تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

نماینده مردم شاهرود و میامی در گفتگو با مرآت:
اوضاع صنعت و معدن در شرق استان سمنان «بسیار وخیم» است/ استیضاح «شریعتمداری» دلایل مهم ملی و استانی دارد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: استیضاح آقای شریعتمداری دلایل مهم ملی و استانی دارد.

سید حسن حسینی شاهرودی نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی که طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت را امضا کرده است در آستانه سفر امروز «محمد شریعتمداری» به استان سمنان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مرآت اظهار کرد: باوجود اینکه بنده احترام زیادی برای شخصیت آقای شریعتمداری قائل هستم اما معتقدم انتقادات مهمی به سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت چه در دوره فعلی و چه در ادوار گذشته وارد است.

نماینده مردم شاهرود و میامی با بیان اینکه طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت دارای 15 محور است گفت: متاسفانه برای ایجاد تولیدی ارزان، پایدار و قابل رقابت، حمایت مطلوبی از بخش تولید کشور صورت نگرفته است.

حسینی شاهرودی با انتقاد از کم‌توجهی به جذب بازارهای منطقه‌ای و جهانی افزود: یکی از ضعف‌های بزرگ وزارت صنعت، معدن و تجارت باوجود ادغام حوزه صنعت با حوزه بازرگانی، سهم پایین ما از تجارت جهانی و حتی تجارت منطقه‌ای است.

وی ادامه داد: وقتی نتوانیم بازارهای مناسبی برای تولیدات بخش صنعت فراهم کنیم طبیعتا نتیجه، آن خواهد شد که بیش از 50 درصد از صنایع کشور تعطیل یا نیمه‌تعطیل می‌شوند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، اتفاقات ماه‌های گذشته در بخش ثبت سفارش‌ و تخصیص نامناسب ارز را از دیگر دلایل نمایندگان برای استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد و گفت: متاسفانه در ماههای گذشته پاسخ روشنی به پرسش‌ها و تذکرات نمایندگان ارائه نشد و این‌ موارد در بخش‌های مرتبط با این وزارتخانه همچنان ادامه پیدا کرد.

حسینی شاهرودی در ادامه با انتقاد از توزیع نامتوازن صنعت در استان سمنان تصریح کرد: متاسفانه شرق استان به بهانه کشاورزی از توسعه صنعت دور ماند و به دلایل مختلف اجازه ورود صنعت و سرمایه‌گذار به شرق استان داده نشد.

وی افزود: بیش از 80 درصد سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در شهرستان شاهرود توسط سرمایه‌گذاران بومی صورت گرفته است در حالی‌که این نسبت در غرب استان معکوس است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف از ایجاد مناطق ویژه اقتصادی، توسعه صنعت در مناطق محروم و دور افتاده بوده است گفت: با این وجود شاهد آن هستیم که مناطق ویژه اقتصادی در استان سمنان در نزدیک‌ترین مناطق به پایتخت مانند گرمسار و سمنان ایجاد شده است در حالی که این امکانات در مناطق شرقی استان فراهم نمی‌شود.

حسینی شاهرودی با اشاره به نقش وزارت صنعت، معدن و تجارت در ایجاد زیرساخت‌های لازم برای ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در شرق استان سمنان اظهار کرد: باوجود اینکه در این زمینه شاهد کوتاهی مسئولان استانی و شهرستانی بوده‌ایم، نمی‌توانیم از نقش وزارت صنعت در این موضوع صرف نظر کنیم.

وی با بیان اینکه بیش از نیمی از معادن استان در شرق استان سمنان واقع شده‌اند گفت: با وجود اینکه ذخایر معدنی مناسبی مانند مس، بوکسیت، منگنز و کروم در شرق استان قرار دارد اما حتی مطالعات اولیه نیز برای بهره‌برداری از این معادن صورت نگرفته است.

این عضو خانه ملت ادامه داد: براساس اظهارات رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، کمتر از 10 درصد معادن استان مورد مطالعه قرار گرفته و از این میزان نیز کمتر از 10 درصد به بهره‌برداری رسیده است که نشان می‌دهد حدود 99 درصد، ظرفیت خالی در معادن استان وجود دارد.

حسینی شاهرودی با یادآوری نرخ بیکاری 20 درصدی در شرق استان سمنان تصریح کرد: متاسفانه وضعیت حوزه صنعت، معدن و تجارت در استان سمنان و بویژه شرق استان بسیار وخیم است.

وی با انتقاد از خام‌فروشی مواد معدنی در شرق استان گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته 6 واحد معدنی مس در شاهرود فعال شده است اما باوجود تلاش‌های صورت گرفته برای ایجاد واحدهای فرآوری در حوزه معدن این اتفاق رخ نداده و زمینه ایجاد فرصت‌های اشتغال بیشتر از دست رفته است.

نماینده مردم شاهرود و میامی با اشاره به وجود معادن غنی پتاسیم در منطقه طرود افزود: اگر بر سر راه سرمایه‌گذاران، مانع‌ ایجاد نکنند این ظرفیت ویژه به توسعه اقتصادی منطقه منجر خواهد شد اما متاسفانه برخی دستگاه‌های اجرایی به جای روانسازی فرآیند سرمایه‌گذاری، به مانع‌تراشی روی آورده‌اند.

حسینی شاهرودی خام‌فروشی در معدن بوکسیت شاهرود و انتقال خام ذخایر آن به جاجرم را از دیگر انتقادات خود به وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد و گفت: این دلایل در کنار موضوعات بسیار مهم ملی، زمینه‌ساز طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت شده است.

وی خاطرنشان کرد: طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت به هیات رئیسه مجلس تقدیم شده است اما هنوز از سوی هیات رئیسه اعلام وصول نشده است.

انتهای پیام/ت

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه