تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیرکل نوسازی مدارس استان خبر داد:    
افزایش ۱۰۰ درصدی اعتبار ساخت مدارس سمنان در دوره چهارساله
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: اعتبار عمرانی برای ساخت مدرسه در استان در چهار سال گذشته به نسبت دوره چهار سال قبل آن ۱۰۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش مرآت، سعید هژبری  مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان، گفت: سرانه فضای آموزشی براساس تعداد دانش‌آموز و کلاس‌های درس در شهرستان سمنان ۴.۷ متر مربع و در شاهرود براساس ارزیابی‌های انجام شده ۴.۸ مترمربع است که با ساخت مدارس جدید و رفع مشکلات زیرساختی این سرانه افزایش یابد.

وی خاطر نشان کرد: سرانه آموزشی دانش آموزان در برخی از شهرستان‌های استان سمنان بین هشت و ۹ مترمربع متغیر است که با بازسازی مدارس فرسوده می‌توان در کیفیت آموزش اقدام‌های جدی‌تری انجام داد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان ادامه داد: فرمانداران شهرستان‌های سمنان در سال‌‎های گذشته برای تخصیص اعتبار به منظور ساخت مدارس جدید در استان تلاش کردند و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سمنان قدردان زحمات مسوولان است.

وی اضافه کرد: تخصیص اعتبارها برای رفع مشکلات زیرساختی در بخش نظام تعلیم و تربیت استان سمنان در سال‌های گذشته بیشتر از شاخص‌ها بود که این امر نشان از دغدغه‌مندی مسوولان وزارت آموزش و پرورش و استانداری سمنان برای نوسازی و ساخت مدارس جدید است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: دهها طرح فضای آموزشی در یکسال گذشته در استان کلنگ‌زنی شد و با تامین اعتبار گام‌های موثر برای توسعه استان برداشته می‌شود.

در استان سمنان ۷۹۳ فضای آموزشی، پنج هزار و پنج کلاس درس به مساحت ۶۵۳ هزار و ۹۳۴ متر مربع وجود دارد، ۴۱ درصد کلاس‌های درس این استان نیازمند مقاوم سازی و ۳۶ درصد مدرسه‌ها تخریبی است.

ایرنا

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.