تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با مرآت:  
ایجاد ارتباط بانکی دو کشور راهکاری برای دور زدن تحریم ها/ دولت باید 6 سال پیش مبادلات پولی دوجانبه را برقرار می کرد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
کارشناس مسائل اقتصادی، ایجاد کانال های ارتباطی دیجیتالی دوجانبه بین بانک های مرکزی دو کشور را راهکاری برای دور زدن سلطه دلار و تحریم دانست و گفت: اگر دولت 6 سال پیش مبادلات پولی دوجانبه را انجام می داد، الآن تحریم ها برای ما شوخی ای بیش نبود.

عبدالمجید شیخی کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با خبرنگار مرآت، در خصوص دستاوردهای برقراری ارتباط بانکی ایران و روسیه، گفت: اگر ارتباط بانکی بینابینی داخلی باشد دستاوردهای بسیار بیشتری دارد نسبت به ارتباط بین بانکی عمومی که از طریق شبکه های بین المللی انجام می شود.

وی با بیان اینکه این نقل و انتقال، پول، سرمایه، کالا و خدمات را تسهیل می کند، تصریح کرد: این امر مبادلات بین دو کشور را بسیار آسان می کند و زمان وهزینه ها را کاهش می دهد.

این کارشناس مسائل اقتصادی اظهار کرد: ارتباط بانکی با سایر کشورهای دیگر اگر مبتنی بر مبادله پولی دو جانبه بین دو کشور باشد بسیار عالی خواهد بود.

شیخی ایجاد کانال های ارتباطی دیجیتالی دوجانبه بین بانک های مرکزی دو کشور را راهکاری برای دور زدن تحریم و سلطه دلار و یورو دانست و اضافه کرد: در این روش خودمان مبادله را انجام می دهیم.

وی با تاکید بر اینکه اقدام به این روش موجب دور زدن محدودیت های تجاری می شود، افزود: اگر دولت 6 سال پیش مبادلات پولی دوجانبه را انجام می داد و همانگونه که الآن بین ایران و روسیه دارد طراحی می شود، کانون هایی برای ارتباط دوبانکی و نرم افزاری تعریف می کرد،الآن تحریم ها برای ما شوخی ای بیش نبود.

این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در این 6 سال اقتصاد ما را متوقف کرد، گفت: دولت با دست خودش زیر چتر تحریم ها رفت و خودش را در میدان تحریم دشمن قفل و زنجیر کرد.

شیخی تصریح کرد: این دولت به خاطر اینکه به غرب امتیاز داده بود و دنبال به کرسی نشاندن حرف های باندی و اغراض سیاسی حزب خودش بود و سازش با آمریکا و اروپا را در سرداشت، هرگز نخواست تا سازوکار مستقلانه اقتصادی و مبرای از سلطه غرب را دنبال کند.

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه