شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
اشتغال بیش از دو هزار نفر در شهرستان گرمسار
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرماندار گرمسار افزود: در سال گذشته تعداد ۲ هزار و ۱۲۷ شغل در شهرستان گرمسار مهیا شده که به تعهد 100درصدی رسیده است.

به گزارش مرات؛علی همتی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان گرمسار دارای سه شهرک صنعتی ایوانکی، پایتخت و جنت آباد در بخش ایوانکی، و شهرک صنعتی گرمسار و فجر در شهر گرمسار و منطقه صنعتی حاجی‌آباد است.

وی افزود: همچنین منطقه ویژه اقتصادی با مجوز هیات دولت در وسعت ۲ هزار هکتار شروع به فعالیت کرده و خدمات زیربنایی مثل آب، برق و گاز در حال انتقال به این منطقه است.

همتی ادامه داد: در مجموع یکهزار و ۵۶۵ جواز تاسیس واحد صنعتی در این شهرستان صادر شده که این واحدها برای ۳۹ هزار و ۴۷۸ نفر ایجاد اشتغال کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار گرمسار تصریح کرد: از بین واحدهای دارای جواز تاسیس، ۷۰۵ واحد پروانه بهره‌برداری دارند که این واحدها برای ۱۷ هزار نفر ایجاد اشغال کردند.

وی بیان کرد: عمده فعالیت واحدهای صنعتی این شهرستان در تولید مواد شیمیایی، فلزی غیرکانی، فراورده‌های غیرنفتی، لاستیک، پلاستیک و مواد غذایی است.

همتی ابراز داشت: در حال حاضر، سه واحد صنعتی راکد در شهرستان گرمسار وجود داردکه مراحل دریافت تسهیلات راه اندازی آنها  در حال پیگیری و انجام است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته هیچ واحد صنعتی در شهرستان گرمسار تملک نشد.

همتی بیان کرد: وجود این شهرک‌های صنعتی شرایط گرمسار را به عنوان شهرستانی صنعتی ویژه کرده است به طوری که ۵۰ درصد صنعت استان سمنان در گرمسار فرار دارد.

وی ادامه داد: وجود منطقه ویژه اقصادی و قرار گرفتن این شهرستان در چهارراه مواصلاتی شرق و غرب  و شمال و جنوب کشور، و نزدیک بودن به پایتخت کشور شرایط را برای تبدیل شدن این شهرستان  به قطب اقتصادی تسهیل کرده و شرایط برای حضور صنعتگران و سرمایه‌گزاران در این شهرستان فراهم است.

گرمسار شهرستانی در غرب استان سمنان با وسعت ۱۰ هزار و ۶۸۶ کیلومتر مربع و جمعیت ۷۸ هزار و ۶۱۹ نفر است که ۱۱۰ کیلومتر تا مرکز استان و ۹۵ کیلومتر تا تهران فاصله دارد.

 
 
منبع:ایرنا
 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه