تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

در گفت‌وگو با مرآت مطرح شد؛    
اظهارات متفاوت نمایندگان استان سمنان از عکس سلفی موگرینی
نمایندگان استان سمنان درباره حاشیه‌های روز تحلیف و عکس سلفی برخی نمایندگان با موگرینی توضیحاتی ارائه دادند.

به گزارش خبرنگار مرآت، در روزهای اخیر پس از پایان مراسم تحلیف رئیس جمهوری تعدادی از نمایندگان اقدام به گرفتن عکس یادگاری با فدریکا موگرینی کردند که با واکنش‌های گسترده در شبکه‌های اجتماعی همراه شد.

این ماجرای گرفتن عکس سلفی این روزها به خبر اول بسیاری از رسانه‎ها و اظهارنظرهای رنگین نمایندگان تبدیل شده است از این رو خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرآت برآن شد تا گفت وگویی با دوتن از نمایندگان استان داشته باشد تا اصل ماجرا و تبعات ایجاد شده برای آنها را مورد ارزیابی قرار دهد.

نمایندگان در حال مذاکره بودند/ هرفردی که تخلف کرده است باید طبق قانون پاسخگو باشد

ابوالفضل حسن بیگی نماینده مردم دامغان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار مرآت با اشاره به عکس سلفی برخی نمایندگان با موگرینی گفت: تعدادی از نمایندگان با خانم موگرینی در حال مذاکره بودند که در همین حین عده ای دیگر از نمایندگان نیز آمدند که عکس بگیرند.

نماینده مردم دامغان با اشاره به اینکه  موگرینی در بحث برجام خیلی فعال است و با ترامپ در خصوص برجام موافق نیست، افزود: نمایندگان با موگرینی درخصوص برجام و تلاش برای اینکه آمریکایی ها تنها بمانند تا برجام را با مشکل مواجه نکنند در حال صحبت کردن بودند که همزمان با این مذاکرات تعدادی از نمایندگان عکس گرفتند.

وی با بیان اینکه اصل این کار درست نبوده و نباید انجام می شد، گفت:  هرفردی که تخلف کرده است باید طبق قانون پاسخگو باشد و به هیئت تخلفات معرفی شود.

حسن بیگی با بیان اینکه به این حواشی نباید پرداخت، اظهار کرد: با این کار و موضوعات حزبی نباید اصل مجلس زیر سوال رود چراکه به نفع کشور نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین تصریح کرد: پرداختن به این موضوع تضعیف کلیات مجلس است و با منافع ملی سازگار نیست و باعث سو استفاده دشمنان منطقه ای ایران می شودو چالش جدید با اروپا به وجود می آید.

حسن‌بیگی که خود در یکی از تصاویر در اطراف مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  بوده، معتقد است که پرداختن به مسأله عکس یادگاری نمایندگان با موگرینی، زیر سؤال بردن عظمت مراسم تحلیف است.

عده ای بر روی نادانی با موگرینی سلفی گرفتند

سید حسن حسینی شاهرودی نماینده شاهرود و میامی و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرنگار مرآت گفت: درباره سلفی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با خانم موگرینی اظهارنظری ندارم.

نماینده شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کار خطایی صورت گرفته است و دیگر نباید خودزنی کرد، افزود: به مصلحت مملکت نیست که اصل را فدای حواشی کنیم.

وی همچنین تصریح کرد: دامن زدن به این موضوع به نفع نظام و کشور نیست چراکه یک اشتباهی صورت گرفته است و باید آن را پوشش داد و زود جمع کرد.

حسینی شاهرودی با اشاره به اینکه در روز تحلیف کار بزرگی صورت گرفت و سران کشورهای متعددی به ایران آمدند که این عظمت کشورمان  را نشان می دهد، گفت: باید روی این موضع مانور داد و نباید موضوعاتی که عده ای بر روی نادانی و بی توجهی این اقدام را انجام دادند در جامعه بزرگ شود.

همه صحنه ها را تایید نمی کنیم

احمد همتی نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی  درباره حواشی ایجاد شده پیرامون عکس سلفی برخی از نمایندگان  با موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: بیش از 500 مهمان خارجی از 105 کشور جهان در مراسم تحلیف حضور داشتند که بعد از اتمام این مراسم  مهمان ها از مجلس خارج شدند و موگرینی به عنوان شخصیت سیاسی جهانی و نماینده قاره اروپا به احترام نمایندگان در مجلس ماند.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس در ادامه افزود: ماندن موگرینی در مجلس پیام مثبتی داشت تا جایی که تمام مجلس خالی شد و گروهی که در تصاویر هستند در حال مذاکره بودند.

وی با اشاره به اینکه ما نمی خواهیم همه صحنه ها را تایید کنیم، گفت: موبایل دست گرفتن و عکس گرفتن عده ای از نمایندگان را تایید نمی کنیم چراکه این کار درستی نبوده است.

همتی همچنین تصریح کرد: این موارد بحث های جزئی و حاشیه ای است که باید مراعات شود تا شان مجلس و نظام زیر سوال نرود.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس ادامه داد: هیاهو کردن در خصوص این مسئله و انواع تهمت زدن و تفاسیر بد باعث تخریب نظام می شود.

همتی با اشاره به اینکه رحیمی نماینده ای که در سلفی وجود دارد به زبان خارجه مسلط تر بود و در حال صحبت با موگرینی درخصوص برجام و مسائل بود، گفت: رحیمی همان آزاده ای است که در مقابل آن خبرنگار بی حجاب تا زمانی که شال را سرش نکرد با او مصاحبه نداد ولی امروز به این نماینده تهمت های بسیاری زده اند که این پسندیده نیست.

انتهای پیام/ع

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه