تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

تصویر روز

آخرین اخبار

     با حضور فرماندار سمنان
افتتاح سامانه مانیتورینگ مرکز پیش بینی هواشناسی استان سمنان
سامانه مانیتورینگ مرکز پیش بینی هواشناسی استان سمنان با حضور سید عباس دانایی فرماندار سمنان افتتاح شد.

به گزارش مرآت، به نقل از روابط عمومی فرمانداری سمنان سامانه مانیتورینگ مرکز پیش بینی هواشناسی استان سمنان  همزمان با ایام ا... دهه مبارک فجر و سی و هفتمین سالگروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران با حضور سید عباس دانایی فرماندار،قربا مدیرکل هواشناسی استان به همراه تعدادی از مدیران دستگاههای اجرایی افتتاح شد.

سید عباس دانایی فرماندار شهرستان سمنان در این مراسم  ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و طلوع سی هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به نقش کاربری اطلاعات و داده های سازمان هواشناسی در تصمیم گیری ها در بخش های مختلف ،انتظامی،راه ترابری،مدیریت شهری و...گفت: با بهره گیری ازاین  دانش  می توان با پیش بین از حوادث و بلای طبیعی  شاهد کاهش خسارت همچون  سرمازدگی ،مو آسیب به حصولات کشاورزی و خسارت ناشی از وقوع سیل و خشکسالی باشیم.

وی با اشاره به افزایش بیش از 30 ایستگاه هواشناسی در دو سال اخیر در دولت تدبیر و امید در سطح استان گفت: اطلاع رسانی عموم مردم در خصوص خدمات هواشناسی می تواند در بهره مندی بیشتر مردم از این خدمات مثمرثمر باشد.

غربا مدیرکل سازمان هواشناسی استان با تبریک ایام الله دهه فجر با اشاره به  راهبرد سازمان هواشناسی کشور  تصریح کرد: ظرفیت سازی ، تحقیق علمی و توسعه فنی ، خدمت رسانی،مشارکت،کارآیی و اثربخشی بهتر از الویتهای   این سازمان می باشد.

وی با اشاره به افتتاج سامانه مانیتورینگ با اعتباری بالغ بر 600 میلیون ریال در سمنان گفت: با این سامانه امکان مشاهده وضعیت ایستگاههای جاده ای،ارتباط با ایستگاههای خودکار هواشناسی،مشاهده وضعیت تمام مسیرهای جاده ای در کشور،تصاویر ماهواره ای ،رادارارهای هواشناسی در سطح منطقه بصورت آنلاین قابل مشاهده و بهره برداری خواهد بود.

این سامانه مجهز به سیستم ویدئو وال بوده و امکان رویت هر یک از تصاویر به صورت جداگانه وجود دارد و از 4 تصویر تا 64 تصویر قابلیت افزایش دارد و در سطح کشور چهارمین استان است که از این نرم افزار بهره مند شده است.

انتهای پیام/

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.