تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

 خطیبان نمازجمعه استان سمنان:   
اطاعت از رهبری ضامن حفظ و بقای انقلاب است/ افزایش حقوق مدیران متوقف شود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
‌‌ائمه جمعه سراسر استان سمنان امروز در خطبه های نماز جمعه به مسائل مذهبی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی روز پرداختند.

به گزارش خبرنگار مرآت، استان سمنان نیز این هفته شاهد حضور گسترده مردم در آیین عبادی و سیاسی بود و امامان جمعه در خطبه های نماز جمعه به مسائل مختلف روز اشاره کرده و مباحثی را مطرح کردند.

فضای مجازی به متخصصان انقلابی واگذار شود/ ترامپ شمشیرش را علیه ایران از رو بسته است

آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته ضمن تبریک فرارسیدن دهه فجر گفت:  به کوری چشم دشمنان، سال ۹۷ جشن چهلمین سالگرد جمهوری اسلامی را هرچه باشکوهتر در سطح کشور برگزار خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن،را از شروط دوام انقلاب عنوان کرد و افزود: هرجا انقلابی عمل کنید پیشرفت خواهید کرد.

وی همچنین تصریح کرد: هر زمان خواستیم سازش کنیم و نزدیک شویم، باختیم.

شاهچراغی، انقلابی بودن را یکی از ویژگی امام راحل دانست و گفت: وقتی امام خمینی(ره) و رهبری انقلابی باشند، مردم نیز باید انقلابی بوده و انقلابی بمانند.

امام جمعه سمنان بیان کرد: بدون انقلاب و با امید به آمریکا و اروپا نمی شود پرچم اسلام را به صاحب اصلیش داد.

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) درخصوص اینکه شیطان تا زمانی که نمرده است از مکرش در امان نیستیم، اظهار کرد: آمریکا شیطان بزرگ است و تا زمانی که نمیرد از مکر و توطئه هایش در امان نخواهیم بود.

شاهچراغی، ترامپ شمشیرش را علیه ایران از رو بسته است، گفت: رییس جمهور آمریکا نقشه هایش بیشتر شده و هر روز توطئه جدیدی در منطقه به راه می اندازد.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان همچنین تصریح کرد: ترامپ اخیرا داعشی های شکست خورده در منطقه را به افغانستان منتقل کرده است تا جای پای خود را حفظ کند و برای اسرائیل ایجاد امنیت کند.

وی با بیان اینکه همانطور که داعش در عراق و سوریه شکست خورد در افغانستان هم شکست می خورد، افزود: داعش دارد با خدا و اسلام می جنگد که با شکست های پی در پی مواجه می شود.

شاهچراغی با بیان اینکه دشمن خارجی و ضد انقلاب داخلی اصل نظام را نشانه گرفته اند، گفت: دشمنان داخلی و خارجی خود اذغان دارند که انتخابات بهانه بود و اصل نظام هدف آنهاست.

امام جمعه سمنان، ولایت فقیه، وحدت، امنیت و آرامش، عفاف و حجاب و... را از اصول اصلی نظام برشمرد و اظهار کرد: باید محکم و استوار پای اصول نظام ایستاد همانطور که در حال حاضر نیز ملت اماده و پشت سر رهبری محکم ایستاده است.

وی همچنین تصریح کرد: ملتی که شهدای بسیاری در راه خدا تقدیم کرده است پا روی خون آنها نمی گذارد و از اسلام و رهبری جدا نمی شود.

شاهچراغی با اشاره به اینکه دشمن در هر زمان به دنبال دشمنی خود است و ما از دشمن گلایه نداریم، بیان کرد: از ضد انقلاب داخلی که علیه رهبری حرکاتی را انجام می دهند گلایه داریم چراکه از آب و خاک این مملکت استفاده می کنند و کارهای خلاف شرع انجام می دهند.

وی با بیان اینکه روحانیون مخالف فضای مجازی نیستند، گفت: ما مخالف کانال های غیر اخلاقی هستیم چراکه سلامت جامعه را به خطر می اندازند چراکه فضای مجازی درش به روی دشمن باز است و هر چه را بخواهند به مردم القا می کنند.

امام جمعه سمنان با اشاره به اینکه اگر کانال های غیر اخلاقی بسته نشود کشور در اشغال فضای مجازی غیر اخلاقی قرار می گیرد، افزود: فضای مجازی باید به دست متخصصان انقلابی داده شود تا سلامت آن حفظ شود.

انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی، ولایی و مردمی است

حجت الاسلام عباس امینی امام جمعه شاهرود در خطبه های نماز جمعه این هفته با گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مردمی بودن را مهم ترین ویژگی انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: تمام انقلاب های معاصر دنیا برای رسیدن به اهداف خود از مردم بهره کشی کردند، در تبلیغاتشان از مردم گفتند اما بعد از اینکه انقلاب شان به سرانجام رسید مردم را فراموش کرده و با آنها کاری نداشتند اما انقلاب اسلامی ایران بر خلاف سایر انقلاب ها با مردم شکل گرفت، با مردم پیروز شد و با همین مردم تداوم یافت.

وی دینی بودن را دیگر ویژگی انقلاب اسلامی ایران دانست و اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران برای اجرای دین و احکام الهی شکل گرفت طی قرن های اخیر در هیچ کجای دنیا چنین انقلابی شکل نگرفت و همین دینی بودن انقلاب اسلامی ایران، ماندگاری آن را رقم زده است.

خطیب جمعه شاهرود ولایی بدون را دیگر ویژگی انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: انقلاب های دنیا برای تکمیل و به سرانجام رسیدن نیازمند ولایت هستند و اگر با شکست مواجه شده و به سرانجام نرسیده است به دلیل نداشتن ولی فقیه و یک رهبری واحد است.

امینی تصریح کرد: درایت، هدایت و هوشمندی های حضرت امام خمینی (ره) در پیروزی انقلاب و سال های بعد از آن و پس از ارتحال امام ، رهبری هوشمندانه و مدبرانه مقام معظم رهبری در این سال ها باعث شده است تا امروز انقلاب اسلامی ایران الگویی برای سایر کشورها و الهام بخش جنبش های مسلمان باشد.

وی عدالت خواهی، استکبار ستیزی، مبارزه با ظلم و مبارزه با صهیونیزم و استکبار جهانی در هر نقطه از دنیا را از دیگر ویژگی های انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد.

امام جمعه شاهرود در ادامه صحبت های خود با اشاره به تاکید امام راحل در خدمت گزاری مسئولان به مردم به ویژه قشر ضعیف جامعه بیان کرد: اگر مسئولان به کشور و مردم خدمت صادقانه داشته باشند مردم نیز این خدمت صادقانه را حس کرده و به پای انقلاب خواهند ماند. 

راه استمرار انقلاب اطاعت از رهبری است

حجت الاسلام محمد بارانی امام جمعه مهدیشهر در خطبه های امروز نماز جمعه مهدیشهر با تبریک فرا رسیدن دهه فجر و سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامیایران، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران، عناصری داشت که دیگر انقلاب ها نداشتند و به همین دلیل از سایر انقلاب ها مجزا بود.

وی با بیان اینکه در دنیا سه انقلاب مهم اتفاق افتاده است که هر انقلاب نماد یک چیزی بود، افزود: اولین این انقلاب ها، انقلاب فرانسه بود که نماد آزادی  را دربر داشت که مردم برای آزادی انقلاب کردند و به ثمر هم رسید.

امام جمعه مهدیشهر تصریح کرد: انقلاب الجزایر، انقلاب دیگری بود که مردم برای استقلال قیام کردند و انقلابشان پیروز شد و دیگری هم انقلاب روسیه بود که مردم برای عدالت انقلاب کردند و به نتیجه رسیدند.  

بارانی با بیان اینکه هر سه این انقلاب ها در سه کشور بزرگ اتفاق افتاد اما بعد از مدتی همه این انقلاب ها با شکست مواجه شد، اضافه کرد:علت اصلی شکست این انقلاب ها عقلانیت منهای دین بود، بنابراین شکست خوردند.

وی خاطر نشان کرد: اما انقلاب اسلامی ایران برخلاف تمام انقلاب های دیگر نه تنها با شکست مواجه نشد بلکه روز به روز قدرتمند تر نیز شد.

خطیب جمعه مهدیشهر سه عامل دین و اسلام، ولایت و رهبری و عنصر مردم را موجب پیروزی انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: عامل دین خود قدرتی است که چند عنصر در درون خود دارد و مردم با تکیه بر این عناصر انقلاب را رقم زدند.

بارانی، وحدت و انسجام بخشی، روحیه جهاد و شهادت طلبی، حمایت از مستضعفان و باور به نصرت الهی را از جمله عناصر قدرتمند دین برشمرد که جوششی در مردم ایجاد کرد و در مقابل رژیم شاهنشاهی ایستادند و انقلاب کردند.

وی به عامل رهبری و ولایت نیز اشاره کرد و افزود: امام خمینی(ره) با بصیرت و دینداری و مردمی بودن خود، توانست تحول عظیمی را در کشور به وجود آورد و انقلاب را به پیروزی برساند.

امام جمعه مهدیشهر ادامه داد: بعد از امام راحل نیز، نائب بر حقش امام خامنه ای، با عظمت و عزت توانست این انقلاب رااستمرار ببخشد و حفظ کند.

بارانی تصریح کرد: عواملی که باعث شد انقلاب اسلامی ایران به پیروزی برسد، همان عوامل موجب استمرار حرکت این پیروزی می باشد. 

وی اضافه کرد: امروز هر سه عامل استمرار انقلاب یعنی دین، رهبری و مردم مورد تهدید می باشند و دشمن با جنگ نرم این عناصر را مورد هجمه قرار داده است که باید مراقب باشیم.

امام جمعه مهدیشهر گفت: راه استمرار انقلاب این است که حول محور ولایت انسجام خود را حفظ کنیم و گوش به فرمان امام خامنه ای بسپاریم و همچنین ایمان و معنویت خود را در مساجد تقویت کنیم.

 انقلاب اسلامی خاری در چشم دشمنان جهان است/ افزایش حقوق مدیران متوقف شود

حجت الاسلام صفایی پور امام جمعه میامی  در خطبه های این هفته نماز جمعه درمسجد امام حسن مجتبی(ع) با اشاره به فرمایش حضرت امام(ره) درباره تعریف وتمجید دشمن از مردم ومسئولان گفت: اگر دشمن از ما تایید کرد باید در مواضع و اعمال خود شک کنیم و مسیر راهمان را تغییر دهیم.

وی افزود: ایجاد ارتباط با دشمن نباید باعث شود که از اصول خود عدول کنیم  و مردم ومسئولان باید هوشیار باشند که دشمن از راه دوستی وارد می شود حتما توطئه دیگرا را برنامه ریزی کرده است و هیچ گاه به خیر و صلاح ما کاری را انجام نمی دهد.

صفائی پور با بیان اینکه انقلاب اسلامی خاری در چشم دشمنان است خاطر نشان کرد: در طول مسیر چهل ساله انقلاب دشمن نظام اسلامی انواع و اقسام هجمه ها را علیه این کشور اجرا کرده و موفق نشده است چراکه این انقلاب حاصل خون هزاران شهید است و ملت ما با فرهنگ ایثار و شهادت هرگر زیر سلطه استکبار جهانی نخواهد رفت.

امام جمعه میامی با بیان اینکه نفوذ، فساد، تبعیض و بی عدالتی عواملی است که برای نظام اسلامی تهدید به شمار می آید، بیان کرد: مسئولان ما باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند و مطالبات به حق مردم در مسائل معیشتی را پاسخگو باشند.

وی در ادامه خطاب به مسئولان افزود: مسئولان در بودجه سال آینده افزایش حقوق مسئولان رده بالا را متوقف و حقوق دهک های درآمدی پایین جامعه را افزایش دهند.

صفایی پور درپایان با اشاره به سفر استاندار در هفته آینده به شهرستان میامی گفت: کارگروهی از صاحب نظران ومسئولان تشکیل شود و مشکلات شهرستان اولویت بندی و خدمت استاندار محترم ارائه شود تا گوشه ایی از مشکلات این شهرستان برطرف شود.

انقلاب اسلامی بر پایه خدامحوری استوار شده است

حجت الاسلام والمسلمین محمود نطنزی امام جمعه موقت سرخه  در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه گفت: همه ما در طول دوران حیاتمان انتخاب های متعددی را پیش رویمان داریم؛ آنچه مهم است در این میان اینکه انتخابمان آگاهانه، عقلانی و درست باشد.

وی با اشاره به شخصیت نورانی حضرت زهرا(س) گفت: این بانوی مکرم اسلام انتخاب های صحیح و درستی در زندگی خود داشتند؛ ایشان از آن حیث که دختر پیامبر گرامی اسلام و همسر حضرت علی(ع) بودند؛ شاخص و برجسته نشدند؛ بلکه از این حیث که انتخابشان در زندگی آگاهانه و از روی بصیرت بود.

امام جمعه موقت سرخه گفت:حضرت فاطمه (س) مدافع سرسخت ولایت بودند و این ویژگی برجسته باید امروز الگو و عبرت برای ما باشد و همچون ائمه اطهار باید تا زمانی که نفس می کشیم و جان در بدن داریم؛ مدافع ولایت باشیم و تمام قد از ولایت دفاع کنیم.

نطنزی به انقلاب های جهان در سده های اخیر اشاره کرد و بیان کرد: انقلاب فرانسه که شعارش آزادی بود بعد از 14 سال؛ انقلاب روسیه که شعارت عدالت خواهی بود بعد از 70 سال و انقلاب الجزایر که بر مبنای استقلال بود؛ همگی دچار شکست و اضمحلال شدند.

وی تصریح کرد: در سال 57 وقتی انقلاب ما به پیروزی رسید؛ جهان دچار حیرت و سرگردانی شد و انقلاب ما انقلاب های دیگر را به چالش کشید؛ به این دلیل که انقلاب اسلامی ایران بر مبنا و محور خدامحوری پایه گذاری شده است.

امام جمعه موقت سرخه گفت: انقلاب اسلامی ایران نه در اردوگاه شرق و نه در اردوگاه غرب؛ و در حقیق انقلاب ما نه شرقی و نه غربی بلکه جمهوری اسلامی است و باید شکرگزار باشیم که انقلاب ما هم جمهوریت و هم اسلامیت در آن مطرح شده است.

نطنزی بیان کرد: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و رژیم صهیونیستی برای جهان نقشه های شومی کشیده اند که از جمله آنها راه اندازی گروه های سلفی، داعشی و تکفیری بود و خون های بسیاری را در کشورهای منطقه به زمین ریختند تا بدینوسیله حاشیه امنی برای صهیونیست ها ایجاد کنند و مسئله فلسطین را که مسئله نخست جهان اسلام است را از اذهان پاک کنند؛ اما به حول و قوه الهی نقشه هایشان با شکست داعش در سوریه و عراق نقش بر آب شد.

انقلاب اسلامی ایران یک نور عدالت اسلامی و الگو در جهان است

حجت الاسلام سید علی رضا آرامی امام جمعه گرمسار در خطبه های این هفته نماز جمعه در جمع نمازگزاران گرمساری در مسجد جامع گفت: به راستی دهه مبارک فجر یک جشن و عید انقلابی و اسلامی است که نباید ازآن عبور کرد و مسئولان از این دهه مبارک برای بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران استفاده خوبی ببرند .

امام جمعه گرمسار به دشمنی آمریکا و اسرائیل بر علیه انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: دشمنان با اسلام محمدی مشکل دارند و این انقلاب همیشه در کنار مظلومان بوده است و همیشه با ظلم و ستم در هر نقطه ای مقابله می کنند و این اهداف اصلی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی است که باید جهان آن را الگو برداری کند و هیچ گاه زیر بار حرف زور و ستم نروند .

آرامی با توجه به اهداف والای انقلاب اسلامی ایران که از پیام اصلی امام خمینی (ره) بوده است،  گفت: صاحبان اصلی این انقلاب ملت ایران اسلامی هستند که با اطاعت فرامین رهبری توانستند دشمنان را در جبهه های مختلف شکست دادند .

امام جمعه گرمسار توجه ویژه به تلاوت قرآن کریم در مراسم ها و اجتماعات و خانواده ها تاکید کرد و افزود: قرآن راه درست و صحیح را نشان می دهد که می توانیم با تکیه بر این کتاب الهی بسیاری از مشکلات را از راه برداریم .

وی در ادامه به توطئه آمریکایی و اسرائیلی به مشغول نمودن مسلمانان به برخی درگیری های در منطقه اشاره کرد و افزود: می خواهند موضوع فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی را از ذهن مسلماان پاک کنند

جوانان تاریخ انقلاب را مطالعه کنند/ میراث فرهنگی دامغان رها شده است

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسینیان امام جمعه دامغان در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه باشکوه این هفته دامغان که با حضور گسترده مردم دیندار این شهرستان در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، ضمن توصیه به تقوی الهی و حضور در مساجد گفت: مسجد تجلی گاه وحدت، کانون شناسایی نیروهای انقلابی، ظرفیت ساز برای نظام است.

حسینیان ادامه داد: امام فرمودند به اشخاصی که از روی هوای نفس صحبت می‌کنند گوش نکنید و کسانی که از از اسلام چهره درستی نشان نمی دهند و تبلیغات مسموم انجام می دهند اینها نقشه  دشمن است.

امام جمعه دامغان با اشاره به بیانات رهبری درخصوص اینکه برنامه های دهه فجر با اهمیت است، گفت: دهه فجر خواستگاه ارزشهای اسلامی می باشد که آیینه خورشید اسلام در آن درخشید.

وی تصریح کرد: دهه فجر بخشی از تاریخ ما است که گذشته را از آینده جدا کرده  است و باید این خاطرات به نسل جدید منتقل شود.

حسینیان اشاره کرد: افغانستان دچار ناامنی امنیتی می باشد و تاکنون با حمله انتحاری در کابل ۴۲۶نفر کشته و زخمی شدند. به چه گناهی مردم را می کشند.

وی با بیان اینکه طالبان و داعش باعملیات های تروریستی در خیمه شب بازی آمریکا وضعیت ناامنی در افغانستان بوجود آورده اند، گفت: در هشت سال اخیر افغانستان میزبان نیرو های آمریکایی و ناتو بوده است این در حالی است که وعده آرامش به مردم افغانستان داده بودند اما در عمل تنها کشتار و تولید تروریست ارمغان حضور آنها دراین کشور بوده است.

امام جمعه دامغان خطاب به استاندار که در جمع نمازگزاران حضور داشت، گفت: دامغان یک شهر کهن با فرهنگ عالی است دارای مردمی غیور شجاع و ولایت‌مدار می باشد که در دفاع مقدس حدود ۶۵۰شهید دادند و بعد از اصفهان دومین شهر از نظر تعداد شهدا می باشد.

امام جمعه دامغان افزود: مجموعه چشمه علی دامغان با هزار و ۶۰۰لیتر در ثانیه آب  به عنوان یک میراث ماندگار می باشد اما رسیدگی کافی نمی شود.

وی با اشاره به معضل بیکاری در دامغان گفت: ۷۵درصد شهرک صنعتی دامغان تعطیل است و جوانان نیز به دنیال کار هستند.

انتهای پیام/ع

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه