خدمات الکترونیکی مالیاتی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان هشدار داد:
افزایش 36 درصدی قربانیان تصادفات در استان سمنان طی دو ماه نخست امسال/ خودکشی مساله اصلی این استان نیست
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان با هشدار در خصوص افزایش تصادفات جاده‌ای در استان گفت: در دو ماهه اول امسال 60 نفر در تصادفات استان سمنان جان باختند و هزار و 18 نفر نیز مجروح شدند.

به گزارش خبرنگار مرآت، مهدی نوروزی مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان در نشست خبری که به مناسبت هفته گرامیداشت قوه قضاییه برگزار شد با اشاره به ماموریت‌های متعدد این سازمان گفت: پزشکی قانونی کلیه معاینات مربوط به تصادفات، نزاع‌ها، فرزند خواندگی، تعیین قیم، استخدامی‌های قوه قضاییه و بسیاری موارد دیگر را انجام می دهد و موضوعات مرتبط با اجساد درصد بسیار کمی از اقدامات این سازمان را شامل می‌شود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان با بیان اینکه در گذشته بسیاری از پرونده‌های کمیسیون‌های پزشکی  استان به استان مازندران ارسال می‌شد اظهار کرد: خوشبختانه در حال حاضر با تجهیز آزمایشگاه‌ها و مراکز تخصصی اداره کل پزشکی قانونی استان سمنان، تمام آزمایشات و معاینات به جز آزمایش DNA در استان انجام می‌شود.

دستور استاندار برای تسریع در تکمیل سالن تشریح پزشکی قانونی شاهرود

نوروزی با اشاره به افتتاح سالن تشریح و آزمایشگاه‌های پزشکی قانونی در شهرستان‌های گرمسار و دامغان گفت: بسیاری از پرونده‌های این دو شهرستان پیش از افتتاح این مراکز به سمنان ارجاع می‌شد که طولانی شدن سیر رسیدگی به پرونده‌ها را به دنبال داشت.

وی ادامه داد: متاسفانه سالن تشریح و آزمایشگاه پزشکی قانونی شهرستان شاهرود با وجود حجم بالای پرونده‌ها با گذشت نزدیک به 10 سال همچنان از سوی اداره کل مسکن و شهرسازی که کارفرمای پروژه است تکمیل و تحویل نشده است که البته استاندار محترم اخیرا برای تسریع در تکمیل آن دستور اکید صادر کردند.

جان باختن 318 نفر در تصادفات جاده‌ای استان سمنان در سال 96

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان در ادامه این نشست با اشاره به حجم بالای تصادفات در استان گفت: متاسفانه استان سمنان در تعداد مجروحین و کشته‌های ناشی از تصادفات به نسبت جمعیت در رتبه اول کشور قرار دارد.

نوروزی از افزایش 20 درصدی مجروحین حوادث رانندگی در استان سمنان در سال 96 نسبت به سال 95 خبر داد و افزود: در سال گذشته 5 هزار و 256 نفر در تصادفات استان سمنان مجروح شدند و 318 نفر نیز جان خود را از دست دادند.

وی همچنین با هشدار درخصوص افزایش 36 درصدی قربانیان و افزایش 26 درصدی مجروحان حوادث جاده‌ای در دو ماهه نخست سال‌جاری گفت: در دو ماهه اول امسال 60 نفر در تصادفات استان سمنان جان باختند و هزار و 18 نفر نیز مجروح شدند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان با بیان اینکه دستگاه‌های مسئول و نیز رسانه‌ها باید برای کاهش تصادفات جاده‌ای تلاش بیشتری کنند تصریح کرد: متاسفانه نزدیک به 52 درصد از قربانیان تصادفات جاده‌ای بین 20 تا 50 سال سن دارند که کشته شدن این گروه سنی، پیامدهای متعدد اجتماعی و روانی به دنبال دارد.

کاهش 30 درصدی کودک آزاری در استان سمنان

نوروزی همچنین در خصوص آمار همسرآزاری در این استان نیز اظهار کرد: تعداد مراجعین پزشکی قانونی استان در این موضوع در سال 96 نسبت به سال 95 حدود 10 درصد افزایش یافت و استان سمنان هم‌اکنون در این زمینه در رتبه هفتم کشور قرار دارد.

وی در خصوص آمار کودک آزاری در استان سمنان نیز گفت: خوشبختانه با وجود افزایش نسبی پروند‌های کودک‌ آزاری در کشور، این موضوع در استان سمنان حدود 30 درصد کاهش یافته است و استان سمنان در این زمینه دوازدهمین استان کشور است.

خودکشی مساله اصلی استان سمنان نیست

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان با تاکید بر اینکه موضوعاتی نظیر خودکشی مساله اصلی این استان نیست افزود: آمار خودکشی در استان سمنان در سال 96 نسبت به سال 95 حدود 28 درصد کاهش یافته است و تعداد این موارد نیز بسیار کم است.

نوروزی تصریح کرد: عمده افراد قربانی خودکشی را افراد دارای مشاغل آزاد و نیز با سطح سواد پایین تشکیل می‌دهند و بیشتر این موارد نیز به صورت حلق‌آویز کردن اتفاق افتاده است.

رتبه دوم استان سمنان در تعداد قربانیان گاز مونو اکسید کربن

وی از کاهش 43 درصدی آمار مرگ و میرهای ناشی از مسمومیت‌های استفاده نادرست از دارو در استان سمنان خبر داد و گفت: یکی از موضوعاتی که رسانه‌ها باید نسبت به آن اطلاع‌رسانی بیشتری انجام دهند موضوع مسمومیت‌ با گاز مونواکسید کربن است که در سالهای اخیر در استان سمنان افزایش یافته و متاسفانه این استان را در رتبه دوم کشور قرار داده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان با بیان اینکه این استان در تعداد قربانیان سومصرف مواد مخدر رتبه پنجم کشور را در اختیار دارد اظهار کرد: تعداد قربانیان حوادث کار در استان سمنان نیز در سال 96 نسبت به سال 95 بیش از 16 درصد افزایش یافت و این استان را در جایگاه چهارم کشور قرار داد.

صدور حکم محکومیت برای 29 پرونده قصور پزشکی

نوروزی در ادامه به افزایش 3 درصدی آمار نزاع در استان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال 96 بیش از 4 هزار و 300 نفر برای انجام معاینات مربوط به پرونده‌های نزاع به اداره کل پزشکی قانونی استان سمنان مراجعه کرده‌اند که این عدد در سال 95 حدود 4 و 200 نفر بوده است.

وی در بخش پایانی این نشست نیز با اشاره به مصمم بودن دستگاه قضایی و سازمان پزشکی قانونی برای رسیدگی به پرونده‌های مربوط به قصور پزشکی خاطرنشان کرد: در سال گذشته، 61 پرونده قصور پزشکی در اداره کل پزشکی قانونی استان سمنان تشکیل و برای 29 پرونده حکم محکومیت صادر شد که متخصصین زنان و جراحان عمومی بخش عمده این پرونده‌ها را تشکیل می‌دادند.

 انتهای پیام/ت

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه