شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان:    
اطلاع ناکافی از قانون منجر به سقط جنین زیرزمینی می‌شود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان گفت: بسیاری از شهروندان از چارچوب‌های قانونی پزشکی قانونی برای سقط جنین درمانی اطلاعی ندارند که این امر به زیرزمینی شدن سقط جنین می‌انجامد.

به گزارش مرآت، مهدی نوروزی اظهار کرد: آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی دقیق قوانین از راهکارهای موثر و اساسی برای سقط قانونی جنین است.

وی خاطر نشان کرد: قانونگذار براساس تبصره و متمم‌های قانونی این اختیار را به افراد می‌دهد تا به طور کامل برای سقط جنین به صورت بهداشتی و قانونی اقدام کنند.

مدیرکل پزشکی قانونی سمنان آماری از سقط قانونی جنین در یکسال گذشته در استان سمنان و کشور ارائه نداد.

وی اضافه کرد: خطر ابتلا به انواع بیماری‌های واگیر و چالش‌های اجتماعی و فردی مانند بزهکاری و مشکلات روانی از جمله مشکلات سقط جنین به صورت غیرقانونی و زیرزمینی برای زنان است.

نوروزی اضافه کرد: در صورت اطلاع دقیق از هرگونه سقط جنین به صورت زیرزمینی دستگاه قضا براساس قانون با متخلف برخورد می کند و با توجه به وجود شرایط قانونی برای سقط ،متخلفان براساس احکام قضایی مجازات می‌شوند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان ادامه داد: بسیاری از شهروندان از میزان خدمات‌دهی پزشکی قانونی اطلاعات دقیقی ندارند که این امر در بسیار از موارد به سقط جنین به صورت غیرقانونی می‌انجامد.

نوروزی اضافه کرد: با اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی می‌توان در افزایش آگاهی جامعه نسبت به عملکرد و اقدام‌های پزشکی قانونی به منظور افزایش سلامت اجتماعی و مقابله با بزهکاری‌های اجتماعی اقدام کرد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان گفت: انواع معاینه‌های پزشکی در سه سال گذشته در مراکز پزشکی‌های قانونی استان سمنان در بخش‌های مختلف به دلیل افزایش آگاهی مردم افزایش یافته است.

سقط جنین(Abortion) به معنی از دست رفتن محصول حاملگی(جنین یا رویان) ، قبل از هفته ۲۰ بارداری است اما پزشکان بیشتر از این اصطلاحات برای توصیف هر نوع ختم حاملگی در سه‌ماهه اول بارداری استفاده می‌کنند.

سقط جنین به طور عمده به شکل های متفاوت اتفاق می افتد که شامل سقط خود به خودی، سقط ناشی از تروما، سقط قانونی و سقط های غیرقانونی است و همه این موارد خاتمه بارداری را به دنبال دارد.

از ابتدای فروردین تا مرداد ۹۸ تعداد ۲۸هزار نفر برای معاینه‌های پزشکی به مراکز پزشکی قانونی استان سمنان مراجعه کردند.

ایرنا

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه