تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

آیت الله شاهچراغی در گفتگوی اختصاصی با مرآت:
افزایش لحظه‌ای قیمت‌ها بی‌سابقه است/ برخی مسئولان به جای آنکه نگران مردم باشند، نگران میز خود هستند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با بی‌سابقه خواندن گرانی‌های اخیر در کشور گفت: برخی مسئولان به جای آنکه نگران مردم باشند، نگران میز خود هستند.

آیت الله سید محمد شاهچراغی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مرآت در خصوص اوضاع اقتصادی کشور گفت: مردم از مشکلات کشور به طور کامل اطلاع دارند و این مشکلات نیز یکی دو تا نیست که بگوییم با رفع آنها مردم راضی می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: یکی از مشکلاتی که مردم از آن گلایه دارند مشکل گرانی و اخلال در وضع اقتصاد کشور است.

شاهچراغی با بیان اینکه گرانی‌های اخیر در تاریخ انقلاب بی‌سابقه است اظهار کرد: تا جایی که من بخاطر دارم افزایش لحظه‌ای قیمت‌ها به این شکل، طی سی چهل سال گذشته سابقه نداشته است که این موضوع گرفتاری‌های فراوانی برای مردم به وجود آورده است.

وی با تاکید بر لزوم توجه بیشتر مسئولان به مردم گفت: مسئولان باید مردمی و در کنار مردم باشند اما متاسفانه برخی از مسئولان بیش از آنکه نگران مردم باشند نگران میز خود هستند و تلاش می‌کنند میز خود را حفظ کنند در حالی‌که آنچه ارزشمند است خدمت به مردم است.

امام جمعه سمنان با اشاره به جلسات اخیر سران قوا تصریح کرد: با وجود برگزاری جلسات متعدد، مردم اثر خارجی این جلسات را در زندگی خود احساس نمی‌کنند.

شاهچراغی ادامه داد: هرچند مسئولان قوا نیز علاقه دارند مشکلات مردم رفع شود اما جدیت لازم در اقدامات آنان دیده نمی‌شود. 

وی با بیان اینکه صدای اعتراض مردم نسبت به مشکلات اقتصادی به خوبی شنیده می‌شود گفت: شرایط اقتصادی کشور بسیار سخت است و ممکن است اعتراضات مردم در آینده افزایش یابد.

نماینده ولی فقیه در استان به نقش مراجع تقلید، ائمه جمعه و جماعات در تبیین ریشه‌های مشکلات اقتصادی اشاره کرد و افزود: طبیعتا از روحانیون توقع می‌رود دردها و مشکلات مردم را به گوش مسئولان برسانند.

شاهچراغی با بیان اینکه دشمنان تلاش می‌کنند مردم را از نظام و مسئولان ناامید کنند اظهار کرد: اگر در این شرایط صبر مردم با تلاش مسئولان همراه شود بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد.

وی با توصیه به مردم برای مراقبت از سواستفاده دشمنان از شرایط فعلی گفت: مردم حق اعتراض دارند اما توجه کنند که برگزاری تجمعات در این شرایط به مصلحت کشور نیست و ممکن است موجب سواستفاده دشمن شود.

امام جمعه سمنان با اشاره به توصیه‌های مکرر رهبر انقلاب در خصوص توجه به مشکلات اقتصادی افزود: رهبر معظم انقلاب که نمی‌توانند هم قوه مجریه باشند، هم قوه مقننه و هم قوه قضاییه! این قوای سه‌گانه هستند که باید وظایف خود را به بهترین شکل انجام دهند.

شاهچراغی با بیان اینکه توجه به توصیه‌های رهبری یکی از راههای عبور از شرایط دشوار کنونی است اظهار کرد: توصیه‌های رهبری باید در مقام عمل پیگیری شوند نه در مقام حرف و سخنرانی چراکه دو‌ صد گفته چون نیم کردار نیست!

وی در خصوص طرح نمایندگان مجلس برای سوال از رییس جمهور گفت: سوال از رییس جمهور، حق نمایندگان مجلس است و موضوع عجیب یا ماهی نیست که به صورت رییس جمهور نو شده باشد.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: نمایندگان مجلس نیز وقتی طرح یا موضوعی را امضا می‌کنند باید پای آن بایستند و اگر قرار باشد امضای خود را پس بگیرند چرا آن را امضا می‌کنند؟

شاهچراغی با بیان اینکه مسلمان کسی است که حرف سنجیده بزند و پس از آن بر روی حرفش بایستد گفت: امام خمینی (ره) فرمودند من اگر حرفی بزنم بر روی آن می‌ایستم و تا عملی کردن آن، از حرفم دست برنمی‌دارم.

وی خاطرنشان کرد: مردم از فساد و تبعیض ناراحتند و آن‌را تحمل نمی‌کنند اما اگر تلاش مسئولان برای رفع مشکلات و مقابله با فساد را ببینند سختی‌های موجود را تحمل خواهند کرد.

انتهای پیام/ت

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه