دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

استقبال میلیونی دانش آموزان از رقابت فرهنگی و هنری فردا

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل فرهنگی و هنری آموزش و پرورش با بیان جزئیات جشنواره فرهنگی هنری فردا که به صورت آنلاین برگزار می شود از مشارکت بیش از ۴ میلیون و ۸۵۰ هزار دانش آموز در این رقابت ها خبر داد.

به گزارش مرآت، علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش  در خصوص جشنواره فرهنگی هنری معلمان هنرمند و همچنین سی و نهمین جشنواره فرهنگی هنری فردا گفت: از مهرماه ۱۳۹۹ جشنواره فرهنگی هنری فردا در سطح مدارس کلید زده شد که این روزها داوران ۸۰ رشته این جشنواره در اردوگاه شهید باهنر در حال داوری آثار دانش آموزان هستند.

وی با اشاره به اینکه میزان مشارکت دانش آموزان در این دوره بی نظیر بوده است، بیان کرد: علیرغم اینکه نتوانستیم امسال رشته های جمعی را برگزار کنیم، اما بیش از ۴ میلیون و ۸۵۰ هزار نفر رشته نفر در این جشنواره شرکت کردند.

رمضانی گفت: ما ۸ رشته به این جشنواره اضافه کردیم که به سبب علاقمندی دانش آموزان و خانواده های آنها به حوزه مجازی و رسانه صورت گرفت. در حوزه سرود نیز توجه به فرهنگ فولکور را مورد توجه ویژه قرار دادیم.

مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی بیان کرد: به جهت اینکه ما ۱۱۸۲ کانون تربیتی فرهنگی فعال در سراسر کشور داریم و بیش از ۴ میلیون دانش آموز در این کانون ها در حال فعالیت هستند، در ۳۰ رشته در این جشنواره از طرف دانش آموزان عضو کانون های فرهنگی تربیتی ما حضور پیدا کردند.

وی در خصوص کمک به دانش آموزان مناطق محروم در دوران کرونا برای حضور در این جشنواره نیز توضیح داد: دانش آموزان مناطق محروم و کم برخوردار از امکانات و اساتید مجرب محروم هستند و این را ما به خوبی می دانیم. توانستیم در شبکه شاد با حضور اساتید آموزش های ویژه ای را برگزار کنیم که در کانال های تخصصی در شاد این آموزها بارگذاری شد. یکی دیگر از نکات برجسته جشنواره امسال نیز این بود که تمام آثار را از داوران خواستیم نقد و بررسی کنند که اعلام کردند کیفیت آثار از سال گذشته بهتر بود و همین باعث ایجاد کارگاه هایی در دل جشنواره شد.

وی با اشاره به جشنواره معلمان هنرمند نیز بیان کرد: با توجه به اینکه اداره کل فرهنگی هنری باعث این شد که معلمان هنرمند به ما در زمینه توسعه فعالیت های فرهنگی هنری در مدارس کمک شایان توجهی بکنند، جشنواره معلمان هنرمند و مولف نیز با مشارکت بالایی برگزار شده است.

رمضانی ادامه داد: همیشه تلاشمان این است مشارکت اولیا در فعالیت های فرهنگی هنری را داشته باشیم و امسال که جشنواره را در ظرفیت فضای مجازی برگزار کردیم، بچه ها از داخل منزل با جشنواره ارتباط می گیرند و با داوران در ارتباط هستند لاجرم پدر و مادر نیز در کنار خانواده بودند و به تشویق دانش آموز می انجامید به قوت بیشتر کار آنها و همچنین حمایت خانواده ها از این فعالیت ها منجر شد.

مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی بیان کرد: تلاش جدی ما بر این است که قداست این جشنواره حفظ شود و در قضاوت ها شک و شبهه‌ای نباشد بهترین داوران حوزه فرهنگی و هنری در ۸۰ رشته در این جشنواره حضور پیدا کردند. کارگاه هایی که داوران برگزار کردند منجر به ایجاد یک مهارت افزایی در دانش آموزان شد.

به گزارش مهر، سی و نهمین جشنواره فرهنگی هنری فردا در ۸۰ رشته این روزها در حال داوری است و طی هفته جاری اسامی برگزیدگان اعلام خواهد شد.

منبع: مهر

انتهای پیام

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.