تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

سخنی با استاندار سمنان؛
از نیروهای بومی غافل نشوید/ به ظرفیت های شرق و غرب استان توجه کنید
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
گزینش مدیران بومی با رعایت اصل «شایسته سالاری» همواره یکی از خواسته های مردم، نخبگان و صاحب نظران در استان های مختلف کشور و از جمله استان سمنان بوده است.

به گزارش خبرنگار مرآت، چهاردهم دی ماه سال جاری مسئولیت 26 ماهه محمدرضا خباز در استانداری سمنان به پایان رسید و سید شهاب الدین چاوشی به عنوان استاندار جدید، به سمنان آمد. چاوشی در عصر همان روز معارفه، نشستی با معاونان و مدیران استانداری برگزار کرد. او در این نشست بکارگیری مدیران بومی را از اولویت های مهم خود برشمرده و ابراز امیدواری کرده بود که «آنقدر نیروی تلاشگر و کارآمد در استان سمنان وجود داشته باشد که نیاز به استفاده از نیروهای غیربومی نباشد.»

چاوشی همچنین تأکید کرده بود: «امروز عرصه رقابت است؛ باید از افرادی استفاده کنیم که خود را نشان داده و توانمندی خود را اثبات کنند.» خباز هم البته معتقد به گزینش نیروهای بومی بود. او در 30 آبان ماه سالجاری نیروهای بومی را دلسوزتر از نیروهای غیربومی توصیف و اعلام کرده بود که از 18 مدیرکل استانداری سمنان بیشتر آنها بومی هستند.

سایر شخصیت های سیاسی استان نیز همواره بر گزینش مدیران بومی تأکید داشته اند. چنانکه مصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی چند ماه قبل در جمع اعضای حزب مردمسالاری گفته بود استفاده از مدیران بومی در مصادر امور نتایج مطلوبی به دنبال خواهد داشت.

موضوع بومی گزینی البته در سطح مدیران ارشد استان ها و به ویژه انتخاب استانداران چندان مورد توجه دولت قرار نگرفته است. وزارت کشور در پایان شهریورماه سالجاری طی بیانیه ای رسما اعلام کرد که نمی توان به بهانه بومی گزینی از اصول عدول کرد و استان ها را از وجود مدیران شایسته و تحول آفرین بی نصیب گذاشت. با این وجود در بیانیه مذکور تأکید شده بود که دولت یازدهم، حداکثر اهتمام خود را در استفاده از نیروهای بومی در مدیریت داخلی نقاط مختلف کشور اعمال کرده است.

به هر حال، گزینش مدیران بومی با رعایت اصل شایسته سالاری، همواره یکی از خواسته های مردم، نخبگان و صاحب نظران در استان های مختلف کشور و از جمله استان سمنان بوده است. استاندار جدید سمنان بیش از یک ماه است که کار خود را با شعار «تحول نظام اداری» آغاز کرده است که ممکن است یکی از ابعاد آن اعمال تغییرات عمده در ترکیب مدیران استان باشد.

بارِ دیگر سخن استاندار سمنان را یادآوری می کنیم: «امیدوارم آنقدر نیروی تلاشگر و کارآمد در استان سمنان وجود داشته باشد که نیاز به استفاده از نیروهای غیربومی نداشته باشیم.» لذا چنانچه در ایام پیش رو شاهد ورود گسترده مدیران غیربومی به استان و خارج شدن مدیران بومی از چرخه مدیریتی استان باشیم می توان نتیجه گرفت که آقای استاندار، نیروهای تلاشگر و کارآمدی در استان سمنان نیافته است و البته این امر دور باد از استان! آن هم استانی که فراوانی شخصیت های برجسته آن مورد تاکید رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است.

سخن را با بخشی از بیانات معظم له در دیدار با اعضای ستاد کنگره 3 هزار شهید استان سمنان در تاریخ ۱۳۹۴/۰۲/۱۴ به پایان می بریم:

«واقعاً عقیده‌ام این است که استان شما یک استان بسیار با برکتی است؛ مردم مؤمن، پایبند و شخصیّت‌های برجسته‌ علمی و اجتماعی و سیاسی در این استان کم نیستند. خب، هم [در] دولت امروز، هم [در] دولت قبل، رؤسای جمهور از استان شما بودند؛ این را هم آقایان توجّه داشته باشند. گاهی اوقات بعضی از استانها حسادت میکنند، میگویند چرا از استان ما کسی به این مقامات [نمیرسد]؟ الحمدلله استان سمنان از جهات شخصیّت‌ها و افراد برجسته‌ علمی و اجتماعی و سیاسی و جهاد و مانند اینها، یک استان برجسته‌ای است؛ در این تردیدی نیست

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه