شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:  
احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مسئله مسکن دغدغه اصلی مقام معظم رهبری است، گفت: ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور احداث می‌شود.

به گزارش مرآت، علی نبیان معاون وزیر راه و شهرسازی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات راه و شهرسازی گرمسار  ضمن بیان اینکه مسئله تأمین مسکن مردم دغدغه اصلی مقام معظم رهبری است، گفت: احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور در دست اقدام است که سهم شهر‌های جدید از این طرح ۲۰۰ هزار واحد خواهد بود.

وی با تأکید بر لزوم تکمیل و تحویل به‌موقع این واحد‌های مسکونی افزود: ساخت ۱۰۰ هزار واحد از این طرح بر عهده بنیاد مسکن و ۱۰۰ هزار واحد بر عهده سازمان بازآفرینی شهری وزارت راه و شهرسازی است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای برای واگذاری اراضی دولتی به بخش خصوصی منعقدشده است، خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این طرح ایجاد ارزش‌افزوده به زمین‌های دولتی است تا بتوانیم با استفاده از آن خروجی این طرح را تبدیل به مسکن کنیم.

نبیان با تأکید بر اینکه بر اساس این تفاهم‌نامه باید بعد از ۳۶ ماه مسکن تولید و تحویل شود، یادآور شد: در راستای اجرای این طرح بر اساس تعداد پروژه‌هایی که سهم استان سمنان است در شهرستان‌های گرمسار و آرادان و بخش ایوانکی جانمایی و زمین‌های متناسب با اجرای این طرح در راستای احداث مسکن شناسایی شوند.

وی افزود: ظرف دو هفته آینده گروه کارشناسان وزارت مسکن و شهرسازی برای پیگیری مشکلات پروژه‌های به گرمسار و آرادان اعزام می‌شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با تأکید بر اینکه مسئله مسکن مردم مهم‌ترین چالش دولت است، بیان کرد: برنامه‌ریزی بلندمدت و میان‌مدت برای ایجاد توسعه پایدار و افزایش نرخ رشد جمعیت در دستور کار قرار گیرد.

وی در پایان با اشاره به پروژه‌های احداث پارکینگ‌های عمومی در گرمسار خاطرنشان کرد: طرح‌های شهرداری گرمسار به وزارت راه و شهرسازی ارسال شود تا مسائل و مشکلات موجود در راستای تأمین زمین مورد نیاز رفع شود.

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه