تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

گزارشی از وضعیت حوزه ارتباطات شهرستان شاهرود؛   
اکثر روستاهای بخش بیارجمند تلفن ثابت ندارند/ 30 کیلومتر از مسیر شاهرود به طرود پوشش تلفن همراه ندارد
هزینه های بالای اتصال به شبکه دولت در راستای تحقق شعار دولت الکترونیک، عدم وجود تلفن ثابت در بخش عمده ای از روستاهای بیارجمند، عدم پوشش تلفن همراه در 30 کیلومتر از مسیر شاهرود به طرود و... تنها گوشه ای از وضعیت حوزه ارتباطات در شهرستان شاهرود است.

به گزارش مرآت به نقل از نسل شاهوار برگزاری جلسه شورای آی. سی. تی استان سمنان در شهر شاهرود فرصت مناسبی برای تهبه گزارشی از وضعیت حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در این شهرستان بود.

آنتن دهی ضعیف تلفن همراه در مناطق گردشگری شاهرود

سید محمد رضا هاشمی معاون استاندار سمنان و فرماندار شهرستان شاهرود در این جلسه در خصوص مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری شهرستان شاهرود با اشاره به عدم پوشش تلفن ثابت در برخی از واحدهای مسکونی این شهرستان گفت: در برخی از واحدهای مسکونی از جمله مسکن مهر فدک شاهرود، مسکن مهر شهید بهشتی بیارجمند و مجتمع 40 واحدی بیارجمند که آماده تحویل است تلفن ثابت ندارد.

وی با اشاره به لزوم آنتن دهی تلفن همراه در نقاط گردشگری این شهرستان اظهار کرد: از بدو کار بنده در این شهرستان پوشش تلفن همراه در نقاط گردشگری به ویژه جنگل ابر و آبشار تنگه داستان مجن  پیگیری شد اما بعد از گذشت حدود سه سال هیچ اقدامی حاصل نشده است.

فرماندار شهرستان شاهرود با اشاره به مطرح کردن این مساله در سفر وزیر پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات به شاهرود یادآور شد: سال گذشته جوانی در آبشار تنگه داستان مجن سقوط کرد و به دلیل عدم پوشش تلفن همراه در آن منطقه 45 دقیقه طول کشید تا به شهر مجن رسانده شود و متاسفانه این جوان فوت کرد.

منازل مسکونی شاهرود کدپستی ندارد

هاشمی در ادامه به مشکلات حوزه پست در شهرستان شاهرود اشاره کرد و افزود: به دلیل اختلاف بین شهرداری شاهرود و اداره پست خیلی از منازل مسکونی این شهر کدپستی ندارند که البته این مشکل جدیدا مرتفع شده است اما منازل مسکونی که جدید احداث می شوند باید شناسنامه شده و کدپستی داشته باشند.

وی در خصوص مشکلات مربوط به دفاتر پست بانک بیان کرد: نقاطی که به عنوان پست بانک انتخاب شده است از نظر امنیتی مورد تایید نیست و باید مسائل ایمنی و امنیتی رعایت شود و دوربین های مدار بسته در این دفاتر نصب شوند و اگر دوربین مدار بسته نصب شده است باید به مرکز شهرستان اتصال داشته باشند.

نگرانی مردم از تشعشات دکل های تلفن همراه

معاون استاندار سمنان در بخش دیگری از صحبت های خود به نگرانی های ایجاد شده بین مردم در خصوص تشعشات دکل های اپراتورهای مختلف تلفن همراه اشاره کرد و گفت: در شهرستان شاهرود یکصد دکل تلفن همراه از اپراتورهای مختلف نصب شده که فقط 40 دکل در نقاط مختلف شهر شاهرود است، تعدد دکل ها و نگرانی مردم در خصوص تشعشات و امواج این دکل ها باعث نگرانی شدید مردم شده است که در مورد اخیر یک ماه پیش با حکم دادستان دکل برپا شد.

هاشمی یکی دیگر از مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان شاهرود را کارگزاران مخابرات عنوان و تصریح کرد: در این خصوص مدیران استانی و شهرستانی باید پاسخگو باشند، چگونه است که اگر چندی پیش مشکلی در خصوص فیبر نوری در منطقه مجن و چهارباغ بوجود آمد فرماندار و بخشدار باید پاسخگو باشند اما اگر کارگزار پیگیر حل مشکل از شهرستان باشد چون این بخش خصوصی است کسی پاسخگو نیست.

وی اعلام کرد: در مجموع مخابرات، زیرساخت، پست، پست بانک، دکل های تلفن همراه زیر مجموعه وزارت ارتباطات است و این وزارتخانه در شهرستان مدیر دارد و باید پاسخگو باشد.

خبرنگار نسل شاهوار در حاشیه این جلسه با بخشداران بخش های مرکزی، بیارجمند و بسطام گفتگو کرد و مشکلات مربوط به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را در این شهرستان ها جویا شد که ماحصل آن در ذیل آمده است:

هزینه بالای اتصال به شبکه دولت الکترونیک

مهدی استیری بخشدار بسطام در حاشیه این جلسه در خصوص مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بخش بسطام به خبرنگار نسل شاهوار گفت: عدم آنتن دهی تلفن همراه که برخی اپراتورها پشتیبانی نمی کنند و به تبع آن اتصال به اینترنت ضعیف یکی از مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش بسطام است.

وی هزینه های بالای اتصال به شبکه دولت را یکی از دیگر مشکلات حوزه ارتباطات در بخش بسطام عنوان و اظهار کرد: در راستای برخورداری از خدمات دولت الکترونیک تمام دهیاری های این بخش به شبکه دولت وصل شده است اما هزینه بالای فیش های تلفنی که صادر می شود دهیاری ها را با مشکل مواجه کرده و پرداخت فیش ها از توان بسیاری از آنها خارج است.

بخشدار بسطام افزود: امنیت، کمبود منابع مالی، خطوط تلفن و اینترنت ضعیف این دفاتر دفاتر آی. سی. تی که روستاییان را مجبور می کند برای پرداخت یک قبض به مرکز بخش یا مرکز شهرستان تردد کنند از دیگر مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش بسطام است.

بخش عمده ای از روستاهای بخش بیارجمند تلفن ثابت ندارند

روح الله کریمی بخشدار بیارجمند نیز در گفتگو با خبرنگار نسل شاهوار با اشاره به دوری شهر بیارجمند و روستاهای آن از مرکز شهرستان گفت: بخش عمده ای از روستاهای بخش بیارجمند تلفن ثابت ندارند و از تلفن های دبلیو. ال. ال استفاده می کنند و همین تلفن ها هم گاها قطع و مشترکان آنها از نظر اتصال به اینترنت مشکل دارند.

وی به رونق گردشگری در روستاهای این بخش اشاره و اظهار کرد: نصب دستگاه های پوز، آنتن دهی تلفن همراه و اتصال به اینترنت در مناطق گردشگری ضروری است اما در روستای رضاآباد بخش بیارجمند که از روستاهای هدف گردشگری است به علت عدم وجود تلفن ثابت در نصب کارتخوان و دستگاه پوز توفیقی نداشتیم.

بخشدار بیارجمند افزود: از طرفی هر کدام از بانک ها نیز با یک اپراتور انعقاد قرارداد کرده اند و در عمده روستاهای بخش بیارجمند به جز خود بیارجمند به غیر از اپراتور همراه اول هیچ اپراتور دیگری ارائه خدمت نمی دهد و همین آنتن دهی همراه اول نیز در خیلی از نقاط ضعیف یا قطع است و پوشش مطلوبی نداریم.

بانک ها تمایلی به نصب پوز در روستاهای بیارجمند ندارند

کریمی در خصوص مشکلات مربوط به پست بانک در بخش بیارجمند بیان کرد: چندی قبل یک خودپرداز توسط پست بانک در روستای احمدآباد دهستان خارتوران نصب شد اما با توجه به پراکندگی روستاها در این منطقه نیاز به نصب دستگاه خودپرداز و ایجاد دفاتر آی. سی. تی در دو یا سه روستای دیگر نیز هست تا مردم برای یک تراکنش مالی یا پرداخت قبض مجبور به تردید مسافت طولانی نباشند.

وی ادامه داد: همچنین به دلیل تراکنش مالی پایین فروشگاه های روستایی بانک تمایلی به نصب دستگاه های پوز در این فروشگاه ها ندارند و در برخی از روستاها هم که پوشش تلفن همراه و تلفن ثابت وجود ندارد مشکل نصب دستگاه پوز وجود دارد.

بخشدار بیارجمند در خصوص اتصال به شبکه دولت در این بخش عنوان کرد: دستگاه های اجرایی این بخش عمدتا وابسته به اداره کل هستند به دلیل هزنیه هایی نسبتا بالایی که باید هر ماه برای اتصال به شبکه دولت پرداخت شود علی رغم تلاش های انجام شده تمایل زیادی به استفاده از شبکه دولت ندارند، بخصوص در دهیاری ها که درآمدهای بسیار پایین تری دارند.

30 کیلومتر از مسیر شاهرود به طرود پوشش تلفن همراه ندارد

علی باقری بخشدار مرکزی شاهرود نیز در خصوص مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات این بخش به خبرنگار نسل شاهوار گفت: عدم پوشش تلفن همراه در روستاهای بیدستان، علی آباد و صالح آباد مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است بخصوص روستاهای علی آباد و صالح آباد که دو روستای همجوار هستند و حدود 200 خانوار دارد مردم از تلفن های دبلیو. ال. ال استفاده می کنند و اینترنت آنها نیز از همین خطوط است که خطوط آنها با مشکل مواجه شده و در حال حاضر تلفن دبلیو. ال. ال آنها هم قطع شده است.

وی اظهار کرد: در روستای بیدستان دهستان طرود که حدود یکصد و 50 کیلومتر از مرکز شهرستان فاصله دارد و در مسیر جاده شاهرود به جندق- معلمان که به استان های اصفهان و یزد ختم می شود قطعی تلفن ثابت یکی از مشکلات است.

بخشدار مرکزی شاهرود در خصوص پوشش تلفن همراه در حوزه استحفاظی شاهرود به سمت طرود بیان کرد: در این فاصله نیز در مسافتی به طول 30 کیلومتر پوشش تلفن همراه نداریم و اگر حادثه و تصادفی اتفاق بیفند اطلاع رسانی و امدادرسانی بسیار مشکل است.

باقری هزینه های بالای اتصال به شبکه دولت را از دیگر مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش مرکزی عنوان کرد.

انتهای پیام/ع

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه