تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

    
ایجاد قطب‌های دیتاسنتری در کشور برای توسعه اقتصاد دیجیتال/ 99 درصد از بازار خدمات ابری کشور دست نخورده است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
یک فعال صنعت دیتاسنتر گفت: وزارت ارتباطات برنامه ایجاد قطب های دیتاسنتری در نقاط پر ترافیک شبکه ملی اطلاعات با سرمایه گذاری بخش خصوصی دارد که با این طرح، انگیزه زیادی برای سرمایه گذاری بدون نیاز به بودجه دولت ایجاد خواهد شد.

به گزارش گروه اقتصادی مرآت به نقل از خبرگزاری فارس، فریدون قاسم‎زاده مدیرعامل یک شرکت فعال در صنعت اینترنت و دیتاسنتر در مراسمی در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه وزارت ارتباطات در حال حاضر طرح و برنامه های بسیار خوبی برای ایجاد قطب های دیتاسنتری در نقاط پر ترافیک شبکه ملی اطلاعات با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت دولت دارد اظهارداشت: با ایجاد این قطبها، توسعه دیتاسنتر در کشور سرعت گرفته و هزینه و زمان ساخت آنها به شدت کاهش خواهد یافت.

قاسم زاده افزود: در حال حاضر با فرض گرفتن 1 درصد سهم بازار دیتاسنتر و خدمات ابری جهان در کشورمان، با توجه به اینکه جمعیت، ضریب نفوذ اینترنت و تولید ناخالص داخلی ایران حدود 1 درصد جهان است، ۹۷ درصد از بازار دیتاسنتر و 99 درصد از بازار خدمات ابری کشور دست نخورده باقیمانده و نیاز زیادی به سرمایه گذاری در این دو حوزه استراتژیک وجود دارد و به همین دلیل وزارت ارتباطات در دولت دوازدهم تمرکز خود را بر روی رفع این کمبود قرار داده است. با اجرایی شدن طرح وزارت ارتباطات در مورد ایجاد قطبهای دیتاسنتر و حمایت از بخش خصوصی، انگیزه بالایی برای سرمایه گذاری در این زمینه بدون نیاز به بودجه عمرانی دولت ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: از آنجایی که با توسعه سریع انجام شده در زمینه زیرساخت و پهنای باند پرسرعت موبایل و ثابت در طی چند سال گذشته، نیاز مبرمی به توسعه ظرفیت دیتاسنتر در کشور ایجاد شده، در نظر داریم در ادامه ساخت دیتاسنتر های قبلی، سرمایه‎گذاری کلانی برای ایجاد دیتاسنترهای جدید انجام دهیم.
قاسم زاده اضافه کرد: دو دهه قبل اینترنت و دهه گذشته موبایل به زندگی مردم بصورت جدی وارد شد و موبایل به ریموت کنترل زندگی مردم تبدیل شده است و ده سال آینده هوش مصنوعی و کاربرد آن در زندگی مردم انقلاب بعدی را رقم خواهد زد.

وی افزود: همین امروز نیز با استفاده از app های مختلف حمل و نقل، مسیریابی، جستجوگر و غیره بدون آنکه خودمان مطلع باشیم درگیر کاربرد هوش مصنوعی شده ایم اما در دهه آینده کیفیت و کمیت کار با هوش مصنوعی بشدت دچار تحول خواهد کرد.
وی گفت براساس آمار جدید منتشره از سوی سازمان جهانی ارتباطات (ITU) ما در زمینه نفوذ تلفن ثابت، کامپیوتر، اینترنت و موبایل مساوی یا بالای متوسط جهانی هستیم و با نفوذ بالای پنجاه درصدی تلفن هوشمند در کشور زیرساختی قوی برای توسعه تجارت، خدمات و دولت الکترونیکی و کاهش وابستگی کشور به خارج در فضای مجازی ایجاد شده است.
وی افزود: ایران بر اساس رتبه بندی شاخص IDI که توسط ITU انجام می شود در سال 2017 رتبه دوم جهان از نظر سرعت رشد ICT را کسب کرده است و زیرساخت ایجاد شده امکان تحرک جدی در کسب و کارهای مجازی و ایجاد تحول دیجیتال در سازمانها را فراهم کرده است که در نتیجه در سالهای اخیر شاهد راه اندازی شرکت های استارت آپی نوپا و خدمات جدید بر بستر اینترنت و موبایل هستیم که باعث ارتقاء کیفیت زندگی مردم شده اند.
قاسم زاده گفت: به دلیل رویکرد دولت نسبت به توسعه فناوری اطلاعات در کشور در طی سالهای اخیر، ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت موبایل از زیر 2 درصد به 34 درصد رسیده و زیرساخت های فیبر نوری و پهنای باند داخلی و بین المللی توسعه چشم گیری یافته است. این عوامل فرصت های طلایی برای توسعه کسب و کارهای دیجیتال را برای جوانان مستعد کشور، ایجاد اشتغال مولد و افزایش بهره وری که اهداف اصلی اقتصاد مقاومتی هستند را فراهم آورده است. با توجه به این شرایط درصدد توسعه سریع تعداد و ظرفیت دیتاسنترهای خود برای میزبانی سایت ها، اپلیکیشن ها و شرکت های نوپا هستیم که برای ایجاد تحول دیجیتال و ارائه خدمات الکترونیکی نیازمند دیتاسنتر و خدمات ابری هستند.
انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه