دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    مدیر کل انتقال خون استان سمنان به مرآت خبر داد:
اهدای پلاسمای 1000 بهبودیافته کرونا در استان سمنان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
وحید بغدادی گفت: تاکنون یک هزار واحد پلاسمای خون توسط بهبود یافتگان کرونایی در سطح استان سمنان اهدا شده است.

به گزارش خبرنگار مرآت، کم کم به یک ساله شدن ورود ویروس کرونا به کشور نزدیک می‌شویم؛ یک سالی که با استرس و نگرانی ناشی از ابتلاء به این ویروس سپری شد و ابتلای افراد به این ویروس روزهای سختی را برای مردم رقم زد که پلاسما درمانی به عنوان یک روشی حمایتی برای بهبودی افراد مبتلا در نظر گرفته شد.

در همین خصوص؛ وحید بغدادی مدیر کل انتقال خون استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت با اشاره به مراجعه 30 هزار و 572 نفر طی سالجاری به مرکز اهدای خون استان گفت: طی این مراجعات 24 هزار و 274 واحد پلاسما، پلاکت و خون کامل اهدا شد.

بغدادی از کاهش 7 درصدی اهدای خون طی ایام کرونا در سطح کشور خبر داد و افزود: استان سمنان در ایام کرونا شاهد رشد یک درصدی اهدای خون بوده است که این نشان دهنده نهادینه شدن فرهنگ اهدای خون در بین مردم استان می باشد.

وی با اشاره به اینکه استان سمنان آمار بیشترین اهدای خون مستمر را در سطح کشور به خود اختصاص داده است، بیان کرد: به ازای هر هزار نفر 45 واحد خون در استان اهدا شد که تقریبا دو برابر میانگین کشوری و حتی بالاتر از پیشرفته ترین کشورها است.

مدیرکل انتقال خون استان ضمن اشاره به اینکه  6.4 درصد از اهداکنندگان را  بانوان تشکیل می دهند، افزود: بانوان در همه ی عرصه های کشور حضور پررنگ و فعالی داشته اند که انتظار می رود با فرهنگ سازی درست هم شاهد حضور بیشتر زنان سرزمینمان در این امر خداپسندانه باشیم.

بغدادی با بیان اینکه تاکنون یک هزار واحد پلاسمای خون بهبود یافتگان بیماری کرونا در استان اهدا شده است، گفت: 720مورد پلاسما فریزیس و بالغ  بر300 واحد پلاسما در این مدت بازیافتی اهدا شده است. 

وی همچنین تصریح کرد: به طور میانگین درهر ساعت، 3.7 واحد خون مورد نیاز مراکز درمانی، توسط  مرکز اهدای خون تامین شده است.

مدیرکل انتقال خون استان سمنان درخصوص شرایط اهدای پلاسما توسط بهبودیافتگان کرونایی اظهار کرد: بهبود یافتگان کرونا 28 روز پس از بهبودی کامل در صورت داشتن شرایط لازم می توانند برای اهدای پلاسما اقدام کنند.

وی با اشاره به عضویت استان سمنان در شبکه ملی خون رسانی، افزود: استان سمنان، معین استان سیستان بلوچستان و تهران است که در هفته به صورت میانگین 255 واحد خون کامل و گلبول قرمز متراکم به این دو استان ارسال می شود. 

بغدادی با اشاره به تزریق پلاسما به بیماران کرونایی، افزود: اگر در 3 روز اول که هنوز بیماری به مرحله حاد خود نرسیده است، تزریق انجام شود، علائم بیماری کاهش پیدا کرده و در روند بهبودی بیماران بسیار موثراست. 

مدیر کل انتقال خون استان با تاکید بر مشارکت  حداکثری مردم در امر اهدای خون گفت: در شرایط  شیوع کرونا سخت گیری ها بیشتر و با رعایت تمام اصول بهداشتی و ایمنی خون گیری و ذخیره پلاسما صورت می گیرد.

بغدادی با بیان اینکه تمام مراکز خون گیری در سمنان، گرمسار، شاهرود، دامغان در ایام کرونا مشغول به فعالیت هستند، اظهار کرد: در این روزها با توجه به سردی هوا و احتمال اوج گیری مجدد کرونا از شهروندان و بهبود یافتگان کرونا خواهشمندیم اهدای خون را فراموش نکنند تا بتوانیم پاسخ گوی نیاز مردم و بیماران باشیم.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.