تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

همتی در همایش طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان:
انتقال آب خزر به سمنان از زمان مرحوم هاشمی مطرح بود/ انتقال آب خزر هیچ مانع قانونی ندارد/ تصمیم گیری برای آب کاملا حاکمیتی است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس گفت: انتقال آب خزر هیچ مانع قانونی ندارد و زمینه آن فراهم است که تلاش مسئولان استان در اجرای این طرح را می‌طلبد.

به گزارش خبرنگار مرآت، احمد همتی نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی در همایش ضرورت انتقال آب از دریای خزر به استان سمنان در تالار امیرکبیر دانشگاه سمنان با اشاره به اینکه چالش‌های آب در مجلس در حال تشدید بود، گفت: نزولات آسمانی این شدت را کاهش داد و استان‌هایی که جلوی آب را می‌گرفتند، حالا تعارف هم می‌کنند، اما بازهم این چالش وجود خواهد داشت و باید راه حلی برای آن داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در سه سال دوره دهم مجلس برای جلوگیری از این چالش‌ها مبنا را قانون و کار کارشناسی قرار دادیم، افزود: اصل ۴۵ قانون اساسی آب را یک مسئله حاکمیتیست دانسته و تصمیم گیری برای آن کاملا حاکمیتی است چرا که تبعات امنیتی و استراتژیک به دنبال دارد.

همتی اظهار کرد: انتقال آب خزر هیچ مانع قانونی ندارد و زمینه آن فراهم است که تلاش مسئولان استان در اجرای این طرح را می‌طلبد.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه با اشاره به اینکه محیط زیست مورد دغدغه نمایندگان مجلس بوده و بهترین مصوبات زیست‌محیطی در مجلس دهم اتفاق افتاده است، بیان کرد: به محیط زیست باید نگاهی جامع داشت و در شرایطی که بیش از ۷۰ درصد آب‌های زیرزمینی مصرف شده و بحران‌هایی را در پی خواهد داشت.

همتی با بیان اینکه حجم دریای خزر ۷۸هزار میلیارد متر مکعب است که انتقال آب به سمنان بسیار ناچیز خواهد بود، گفت: ورودی آب به دریای خزر از رود ولگا این برداشت را جبران می‌کند و کمبودی اتفاق نمی‌افتد

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه تصریح کرد: استان سمنان به جهت موقعیت استراتژیک و امتیازات آن نیاز به توسعه بیشتر دارد که یکی از لوازم آن موضوع آب است

همتی با بیان اینکه استان سمنان در میزان بهره‌وری آب پیش‌گام است، اظهار کرد: این موضوع به تایید وزارت نیرو رسیده است با این حال در سال به ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه مقایسه ارومیه و خزر نیز اشتباه است، گفت: حجم آب دریاجه ارومیه با خزر قابل مقایسه نیست و نمایندگان ارومیه هم به آن اذعان دارند

همتی افزود: همان اندازه که خاک های سرزمینی اهمیت دارند آب‌ها نیز اهمیت داشته و باید مورد توجه قرار بگیرند.

به گفته نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه، موضوع انتقال آب به سمنان از زمان ریاست جمهوری مرحوم هاشمی مطرح بود و زمینه سیاسی ندارد.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه