شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
اما و اگرهای اکران نوروزی سینماها/ رانت در اکران نوروزی سینماها بیداد می‌کند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
کیوان امجدیان گفت: اکران نوروزی سینماها یک امتیاز است و نباید رانتی باشد.

به گزارش مرآت به نقل از خبرگزاری تسنیم، برنامه شهر فرنگ شبکه خبر با موضوع اکران نوروزی سینما با حضور کیوان امجدیان و سید ضیا هاشمی برگزار شد.

در این برنامه کیوان امجدیان گفت: سهم خواهی و رانت در اکران نوروزی سینماها بیداد می‌کند.

امجدیان افزود: در فیلم های امسال نوروزی، چینش اکران به گونه ای است که فیلم های فرهنگی ما قربانی می شود.فیلم درخشانی مثل تختی یا حتی متری شیش و نیم و زندانیها که ممکن است قربانی وضعیت اکران و مافیای سینما شوند باید توسط رسانه ها و ازجمله صداوسیما حمایت شوند.

وی گفت: جای ارائه فیلم های فرهنگی و هویتی نباید در اکران نوروزی خالی باشد و چربش نباید به سود فیلم های کمدی باشد.

امجدیان افزود: اینکه هر دفتری یک سهم در اکران نوروزی داشته باشد، خوشایند است اما این سهم دور زده می شود و در پخش رابطه استثمار گونه ای به وجود می‌آید.

وی گفت: سینمای ایران دارد تبدیل می شود به یک پخش بزرگ با اقمارهایی که به صورت غیرمستقیم وابسته به همان پخش بزرگ هستند. در نتیجه عوامل سینما باید به تمام خواسته های او گردن بگذارند.

به گفته وی ظاهرا ژن خوب در پخش هم به وجود آمده و دختر و پسر و برادرزاده فلان و بهمان پخش کننده ها نیز وارد گود شده اند.

وی ضمن انتقاد از چینش اکران گفت: چرا باید آقای سرتیپی که سخنگوی شورای عالی اکران است و روی کیک تولدش مینویسند پدرخوانده سینما، اینجا هم فیلمی را که خودش تهیه کرده بگذارد به عنوان اکران نوروز. یا چرا به فیلم  آقای محمدی که پدرش تهیه کننده بزرگواری است که یک پردیس بزرگ راه انداخته و قدرتمند است و با همان پخش‌های موجود فیلمهای پسرش را پوشش می‌دهد امکان استفاده از اکران را می‌دهند.

امجدیان درباره مقید نبودن به قوانین گفت: این آیین نامه شاید دولتی ترین و غیرصنفی ترین آیین نامه چند سال اخیر باشد. متاسفانه با وجود تلاشی که آقای داروغه زاده داشت حتی اجازه ندادند شورا به اصولی ترین قواعدی که اعلام شده بود پایبند بماند.ما اینهمه میگوییم چرا فیلمها حاضر نیستند با حضور در جشنواره،مورد نقد قرار بگیرند اما از آنطرف به فیلمهایی که اصلا جشنواره برایشان مهم نبوده یا به هردلیل در آن شرکت نکرده اند جایزه اکران نوروزی میدهیم؟!!

 ضیا هاشمی - تهیه کننده سینما در برنامه شهر فرنگ گفت: باید سهم خواهی و رانت را در سینما با تغییرات جدی، کم کنیم.

وی افزود: چیدمان فیلم ها نباید به یکدیگر آسیب بزنند.

 ضیا هاشمی گفت: تصمیم گیری اگر صنفی باشد بهتر است و در مقابل فشارها آسیب پذیر نیست.

وی گفت: قانون ضد انحصار نوشته شده است و اگر مشکلاتش برطرف شود؛ می تواند بسیاری از مشکلات سینما را حل کند.

هاشمی درباره افزایش قیمت سینما گفت: افزایش چشمگیری نخواهیم داشت اما در برخی پردیس ها شاید با محاسبه ارزش افزوده به بیست هزار تومان برسد.

انتهای پیام/م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه