تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان خبر داد:
افزایش 67رصدی تخلفات صنفی در استان سمنان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از ثبت بیش از 2400 تخلف صنفی طی شش ماه سالجاری در استان خبر داد و گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته 67درصد رشد داشته است.

به گزارش مرآت، بهروز اسودی رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان در حاشیه بازدید از چند واحد صنفی در استان با اعلام این خبر گفت: در شش ماه ابتدایی امسال و طی بازرسی از واحدهای صنفی تعداد 2422 تخلف محرز شده است که این رقم در مقایسه با سال گذشته 67درصد افزایش داشته است.

 وی با اشاره به رشد 13درصدی بازرسی های صورت گرفته در این مدت افزود: به منظور پایش وضعیت بازار کالا وخدمات بویژه کالاهای اولویت‌دار و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی استان و همچنین جلوگیری از هرگونه افزایش بی‌رویه قیمت‌ها افزون بر 29هزار و ششصد مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان در قالب طرح‌های مختلف انجام گرفته است.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: در این بازرسی‌ها که توسط کارشناسان نظارت و بازرسی، بازرسان و ناظران افتخاری سازمان صنعت، معدن و تجارت بصورت مستمر و روزانه از واحدهای صنفی و سطح عرضه انجام شده است تعداد 2025 مورد پرونده تخلف ثبت شد.

این مقام مسئول ادامه داد: این تخلفات اعم از گران‌فروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و نصب نرخ‌نامه، عدم ارائه فاکتور و عرضه، فروش و نگهداری کالای قاچاق ... به ارزش ریالی بالغ بر 180 میلیارد ریال کشف که در مقایسه با سال گذشته از نظر ارزش ریال حدود 23درصد و از نظر تعداد پرونده 72درصد رشد داشته است.

اسودی خاطرنشان کرد: رصد و پایش مستمر بازار، کنترل قیمت ها، نظارت بر توزیع کالا و نحوه عرضه خدمات به جهت امید آفرینی و اعتمادبخشی و رفع دغدغه های مردم در تأمین مایحتاج روزمره زندگی و تأکید مؤکد بر توانمندی های اقتصادی و تولیدی کشور در جهت تهیه کالاهای اساسی و نیز پر بودن انبارهای استراتژیک را از مهمترین برنامه های سازمان صمت می باشد

دبیر کارگروه تنظیم بازار استان تاکید کرد: با انسجام کلیه ظرفیتهای ستادی و پرسنلی موجود و بهره مندی از توان کارشناسان و بازرسان مجرب و کارآزموده، همراه با فعال سازی ناظران افتخاری و تعامل سازنده با سایر دستگاههای نظارتی و ادارات ذیربط از طریق برگزاری گشتهای مشترک بازرسی و انجام بازرسی های نوبه ای بیشتر از حد بضاعت و توان، مقتدرانه در مبارزه و برخورد قاطعانه با قاچاقچیان، محتکران و گرانفروشان اقدامات عملی صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/ن

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه