شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

افزایش ترافیک پایتخت در هفته اول مهر/ تحلیل الگوی ترافیکی در معابر تهران

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از افزایش ترافیک تهران در هفته اول مهرماه خبر داد.

به گزارش مرآت، سرهنگ محمد رازقی  به تشریح الگوی ترافیک پایتخت در هفته آخر شهریور و روزهای نخست مهر ماه پرداخت و گفت:‌ به طور کلی در معابر درون شهری امکان بیان آمار تردد وجود ندارد، چرا که شهرها مانند جاده‌ها نیستند که با استفاده از تردد شمار بتوان عددی دقیق از ترددهای انجام شده را مطرح کرد. اما در شهرها می‌توان حجم ترافیک را برآورد و اعلام کرد.

وی ادامه داد:‌ بررسی الگوی ترافیکی تهران در شهریور ماه نشان می‌دهد که از دو هفته پایانی این ماه، هر روز شاهد افزایش حجم ترافیک در معابر داخلی شهر تهران بودیم و این روند تا روز سوم مهر ماه که به عبارتی اولین روز کاری و اداری در نیمه دوم سال بود، ادامه داشت.

رازقی با بیان اینکه ترافیک در روز شنبه سوم مهر ماه در مقایسه با شنبه هفته قبل افزایشی حدودا ۱۵ درصدی داشت، گفت:‌ در سال‌های گذشته میزان افزایش حجم ترافیک در نیمه دوم بیشتر از این بود و مواردی نظیر غیر حضوری بودن برخی از مراکز ، مدارس و دانشگاه‌ها در این امر تاثیر داشت. اما از این موضوع نیز نباید غافل شد که امسال افزایش ترافیک در معابر پایتخت از نیمه دوم شهریور ماه آغاز شد.

معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود:‌ مقایسه آمار ترافیک سوم مهرماه امسال با اولین روز کاری نیمه دوم سال ۱۳۹۹ نیز نشان می‌دهد که حجم ترافیک در سال جاری نسبت به روز مشابه در سال گذشته نیز حدود ۲۰ درصد افزایش داشته است.

رازقی با بیان اینکه درصدهای اعلام شده میانگین افزایش حجم ترافیک در معابر پایتخت است، اظهارکرد:‌ ممکن است حجم ترافیک در برخی معابر بیشتر و در برخی دیگر نیز کمتر از  میانگین اعلام شده باشد. ضمن اینکه الگوی ترافیک نیز با توجه به تغییر ساعت رسمی کشور و تغییر طول روز و شب تغییرمی‌کند بر این اساس ترافیک صبحگاهی کمی زودتر آغاز شده و ترافیک عصر گاهی زودتر شروع می‌شود.

معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود: ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ نیز در این ایام درآماده باش کامل هستند و نسبت به مدیریت و روانسازی ترافیک و همچنین کنترل سرعت اقدام خواهند کرد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.