تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با مرآت:
از رسانه برای تحقق آرمان‌های انقلاب بهره بگیریم/ تأکید بر ضرورت دفاع معقول و منطقی از ادبیات انقلاب اسلامی
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن برشمردن ویژگی‌های «رسانه رحمانی» بر ضرورت استفاده از ابزار رسانه برای تحقق آرمان‌های انقلاب تأکید کرد.

علی‌اصغر فضیلت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان شب گذشته با حضور در دفتر شبکه اطلاع‌رسانی مرآت استان سمنان با خبرنگاران این مجموعه خبری به گفتگو نشست.

فضیلت در ابتدای سخنان خود با تأکید بر صیانت از انقلاب اسلامی در حوزه رسانه اظهار کرد: درخواست من از اصحاب رسانه این است که صیانت از انقلاب اسلامی را به صورت فعال و نه انفعالی دنبال کنند.

وی صیانت فعال از انقلاب اسلامی را رویکردی دارای برنامه و متکی به بنیان‌های فکری توصیف کرد و گفت: در نقطه مقابل، صیانت انفعالی نه فقط متکی به بنیان‌های فکری نیست، بلکه لحظه‌ای و متکی به احساس است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که صیانت فعال از انقلاب اسلامی مبتنی بر مبانی انقلاب اسلامی است گفت: بر این اساس، اقدام در چارچوب باورهای اصیل و اخلاق اسلامی از جمله ویژگی‌های رسانه ارزش‌محوری است که به طور فعال از انقلاب اسلامی صیانت می‌کند.

فضیلت رسانه‌ای با ویژگی‌های مذکور را رسانه‌ای رحمانی توصیف کرد و گفت: رسانه‌ای که ویژگی‌های مذکور را نداشته باشد، شیطانی است.

وی در تعلیل تاب‌آوری جمهوری اسلامی ایران به رغم فعالیت‌های مخرب غول‌های رسانه‌ای و اقتصادی گفت: رهبری هوشمند یکی از دلایلی است که باعث تاب‌آوری جمهوری اسلامی شده است؛ بنابراین یکی از کارکردهای رسانه رحمانی، دفاع معقول از ارکان نظام اسلامی از جمله رهبری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تأکید بر استفاده بروز از ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع معقول و منطقی از این ادبیات و نیز از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی افزود: بخش‌هایی از آرمان‌های انقلاب اسلامی محقق شده و بخش‌هایی محقق نشده است که باید برای تحقق آن‌ها تلاش کرد.

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

از رسانه برای تحقق آرمان‌های انقلاب بهره بگیریم

فضیلت حرکت در جهت تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی سبب‌ساز حفاظت از انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: ما باید پیش از آن که دشمنان از بسترهای رسانه‌ای علیه انقلاب اسلامی بهره بگیرند با علم به این که بخشی از آرمان‌های انقلاب محقق نشده است، از بستر رسانه برای تحقق این آرمان‌ها بهره بگیریم.

وی با بیان این که بخشی از معضل عدم تحقق آرمان‌ها به تلاش رقبای جهانی ما و نیز جنگ هشت‌ساله در برابر تمام قدرت‌های دنیا مربوط می‌شود، تصریح کرد: در جنگ هشت‌ساله تمام قدرت‌های دنیا پشت سر رقیب جنگی ما بودند و چنین جنگی به طور طبیعی توسعه را به تعویق می‌اندازد و زمینه‌های تحقق آرمان‌ها را محدود می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با یادآوری این مطلب که بلافاصله پس از جنگ، دست‌های پلید، بهترین دوستان و مغزهای متفکر انقلاب را از کشور گرفت گفت: اگر امروز شخصیت‌هایی همچون شهیدان بهشتی، مطهری و رجایی در کنار رهبری بودند، اوضاع ما متفاوت بود.

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

رهبری به مسأله «تنهایی» مبتلاست

فضیلت با تصریح بر این که رهبری به مساله «تنهایی» مبتلاست گفت: متأسفانه در شرایطی به سر می‌بریم که باید با این دست آسیب‌ها دست و پنجه نرم کنیم.

وی با اشاره به رسالت سنگین رسانه در شرایط موجود افزود: در رسانه رحمانی که در تراز رسانه متناسب با انقلاب اسلامی عمل می‌کند، هدف هرگز وسیله را توجیه نمی‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که با دستمال کثیف نمی‌توان شیشه کثیف را پاک کرد گفت: با ناپاکی نمی‌توان پاکی ایجاد کرد بلکه برای آفرینش پاکی به پاکی نیاز داریم.

فضیلت در ادامه نقد فضای رسانه‌ای را یکی از انتظارات مهم از رسانه‌های انقلابی عنوان و اظهار کرد: اگر چنین اتفاقی بیفتد، جوشش از درون رسانه بیش‌تر خواهد شد و رسانه‌ها به خودباوری خواهند رسید.

وی نقد عملکرد اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز نقد رسانه‌های خودی را از دیگر بایسته‌های رسانه‌ای دانسته و افزود: اگر می‌خواهیم چاله‌های ما به چاه تبدیل نشود باید نقد درون‌رسانه‌ای داشته باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که فقدان نقد رسانه‌ای باعث می‌شود که در برابر رقیب زمین بخوریم گفت: نخستین مولفه نقد درون‌رسانه‌ای، ترسیم وضع موجود و تبیین نقاط مثبت و منفی عملکردهاست.

فضیلت ارائه راهکار برون‌رفت از وضع موجود و ترسیم وضع مطلوب را دومین مولفه نقد عنوان کرد و گفت: اگر رسانه‌ای واجد این دو مولفه باشد، می‌توان گفت که نگاه راهبردی دارد و یک رسانه استراتژیست است.

متن گفتگوی صمیمی خبرنگاران مرآت با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی متعاقبا منتشر خواهد شد.

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه