شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

اولین ربات متفکر دنیا ساخته شد

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
محققان در مطالعه اخیرشان موفق به توسعه نخستین ربات متفکر دنیا شده‌اند.

به گزارش مرات به نقل از ایندیپندنت، محققان دانشگاه توکیو ژاپن در مطالعه اخیرشان موفق به توسعه نخستین ربات متفکر دنیا شده‌اند که می‌تواند دیوارها و موانع را دور بزند.

این ربات مجهز به نورون‌هایی مانند مغز است؛ محققان به منظور آنکه به ربات آموزش دهند همانند انسان‌ها فکر کند، این کار را انجام داده‌اند.

به گفته محققان، تکنیکی به نام «محاسبات مخزن فیزیکی» به آن امکان می‌دهد امواج مغزی را درک کند و موانع را دور بزند. هیروکازو تاکاهاشی یکی از نویسندگان این مقاله گفت: «این سلول‌های عصبی یا نورون‌ها از سلول‌های زنده رشد کرده‌اند. آنها به عنوان مخزن فیزیکی کامپیوتر برای ساخت سیگنال‌های منسجم عمل کردند.

 هنگامی که این نورون‌های مصنوعی به صورت الکتریکی تحریک شدند، دستگاه با موفقیت به هدف خود رسید و حرکت کرد. نویسنده این مقاله می‌گوید: «کار ما اثبات این مفهوم بود که بافت مغز می‌تواند به عنوان یک مخزن فیزیکی استفاده شود».

انتهای پیام/

فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.