تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
اسکان روزانه ۱۵ هزار زائر توسط سمنانی‌ها در صحن فاطمه‌زهرا (س) نجف
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مسؤول کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین حسینی در استان سمنان گفت: روزانه نزدیک به ۱۵ هزار نفر در صحن مطهر حضرت فاطمه‌زهرا (س) در نجف اسکان می‌یابند.

رمضانعلی حلوایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان در تشریح وضع موکب‌های استان سمنان در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی اظهار کرد: با توجه به شرایط پیش‌آمده و حذف ویزا، امسال حضور زائران از کل کشور به‌ویژه این استان در این اجتماع بسیار گسترده است.

وی با تأکید بر اینکه کمیته مرکزی اسکان و تغذیه و شرکت‌های مردمی، سهمیه استان سمنان را برای اسکان و تغذیه ۳۰ درصد افزایش داده است، افزود: بر همین مبنا اسکان و تغذیه نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر در روز برعهده استان سمنان بوده است که در قالب ۳۵ موکب این اقدامات صورت می‌گیرد.

مسؤول کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین حسینی در استان سمنان با اشاره به استقرار چهار موکب اسکان و تغذیه این استان در مرز مهران، اضافه کرد: ۱۱ موکب در نجف اشرف، 6 موکب در مسیر نجف به کربلا، ۱۳ موکب در کربلای معلی و یک موکب در کاظمین به زائران خدمات ارائه می‌دهند.

حلوایی بیان کرد: طبق هماهنگی‌های انجام‌شده و با تلاش 6 ماهه متولیان و دست‌اندرکاران موکب‌ها، تمام امکانات و موارد مربوط به اسکان و تغذیه تهیه شده است و تمام موکب‌های ما آماده خدمات‌رسانی هستند.

وی تأکید کرد: بیشتر درخواست اسکان و تغذیه زائران را در صحن مطهر حضرت فاطمه زهرا (س) در نجف داریم که روزانه نزدیک به ۱۵ هزار نفر در این صحن اسکان داده می‌شوند.

مسؤول کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین حسینی در استان سمنان با اشاره به توزیع ۲۰ هزار تغذیه روزانه در روز در سه وعده توسط یک موکب این استان در نجف و صحن حضرت فاطمه‌زهرا (س)، تصریح کرد: بعضی از موکب‌ها مانند موکب رسانه‌ای فجر، کار تهیه گزارش‌ها و همکاری با صدا و سیمای عراق و سایر شبکه‌های جهانی را برعهده دارند و برنامه‌های مختلف اجرا می‌کنند.

حلوایی با بیان اینکه موکب «لبیک یا زینب (س)» خاص بانوان است، اضافه کرد: این موکب در کربلا در ساختمان ۱۰ طبقه مستقر است و تمامی کادر آن بانوان هستند و روزانه صرفاً به بیش از سه هزار نفر از بانوان خدمات ارائه می‌دهند.

وی با تأکید بر اینکه این خدمات با رویکرد فرهنگی انجام می‌شود، افزود: برنامه‌ریزی دقیقی انجام شده است که گزارشی را در پایان مراسم خواهیم داد.

مسؤول کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین حسینی در استان سمنان تصریح کرد: موکب پاکبانان شهرداری سمنان در صحن مطهر حضرت فاطمه‌زهرا (س) مستقر است و با همکاری شهرداری تهران در بخش نظارت خدمات ارائه می‌دهد.

حلوایی خاطرنشان کرد: مشکل خاصی نداریم و به همه زائران خدمات ارائه می‌دهیم و نه تنها به هم‌استانی‌های خود بلکه به هر زائر امام حسین (ع) که مراجعه کند، خدمت می‌کنیم.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه