دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
اروپا اراده مستقل ندارد/ لزوم گسترش روابط ایران با چین و روسیه
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
دبیرکل حزب اسلامی کار گفت: برای جلوگیری از تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران، گسترش روابط با روسیه و چین که در شورای امنیت حق وتو دارند می‌تواند راهگشا باشد.

به گزارش مرآت ،حسین کمالی دبیرکل حزب اسلامی کار در گفتگو با خبرنگار مهر،  درباره تلاش های آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران و همراهی اروپا با آن، گفت: بدعهدی آمریکا و همپیمانان اروپایی آن مسئله ای  دور از ذهن نبود.

وی افزود: ایران ضوابط و مقررات مربوط به آژانس انرژی اتمی را رعایت کرده و کاملا واضح است ایراداتی که به عملکرد ما گرفته می شود ناشی از تخلف ایران از مقررات و معاهدات بین المللی نیست، بنابراین به نظر می رسد مسائل سیاسی جدی‌تری در این ارتباط وجود دارد.

دبیرکل حزب کار گفت :به نظر می رسد موضع گیری ما در قبال رژیم نژادپرست صهیونیستی و پیمان های اقتصادی آمریکا و انگلیس در حوزه خلیج فارس مهمترین عامل سخت گیری نسبت به ایران است.

کمالی تاکید کرد: محور مذاکرات و توافقات برجام آمریکا بود و وزارت امور خارجه ایران سعی کرد با جدا کردن نظرات اروپا از آمریکا فرصتی را فراهم آورد تا اختلافات موجود با همراهی اروپا به شکل مسالمت آمیز حل و فصل شود، اما این در صورتی قابل انجام بود که اروپایی ها حداقل هایی از استقلال را برای خود قائل باشند که اینگونه نشد و سازوکارهایی که آنها  برای حفظ برجام ارائه دادند کاملاً ناکارآمد و ضعیف بود.

وی اظهار داشت: اروپا و آمریکا بدون اینکه نسبت به برجام مسئولیت بپذیرند، می خواهند ایران در حالی که تحت شدیدترین تحریم ها قرار دارد در برجام باقی بماند و این بیانگر خودخواهی غربی ها درقبال ایران است.

این فعال سیاسی اصلاح‌ طلب درباره اینکه چه سازوکاری توسط دستگاه دیپلماسی باید در دستور کار قرار گیرد تا سطح تعارضات، افزایش پیدا نکند، گفت: این موضوع برمی گردد به دیپلماسی ایران و نوع روابطی که با سایر کشورها برقرار می کند که در این باره گسترش روابط با روسیه و چین که در شورای امنیت حق وتو دارند می تواند راهگشا باشد.

کمالی افزود: به نظر می رسد که با توجه به مناسبات فعلی، آمریکا و همپیمانان اروپایی او نمی توانند قطعنامه ای علیه ایران در شورای امنیت به تصویب برسانند و احتمالاً  پیشنهاد آنان با وتو چین و روسیه مواجه می شود، اگرچه این برای کشورمان بدون هزینه نخواهد بود و به عنوان راه حل اساسی و نهایی قابل ارزیابی نیست.

وی با اشاره به اینکه ما باید به نوعی تفاهم همه‌جانبه با همه دست اندرکاران سیاسی در سطح منطقه و جهان دست پیدا کنیم، تصریح کرد: نیازمند اصلاح دیدگاه ها در زمینه همکاری های سیاسی و اجتماعی هستیم و غربی ها هم باید از یکجانبه گرایی و خودخواهی پرهیز کنند و بپذیرند همانگونه که آمریکا خود را محق می داند، کشورها و ملت های دیگر نیز باید بتوانند از منافع خود دفاع کنند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.