم را انجام دهم تا هرگونه امتیازی که می توانم کسب کنم و برای کشور و نظام افتخارآفرین باشم. تمام این تلاش ها را به عنوان انجام وظیفه ای می دانم در مقابل نعماتی که خداوند متعال توسط نظام جمهوری اسلامی به من عطا کرده است. اعتقاد قلبی دارم که تمام این موفقیت ها پاسخ کوچکی است به خدماتی که کشور و نظام در طول زندگی ام به من ارائه کرده اند. چنانچه همه افراد جامعه با این نگرش به مسئولیت های خود بیاندیشند و بر اساس آن عمل کنند قطعا پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش به اهتزاز درخواهد آمد.

بخش سوم و پایانی گفتگو با رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در روزهای آینده منتشر خواهد شد.

مصاحبه و تنظیم: مسعود تبریزی

انتهای پیام/ت

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه