تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

عضو هیأت امنای امامزاده یحیی(ع) در گفتگو با مرآت:
اختلاف‌نظرها درباره طرح توسعه حرم مطهر امامزاده یحیی(ع) با دستور شخص وزیر میراث حل خواهد شد/ قرار است ملاقاتی با وزیر میراث فرهنگی داشته باشیم
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
عضو هیأت امنای امامزاده یحیی(ع) می‌گوید اختلاف‌نظرها درباره طرح توسعه حرم مطهر امامزاده یحیی(ع) با دستور شخص وزیر میراث حل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مرآت، در اوایل خردادماه امسال، حجت‌الاسلام تدینی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت داده‌های جدیدی پیرامون طرح توسعه حرم امامزاده یحیی(ع) و احداث صحن دو هکتاری در مجاورت بنای کنونی حرم مطهر ارائه کرد. پیش‌تر شهرداری سمنان طرحی را برای احداث صحن مذکور تدوین کرده بود که اجرای آن با مخالفت اداره‌کل میراث فرهنگی سمنان مواجه می‌شود.

حتی خود اداره‌کل اوقاف هم نسبت به طرح مذکور ایراداتی را وارد می‌دانست. یکی از اشکالات اداره‌کل اوقاف بر طرح مذکور، افراط در انتفاعی دیدن طرح مذکور توسط شهرداری بود؛ به این معنا که احداث تعداد زیادی مغازه در قالب این طرح پیش‌بینی شده بود. یکی از آخرین جلسات برای بررسی این طرح، چند روز پیش از پایان ماه مبارک رمضان، در سی‌ویکمین روز از خردادماه و با حضور کارشناسان میراث فرهنگی، مدیرکل اوقاف، امام جمعه موقت، شهردار، نمایندگان مسکن و شهرسازی و اعضای هیأت امنای امامزاده یحیی(ع) و کارشناسان فنی اداره‌کل اوقاف تشکیل شده است.

تا زمان تشکیل جلسه مذکور، طرح جدید توسعه نهایی شده بود و نیازمند تأیید وزیر میراث فرهنگی بود. در همین جلسه مقرر شد که زمانی از مونسان، وزیر میراث فرهنگی گرفته شود تا شماری از مسئولان استان از جمله مدیرکل اوقاف برای دیدار با وی به تهران بروند. نکته‌ دیگری که حجت‌الاسلام تدینی در گفتگو با خبرنگار مرآت به آن اشاره کرده بود، آمادگی شهرداری برای هزینه‌کرد در این پروژه بود.

مدیرکل اوقاف در گفتگوی مذکور تصریح کرده بود که قرار است حجت‌الاسلام غلامحسین مهدوی‌نژاد، عضو هیأت امنای امامزاده یحیی(ع) و امام جمعه موقت سمنان کارِ هماهنگی برای دیدار با وزیر میراث فرهنگی را به انجام برساند.

خبرنگار مرآت به تازگی در گفتگو با حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد این موضوع را جویا شد.

نقشه جامع توسعه حرم مطهر تهیه شده است

عضو هیأت امنای امامزاده یحیی(ع) با بیان این که مسأله توسعه حرم مطهر امامزاده یحیی(ع) از سال‌ها قبل در جلسات پرشمار مورد بحث قرار گرفته است گفت: نقشه جامع توسعه حرم مطهر تهیه شده است و دست‌اندرکاران طرح تلاش زیادی در این راستا داشتند؛ اما هنوز مشکل رابطه‌ای که باید با میراث فرهنگی برقرار شود، حل نشده است.

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد گفت: درباره اجرای طرح اختلاف‌نظرهایی وجود دارد و ما در جلساتی که داشتیم به این نتیجه رسیدیم که این اختلاف‌نظرها تنها با دستور مستقیم وزیر حل خواهد شد؛ لذا قرار شد ملاقاتی با وزیر میراث فرهنگی در این خصوص داشته باشیم.

وی ادامه داد: اختلاف‌نظرها بر سر چگونگی اجرای پروژه و برخی از مولفه‌های پروژه است؛ تلاش ما بر این است که بتوانیم دستور مستقیمی از وزیر میراث فرهنگی برای اجرای این پروژه بگیریم تا دوستان ما در سمنان هم همکاری‌های لازم را در این خصوص داشته باشند؛ هنوز این توفیق حاصل نشده است و ما امیدواریم دیدار مذکور هرچه زودتر انجام شود.

پرسا، آبان 97: طراحی پروژه صحن امامزاده یحیی(ع) آغاز شده است

شایان ذکر است سعید پرسا از مدیران وقت سازمان عمران در آبان‌ماه سال 97 در گفتگو با خبرنگار مرآت از آغاز طراحی پروژه صحن مطهر امامزاده یحیی(ع) با رویکرد انسان‌محور و در پهنه‌ای به مساحت 2 هکتار خبر داده بود. پرسا اجرای پروژه مذکور را اتفاقی بزرگ در شهر سمنان توصیف کرده و گفته بود با اجرای این طرح یک فضای وسیع شهری در پایین‌دست حرم امامزاده یحیی(ع) ایجاد خواهد شد. وی همچنین تأکید کرده بود که سلسله‌مراتب معنوی در معماری این پروژه لحاظ خواهد شد.

پرسا در آذرماه سال 98 از تکمیل طرح و ارسال آن اداره‌کل میراث فرهنگی استان برای تصویب خبر داد. وی هدف از اجرای این پروژه را تبدیل امامزاده یحیی(ع) به قطب فرهنگی توصیف کرده و گفته بود در این راستا اقداماتی نظیر جداره‌سازی در حدفاصل خیابان ابوذر تا حدفاصل حرم امامزاده، به منظور ساماندهی سیما و منظر فضای پیرامون حرم به انجام رسیده است.

اکنون باید دید در نشست موثران پروژه با وزیر میراث فرهنگی چه اتفاقی خواهد افتاد؟

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه