شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

سرپرست پارک ملی توران خبر داد  
افزایش گورخرهای ایرانی در پارک ملی توران
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
سرپرست پارک ملی توران گفت: هم‌اکنون بیش از 200 رأس گورخر ایرانی در طبیعت آزاد پارک ملی توران زندگی می‌کنند و امسال در شرایط مطلوبی قرار دارند.

به گزارش مرآت، احمد رادمان درباره وضع گورخرهای ایرانی در پارک ملی توران اظهار کرد: بیش از 200 رأس گورخر ایرانی در طبیعت آزاد پارک توران زندگی می‌کنند و به خاطر پوشش گیاهی خوب این منطقه، امسال در شرایط مطلوبی قرار دارند و مشکل خاصی وجود ندارد.

وی با تأکید بر اینکه زیستگاه گورخران ایرانی در پارک توران با مشکل خاصی مواجه نیست، تصریح کرد: با وجود شکارهای غیرمجاز، شکار گورخر نداشتیم.

سرپرست پارک ملی توران با اشاره به اینکه شکار غیرمجاز وجود دارد، اضافه کرد: از ابتدای سال 98 تا الآن چندین مورد شکار غیرمجاز ثبت شده است.

رادمان با بیان اینکه شکارهای غیرمجاز در حوزه قوچ، میش، کل و بز است، تصریح کرد: گاهی شکار آهو را هم شاهدیم که درمجموع بسیار کم است.

سرپرست پارک ملی توران با تأکید بر اینکه کمبود محیط‌بان این پارک وجود دارد، اظهار کرد: اگر شمار محیط‌بانان بیشتر باشد، در بحث‌های حفاظتی و امنیتی بهتر می‌توان فعالیت و با شکارچیان غیرمجاز برخورد کرد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان نیز می‌گوید: کارشناسان طرحی را ارائه کردند که واجد همه بخش‌های قرنطینه، نگهداری در اسارت، تکثیر و رهاسازی در منطقه است.

امیر عبدوس ادامه داد: اجرای این طرح نیازمند اعتبار زیادی است و قصد داریم برای تأمین این اعتبار که از محل اعتبارات دولتی میسر نیست، از مشارکت بخش خصوصی استفاده کنیم؛ مذاکراتی در این زمینه با برخی از علاقه‌مندان محیط‌زیست انجام شده است؛ امیدواریم با تأمین منابع مالی و تأیید سازمان حفاظت محیط‌زیست، این پروژه در پارک ملی کویر آغاز شود.

فارس

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه