تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

یادداشت؛
ایرانیان، وارثان سامانیان و صفویان و اشکانیان!
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
دو سه روز قبل فامیل خیراندیشی صبح زود با بنده تماس گرفت و گفت اگر برای پراید خسته‌ات لاستیک نیاز داری سریع خودت را برسان شهرک غرب برایت نوبت زدیم!

دو سه روز قبل فامیل خیراندیشی صبح زود با بنده تماس گرفت و گفت اگر برای پراید خسته‌ات لاستیک نیاز داری سریع خودت را برسان شهرک غرب برایت نوبت زدیم! وقتی نگاهی به دوحلقه لاستیک عقب ماشینم کردم ودیدم با زبان بی‌زبانی اظهار شرمساری نموده وسطح ظاهریشان همچون آینه صاف شده به سرعت حرکت کردم که در بین راه فامیل دوباره تماس گرفت و گفت نیا تمام شد!
بر خلاف همیشه که کم حوصله بودم ودر چنین موقعی سریع عقب‌گرد میکردم اما آن لحظه دل به دریا زده وقتی به محل قرار رسیدم صفی دیدم وصف‌ناشدنی. خواستم عکس بگیرم اما گوشی عهد بوقم بازی در آورد. شاید حکمتی بود! القصه وقتی صف را دیدم یاد سال‌های کوپن و صف و... افتادم و دلم گرفت. راستی این برگشت به حدود چهل سال قبل می‌تواند نمونه‌ای از ارتجاع باشد؟! نه؛ ارتجاع به افکار واندیشه مرتبط است نه به حرکات ظاهری! بگذریم، آمدم برگردم دیدم جلوی مغازه دیگری صف است. خودم را به پررویی زدم، ایستادم و داخل صف شدم. وقتی نوبتم شد دیدم مدارک مورد نظر را نیاوردم در همین اثنی جوانکی ژولیده التماس‌کنان از فروشنده می‌خواست که حتی الامکان یک حلقه لاستیک به او بدهند که در حال حرکت روی پنچری است! از او اصرار و از فروشنده انکار که نداریم در همین حین نیم‌نگاه خبرنگاری‌ام به جاده بود که می‌دیدم خودروهایی با قیمت‌هایی افسانه‌ای با رانندگانی لبخند ژوکند بر لب نظاره‌گر ما بوده و وارد می‌شدند.
یادم آمد چند سال قبل در مشهد سوار تاکسی بودم، بنده خدای خوش مشربی سر صحبت را باز کرده و می‌گفت ما ایرانیان فعلی وارثان سه دوره شاهی هستیم. 
عده‌ای که همواره در طول چهل سال گذشته به صف عادت کرده‌اند وارث صفویان! گروه دیگری که از مرارت روزگار اشکشان درامده وراث اشکانیان و گروه سوم که همواره چرخ روزگار بر مرادشان چرخیده ودر رفاه و آسایش بوده اند ورثه‌ی سامانیان هستند!
آن روز در پروسه خرید لاستیک دولتی هر سه گروه را به عینه دیدم!

جواد میرحاج

بیست و پنجم شهریور 99

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه