تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

سردار نقدی در سمنان:
الگوی موفق مدیریت انقلابی در صنعت موشکی را در خودروسازی هم پیاده کنید/ عقب ماندگی ها بخاطر دوری از مدیریت انقلابی است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران گفت: هرجا که پیشرفتی داشته ایم حاصل مدیریت انقلابی متخصص بوده و هرجا که از مدیریت انقلابی غافل شدیم عقب ماندیم

به گزارش خبرنگار مرآت، سرتیپ پاسدار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران در نشست "دولت اسلامی، توهم یا یک آرمان واقعی" و جمع فعالان فرهنگی سمنان با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: مردم ایران به درکی رسیده بودند که تشخیص دادند حکومت باید به دست افراد پاک باشد و نظامی مستقر شود که احکام الهی را پیاده کند.

نقدی با بیان اینکه انقلاب اسلامی مقدمه ای برای تشکیل دولت اسلامی  بود اظهار کرد: لازمه اداره کشور بر اساس احکام دین، دولت اسلامی است که مقدماتی دارد و انقلاب اسلامی نقطه آغاز آن بود. دولت اسلامی نه به معنی صرفا قوه مجریه که یک مجموعه حاکمیتی را شامل می شود.

وی با تاکید بر اینکه در دولت اسلامی باید افراد واجد شرایط و صلاحیت حاکم باشند گفت: در دولت اسلامی باید کادرهای کافی که بتوانند احکام اسلامی را پیاده کنند وجود داشته باشد. قبل از انقلاب، ولی فقیه وجود خارجی داشت که با شکل گیری انقلاب اسلامی فرصت پیاده سازی آن فراهم شد.

عناصر دنیاطلب، توان مدیریت دولت اسلامی را ندارند

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه در ادامه گفت: نمی شود افراد کم اطلاع از دین با مدیریت ضعیف و دنیاطلب حاکم باشند و دولت اسلامی شکل بگیرد.

نقدی با بیان اینکه شکل گیری انقلاب اسلامی زمینه ای برای کادرسازی بوجود آورد گفت: در ابتدای انقلاب، کادر لازم برای تشکیل دولت اسلامی وجود نداشت و باید در سایه نظام اسلامی کادرسازی صورت می گرفت تا افراد واجدشرایط برای دولت اسلامی تربیت شوند اما همان تعداد صاحب نظران و تئوریسین های انقلاب را ترور کردند تا مبانی انقلاب را متزلزل کنند.

وی تصریح کرد: برخی می گویند وقتی کادر لازم برای دولت اسلامی وجود نداشت چرا انقلاب کردید؟ صبر می کردید تا افراد آن تربیت شوند و بعد انقلاب می کردید. باید گفت که در رژیم طاغوت فرصت کادرسازی را نمی دادند و تا جمعی شکل می گرفت تا در زمینه مبانی حکومت اسلامی فعالیت کنند آن را قلع و قمع می کردند.

 معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه در ادامه گفت: امام خمینی (ره) فرمود دولت اسلامی یعنی فکرش این است که فقه، تئوری تربیت و زندگی انسان از گهواره تا گور است، ما باید بدون توجه به غرب حیله گر و شرق متجاوز فارغ از دیپلمسای حاکم بر جهان در صدد تحقق فقه اسلام برآییم. در طول این 40 سال دولتی نداشتیم که چنین راهبردی را پیاده کند و فقط دولت یک ماه و چندروزه شهیدرجایی بود که به دنبال این هدف بود.

اسلام و وحدت مردم، دو رکن اساسی نظام اسلامی

نقدی حفظ نظام، اداره کشور و آماده سازی زمینه برای شکل گیری دولت اسلامی را سه هدف انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: در حفظ انقلاب مردم نشان دادند که موفق بوده اند، انقلاب دو رکن دارد یکی اسلام و دیگری وحدت مردم حول اسلام . تمام انقلاب های دنیا بعد از مدتی از اصول خود عدول کردند و مسیری دیگر در پیش گرفتند اما انقلاب اسلامی همچنان اهداف خودرا دنبال می کند و اصول خود را با شهامت فریاد می زند.

وی با بیان اینکه در اداره کشور نیز موفقیت نسبی داشته ایم اظهار کرد: اگرچه این شرایط، مطلوب دولت اسلامی نیست، اما با همین دولت های حداقلی بعداز انقلاب با اختلاف افسانه ای نسبت به سایر حکومت ها موفق عمل کرده ایم و در همه شئون پیشرفت کرده ایم. با وجود سیاه نمایی هایی که علیه جمهوری اسلامی انجام می دهند، نظام اسلامی همپای کشورهای پیشرفته دنیا رو به جلو حرکت کرده است و در همه بخش ها رشد داشته است در حالیکه تاکنون هیچ دولتی ایده آل حکومت اسلامی نبوده و فقط مشروعیت داشته اند.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

دولت اسلامی بدون مطالبه جامعه تحقق نخواهد یافت

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه با تاکید بر لزوم رشد قدرت تحلیل و درک مردم از دولت اسلامی گفت: جامعه باید به حدی رشد کند که دولت اسلامی را مطالبه کند، همانطور که تشخیص داد امام بهتر از شاه است و برای تحقق آن تلاش کرد.

نقدی تصریح کرد: اگر رای جامعه ای این بود که فساد جاری باشد، در ادارات با پارتی و بدون ضابطه کارش دنبال شود، مجاری فاسد به روی جوانان باز باشد، این جامعه عدالت خواه نیست و به تبع آن به دنبال حاکم متناسب با این تفکر می گردد.

وی با اشاره به وظایف بخش های مختلف نظام اسلامی برای تحقق دولت اسلامی گفت: امروز هرکسی رسالتی دارد، صاحب نظران و متخصان علمی وظیفه دارند اسناد و مبانی علمی دولت اسلامی را تکمیل کنند. صاحب منصبان و اثرگذاران، سیاست های اسلامی را قبول داشته باشند و به دنبال تفکرات شرقی و غربی نباشند  و به متفکران و ظرفیت های داخلی اعتماد و اعتقاد داشته باشند.

هرجا پیشرفتی داشته ایم، حاصل مدیریت انقلابی بوده است

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پیاده سازی احکام اسلامی را عامل پیشرفت کشور دانست و افزود: جامعه باید به مرتبه ای از رشد برسد که بفهمد هرجا پیشرفتی داشته ایم حرف اسلام پیاده شده است و هرجا نارسایی و عقب ماندگی وجود دارد، حرف اسلام زمین مانده است.

نقدی در ادامه گفت: در شئونی که پیشرفت کرده ایم، عناصر مومن انقلابی حضور داشته اند. دستاوردهای هسته ای، علمی، دفاعی، فضایی و...افرادی مثل شهیدان طهرانی مقدم، احمدی روشن، شهریاری و... حضور داشته اند.

وی همچنین تصریح کرد: بدخواهان اینطور تبلیغ می کنند که در مسائل دفاعی پول بیشتری بوده که پیشرفت کرده ایم، می گویند باید از مسائل دفاعی صرف نظر کنیم و برای زندگی مردم هزینه کنیم. هزینه کرد دفاعی کشور ما با وجود همه تهدیدات فقط 3درصد تولید ناخالص داخلی است در حالیکه بودجه دفاعی عربستان 8درصد، آمریکا 12 و سایر کشورها نیز بالای 8 درصد است. این نیروی انقلابی مومن و متخصص بوده است که مدیریت کرده است.

الگوی پیشرفت در صنایع دفاعی را در خودروسازی هم پیاده کنید

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه با تاکید بر اینکه هرجا که این نیروی ایمان و انقلابی نبوده عقب مانده ایم اظهار کرد: در برخی بخش ها از جمله صنعت خودروسازی با وجود سرمایه گذاری و توجه فراوان بازهم رشد مطلوبی نداشته ایم، در دوره ای مدیریت این صنعت به فردی انقلابی و متخصص سپرده شد که در همان دوره اولین خودروی ملی تولید و به 12 کشور دنیا صادر شد و به جمع کشورهای طراحی خودرو و خط تولید پیوستیم.

نقدی قدرت امروز جمهوری اسلامی در منطقه را حاصل عملکرد انقلابی دانست و گفت: اگر امروز دست بالا را داریم و آمریکا 8 شکست در 6 ماه از جمهوری اسلامی متحمل می شود حاصل سیاست های اسلامی و انقلابی است.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

انتهای پیام/ن

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه