شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

مدیرکل بهزیستی استان خبر داد؛ 
استان سمنان دارای ۱۲۲۰۰ معلول/ ۳۰ درصد فضاهای فرهنگی نامناسب است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه این استان بالغ‌بر ۱۲ هزار و ۲۳۴ معلول دارد، گفت: ۳۰ درصد فضاهای فرهنگی استان مناسب معلولان نیست.

به گزارش مرآت، علیرضا ایزد پور مدیرکل بهزیستی استان سمنان،  بابیان اینکه استان سمنان ۱۲ هزار و ۲۳۴ معلول دارد، ابراز داشت: از این تعداد چهار هزار و ۵۸۹ نفر زن و هفت هزار و ۶۴۵ نفر مرد و یک هزار و ۴۲ نفر را کودک زیر ۱۲ سال شامل می‌شود که اداره کل بهزیستی استان سمنان با تحت نظارت داشتن ۴۰ مرکز در قالب شبانه‌روزی، روزانه و کارگاه‌های حمایتی در بخش توان‌بخشی در حال ارائه خدمات به معلولان استان است.

وی بابیان اینکه از تعداد معلولان استان سمنان شش هزار و ۳۱۱ نفر به‌صورت مادرزادی و تعداد ۷۳۵ نفر ژنتیکی معلولیت دارند، افزود: یک هزار و ۴۲۴ نفر نقص بینایی، چهار هزار و ۸۳۲ نفر صوت و گفتار، ۱۲۶ نفر معلول ذهنی، یک هزار و ۳۰۴ نفر معلولیت روانی و یک هزار و ۷۶۰ نفر معلولیت شنوایی دارند.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه حدود ۳۰ درصد اکثر فضاهای فرهنگی و آموزشی استان مناسب حضور معلولان نیست، ابراز داشت: نامناسب بودن برخی فضاهای فرهنگی و آموزشی وجود دارد که رفع تلاش و همکاری تمامی ارگان‌های دست‌اندرکار و دستگاه‌های اجرایی را در این زمینه می‌طلبد.

ایزد پور در ادامه تصریح کرد: حدود ۳۰ درصد از فضاها و مبلمان شهری در استان سمنان مناسب‌سازی شده‌اند که نیاز است شهرداری‌ها در این خصوص فعالیت و اقدامات بیشتری داشته باشند تا شاهد تسهیل عبور و مرور معلولان در سطح شهرها باشیم.

وی بابیان اینکه طی هشت‌ماهه اول سال ۹۸ تعداد ۱۲۱ نفر از معلولان برای دریافت وام خوداشتغالی به بانک‌های عامل معرفی شدند، افزود: در این راستا بهزیستی طی سال ۹۷ در امر اشتغال موفق به کسب رتبه برتر در دستگاه‌های اجرایی استان شده است.

مهر

انتهای پیام/ج

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه