تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

معاون ستاد روحانی در شاهرود پشت پرده کمپین های ابقاء استاندار سابق را فاش کرد؛
اعضای کمپین ها "فِیک" بود!/ «الف.الف» و «س.ع» طراحان اصلی این کمپین بودند!
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون ستاد روحانی در شهرستان شاهرود، پشت پرده راه اندازی کمپین های حمایت از استاندار سابق سمنان را افشا کرد.

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی مرآت، پس از تلاش های نافرجام برخی چهره های اصلاح طلب استان برای ابقاء محمدرضا خباز در استانداری سمنان که بازتاب های مختلفی در سطح افکار عمومی استان به دنبال داشت، سعید ایمانی رئیس ستاد اعتدال و معاون ستاد انتخاباتی حسن روحانی در شهرستان شاهرود پشت پرده این فشارها را افشا کرد.

ایمانی که در روزهای نخست مطرح شدن موضوع تغییر استاندار سمنان نیز از اقدامات برخی عناصر سیاسی اصلاح طلب به شدت انتقاد کرده بود در مطلبی با عنوان «پشت پرده ایجاد کمپین حمایت از دکتر خباز چه کسانی بودند؟» اسامی برخی از لیدران این جریان را به اختصار منتشر کرده است.

معاون ستاد انتخاباتی روحانی در شاهرود  در این مطلب با بیان اینکه کمپین های حمایت از خباز توسط دو نفر از مشاورین وی آغاز شده، از غیرواقعی بودن اعضای یکی از گروه های مجازی ایجاد شده در این خصوص خبر داده است و گفته است برخی از اعضای این گروه از اهالی کاشمر و برخی شهرهای استان خراسان رضوی بوده اند!

متن کامل مطلب رئیس ستاد اعتدال روحانی که در گروه های اجتماعی محلی منتشر شده است در ادامه می آید:

پشت پرده ایجاد کمپین حمایت از دکترخبّاز چه کسانی بودند؟

در مقاله پیشین اشاره شد که بعد از استقرار دولت دوازدهم و کسب رای اعتماد هیئت وزیران از مجلس شورای اسلامی، تصمیم هیئت دولت بر این شد تا در یک سیاست کلی نسبت به تغییر 90% از استانداران کشور اقدام شود.

استان سمنان و تغییر استاندار آن نیز از این قاعده مستثنی نشد و گزینه های مختلفی هر هفته از طریق آگاهان به این موضوع در استان بر سر زبانها می افتاد.

گزینه هایی مانند عبوری، موسوی جرف، سیستانی، شجاعی کیاسری، ربیعی و...

اینکه در فعل و انفعالات انتخاب استاندار استان سمنان  چه گذشت موضوع این نوشتار نیست، موضوع این نوشتار تلاش بی وقفه و احساسی عده ایست که با هر وسیله ممکن سعی در ابقا خبّاز بر پست استانداری داشتند و هر روز هم در فضاهای مجازی دلایل خاصی را برای این حمایت خود اعلام می کردند.

با حمایت هایی که با توسل به افراد با نفوذ و همچنین کشاندن این حمایت به فضای مجازی و ایجاد کمپینی به نام "حمایت از خبّاز" به راه افتاد، فضای اداری و سیاسی استان سمنان به واسطه ی این فعل و انفعالات حدود 3 ماه دچار تنش شد و عملا چند دستگی بر آن حاکم شد.

عده ای از احزاب و بزرگان خواستار حضور استانداری با رزومه قوی بودند و در عین حال این مورد را از وظایف هیئت دولت می دانستند.

عده ای نیز در مرکز استان به جهت اینکه خود را مدیون سیستم حاکم بر استانداری می دانستند و یا از نزدیکان و مشاوران استاندار سابق بودند با ایجاد فضایی احساسی و هیجانی و با تکیه بر برخی از عناصر خود در شرق استان و علیرغم مخالفت برخی از صاحب نظران، به ایجاد کمپینی به نام حمایت از خبّاز پرداختند.

و اما اصل ماجرا چه بود؟

استارت ایجاد این کمپین مجازی توسط دو نفر از مشاورین استاندار سابق و با حضور محسوس و تاثیر گذار در این وادی شروع شد. یکی با اصالت کاشمری و دیگری با اصالت مرکز استان که نه به جهت شایستگی، بلکه یکی بخاطرپا در رکاب بودن جناب خبّاز در زمان انتخابات نمایندگی مجلس و دیگری بر اساس مراودات خاصی بر این مسند مشاوره قرار گرفته بودند.

کمپین مجازی شکل گرفت و در یک حرکت اشتباه با اضافه کردن اعضا و ممبرهای فیک به تعداد تقریبی 5000 نفر در هفته ی اول با تمام تلاشی که برای عضو کردن افراد از شهرهای کاشمر و برخی شهرهای خراسان صورت گرفت، به تعداد تقریبی 6000 نفر رسید.

البته قصد ندارم در این جستار به تعداد اعضای غیر واقعی بپردازم ولی ذکر نکات فوق را خالی از لطف نمی دانم.

کمپینی که نام حمایت از خباز را یدک می کشید در عمل اما عَلم مخالفت با کاندیداهای مطرح شده را بلند کرده و به هر طریقی به این کاندیداها تاخته می شد.

کنترل فضا از دست ایجادکنندگان این گروه تلگرامی تقریبا خارج شده بود و عملا تنها کاری که در آن صورت نمی گرفت همین بحث حمایت بود. بحث های بدون هدف عده ای که موافق ابقاء استاندار سابق بودند با عده ای که موافق حضور گزینه های دیگر بودند هر روز چالشی تر می شد.

در این بین اما دخالت مستقیم دو تن از مشاوران استاندار و خط دهی به این کمپین و مشارکت فعال در این بحث ها خود جای تامل فراوان دارد. حتی یکی از این مشاوران پا را فراتر گذاشته و در حال جمع آوری طومارهایی حمایتی از شوراهای روستاهای نزدیک به محل تاثیر گذاری خود بود.

مشاوران استاندار سابق با نام های اختصاری ا-ا  وهمچنین س-ع کسانی بودند که جامعه سیاسی شناخت کافی و وافی در مورد آنها داشته و به ذکر نام اختصاری آنها در همین حد در این مقوله اکتفا می کنم.

و اما افرادی که عناصر ارتباطی این مشاوران بودند و کمپین مجازی و گروه تلگرامی را ایجاد کردند با نام ها اختصاری م-ح، م-ل، گ-م، س-گ بودند که از ادمین های این گروه بوده و با طرح مباحث مختلف عده ای از آنها واقعا به این مبحث اعتقاد داشته و عده ای نیز همانطور که در سطور پیشین اشاره کردم به دنبال گرفتن موقعیت بودند و شاهد این مدعا، دادن حکم مشاوره به یکی از آنها و نیز مطرح کردن نام یکی از آنها در پست مدیر کل آموزش و پرورش استان بود.

در این فعل و انفعالات البته نقش نزدیکان استاندار قبلی که از قضا دارای مسئولیت بودند و همچنین افرادی که در برخی موارد خود را مدیون ایشان می دانستند قابل کتمان نیست و در سلسله یادداشت های بعدی به نقش پر رنگ آنها اشاره خواهم کرد.

این قائله اما درست زمانی که این افراد فکر می کردند در ابقاء استاندار سابق سمنان موفق بوده اند، با درایت هیئت وزیران و انتصاب استانداری به نام دکتر چاووشی خاتمه یافت تا پایانی باشد بر اینگونه حرکات هیجانی و احساسی که ماحصل آن چیزی جز به بازی گرفتن احساسات پاک مردمی نباشد که هرچند بر عقیده ای استوار بودند ولی لازم است تا از زاویه ای دیگر نیز به ایجاد این کمپین مجازی و گردانندگان آن بنگرند.

و اینگونه است که وعده ی صادق خداوند در قرآن کریم تحقق می یابد چنانچه در آیه 2 سوره فاطر می خوانیم:

دری را که خدا از رحمت به سوی مردم گشاید هیچ کس نتواند بست و آن در را که خداوند ببندد هیچ کس جز او نتواند گشود و اوست خدای بی همتا و باحکمت و اقتدار.

با تمام اوصاف فوق ما به درایت و هوشمندی جناب دکتر چاووشی ایمان راسخ داریم و معتقدیم که ایشان با تجربه طولانی خود و در عرصه مدیریتی از نوع وزارت کشور آدم شناس خوبی خواهند بود و بالطبع با بهانه ندادن به این حرکات نمایشی جلوی رفتار های تمامیت خواه عده ای را خواهند گرفت .

در همین رابطه بعد از سکوتی هشت ماهه قصد دارم تا در مقالاتی جداگانه به موضاعات زیر بپردازم تا انشاا... مردم با این نوع از افراد و حرکات آنها آشنا شده و بالطبع کمک شایانی به استاندار محترم و فهمیده استان در شناخت بهتر مجموعه استان باشد.

1- چه کسانی در لوای استاندار قبلی به یکّه تازی می پرداختند؟

2- استاندار در سایه ی استان سمنان که بود؟

3- جاهدین روز شنبه شاهرود و استان سمنان چه کسانی بودند و چگونه با سوءاستفاده از نام اصلاحات در انتخابات شوراهای شهر استان برای خود گام برداشتند؟

4- تمامیت خواهی عده ای در مرکز استان و تقابل با بقیه استان کی به پایان خواهد رسید؟

5- چرا شهرستان های شاهرود و میامی حتی یک مدیر کل در بین حدود 70 سمت استانی ندارند؟

6- چرا عده ای در استان سمنان در تقابل مردم شهرستان ها می کوشند و نفع آنها در چیست؟

7- نقش مدیر کل سیاسی استانداری در بروز اختلافات بعد از انتخابات چه بود؟

8- چه کسانی بیانیه حمایت از دکتر خباز را به نام ستاد دکتر روحانی منتشر کردند و چرا امروز حتی به اعضای ستاد استان پاسخگو نیستند؟

9- انتصابات استان بر اساس اصل شایسته سالاری خواهد بود و یا برای خوشامد عده ای تمامیت خواه؟

10- چرا روابط عمومی استاندار نتوانسته ارتباط خوبی را با مطبوعات استان برقرار کند؟

و ...

و من ا... التوفیق

سعید ایمانی

 روزنامه نگار و فعال سیاسی

رئیس ستاد اعتدال و معاونت ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در شهرستان شاهرود

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه