شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

متقاضیان خرید صبور باشند؛  
افزایش قیمتی در خودروسازی‌ها نداشتیم
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: افزایش قیمتی در شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو نداشتیم؛متقاضیان خرید خودرو صبر داشته باشند.

به گزارش مرآت، فرشاد مقیمی پیش از ظهر امروز در حاشیه برگزاری جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان و بررسی مسائل و مشکلات صاحبان صنایع شهرستان گرمسار در گفت‌وگو با خبرنگاران، در پاسخ به این سؤال که ایران‌ خودرو و سایپا سروصدای زیادی برای فروش فوری برپا کردند، دولت ناراحتی خاصی در این زمینه داشت و نمایندگان مجلس هم موضع‌گیری‌های مختلفی کردند؛ این روند را چطور ارزیابی می‌کنید در حالی که مردم از قیمت‌های کاذب ناراحت‌ هستند و برخی خودروسازان اعلام کردند شماری از محصولاتشان را تولید نمی‌کنند، اظهار کرد: افزایش قیمتی در شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو نداشتیم.

وی افزود: فرایندهایی در بازار آن‌ هم به‌صورت صوری داشتیم که دستگاه‌های مختلف هم سریعاً عاملان آن را شناسایی و ورود پیدا و مسائل را از این طریق مدیریت کردند.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه از جوانب مختلف باید موضوع را مورد بررسی قرار می‌دادیم، تصریح کرد: این کار انجام شد و با دستگاه‌های مربوطه جلساتی برگزار کردیم تا روند تقاضای کاذب در این حوزه را کنترل کنیم.

وی بیان کرد: یک بحث هم اقدامات اجرایی بود که دستگاه‌های امنیتی ورود پیدا و مسائل را مدیریت کردند و از آن به بعد، مقداری کاهش در قیمت‌ها اتفاق افتاد.

فعلاً صبر کنید!

معاون امور صنایع وزیر صنعت معدن و تجارت در واکنش به عدم عرضه محصولات در این بخش گفت: آن دست محصولاتی که با واردات قطعات موردنیاز از خارج کشور مرتبط بود، با توجه به شرایط تحریم مشکل‌ساز شده و بخشی از تعهداتی که وجود دارد، در این زمینه است.

مقیمی اضافه کرد: تصمیم بر این بود تا خودروسازان به همه متقاضیان و مشتریان اعلام کنند آن دسته از افرادی که قابلیت تحمل زمان برایشان وجود دارد، صبر داشته باشند تا با شیوه‌های دیگر بتوانیم این خودروها را تولید کنیم و در آینده تحویل دهیم.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برخی دیگر که نمی‌خواهند صبر کنند، می‌توانند در فرایند مصالحه با شرکت‌ها وارد شوند، تصریح کرد: متقاضیان با توجه به شرایطی که در قراردادها آمده، می‌توانند مصالحه کنند و برای برخی هم این امکان را فراهم کردیم تا از سایر خودروهایی که قابلیت تولید در شرایط فعلی دارند، جایگزین انتخاب کنند.

ایجاد بسترهای لازم رونق تولید

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: امروز با توجه به صنعتی بودن استان سمنان و تمرکز واحدهای صنعتی در غرب استان در این منطقه حضور پیدا کردیم.

مقیمی ادامه داد: چند صنعتگر خوب استان سمنان هم در این جلسه حضور داشتند و مباحثی را از باب مشکلات در زمینه تأمین مواد اولیه و بخشی در حوزه تسهیلات موردنیاز برای تولید واحدهای صنعتی موردنیاز و تأمین مواد اولیه و نیازهای ارزی خود بیان کردند و مشکلات بیمه، بانک و مالیات هم مطرح شد.

وی با اشاره به تصمیم‌گیری درباره برخی مسائل در این جلسه تصریح کرد: همکاران ما در استان سمنان حتماً این موضوع را پیگیری و مسائل را رفع و رجوع می‌کنند و برای رفع بخشی از این مشکلات هم قرار شد جلساتی را در سطح ملی برگزار کنیم.

مقیمی ادامه داد: بعد از این جلسه با رئیس گمرک کشور جلسه داریم و بخشی از مسائل هم آنجا طرح موضوع می‌شود و تصمیمات آن به سراسر کشور ابلاغ خواهد شد تا برای ایجاد بسترهای لازم برای رسیدن به رونق تولید در دستور کار قرار گیرد.

برگزاری هفتگی کمیته مشورتی تولید

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت در واکنش به مشکلات صنایع در تأمین مواد اولیه، با تشریح برنامه‌های وزارتخانه در این راستا با تأکید بر اینکه به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت کمیته مشورتی تولید را با حضور شخص وزیر هر هفته برگزار می‌کنیم، افزود: یکی از موضوعات این کمیته، تأمین مواد اولیه و مسائلی در حوزه پتروشیمی و بورس کالا است.

وی از طرح مسائل مربوط به مواد پلیمری در این جلسات به صورت هفته‌ای خبر داد و تصریح کرد: در سایر حوزه‌هایی که در بورس با چالش مواجه‌ هستند، تصمیمات خوبی با حضور  در بورس و تشکل‌های مرتبط اتخاذ شده است و جلسه نهایی و تصمیم‌گیری آن ظرف هفته آینده برگزار و اعلام عمومی می‌شود.

مقیمی از آغاز اقدامات اجرایی از سال گذشته با دستور وزیر صمت خبر داد و اصلاح آمار و ارقام به‌عنوان یکی از نیازهای حوزه تولید را از این دست اقدامات بیان کردو اضافه کرد: کارکنان وزارت صمت در استان‌ها موارد متعددی را پیگیری و اجرایی کردند و مراحل پایانی آن‌ در حال اجراست.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: برقراری ارتباط سیستماتیک با سایر حوزه‌ها و نهادهای مرتبط که می‌توانند در بحث فرایندهای کنترلی و نظارتی کمک کنند تا بتوان مواد اولیه را به دست کسانی رساند که در حوزه تولید فعالیت دارند، بسیار مهم بوده و این امر می‌تواند برای کشور ارزش‌آفرینی و به رونق تولید در سال جاری کمک کند.

فارس

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه