خدمات الکترونیکی مالیاتی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

مدیرکل اوقاف و امور خیریه در نشست با خبرنگاران مطرح کرد:
اجرای پروژه‌های عمرانی اوقاف 22 هزار نفر روز اشتغال ایجاد می‌کند/ کلنگ‌زنی و افتتاح 12 پروژه در دهه وقف
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان می گوید اجرای پروژه‌های عمرانی مرتبط با حوزه اوقاف، امسال به میزان 22 هزار نفر روز اشتغال ایجاد خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مرآت، عبدالله واحدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان صبح امروز، در آغازین روز دهه وقف، در نشست با خبرنگاران ضمن تشریح آخرین اقدامات صورت‌گرفته و برنامه‌های طرح‌ریزی‌شده در حوزه وقف، به پرسش‌های اصحاب رسانه پاسخ گفت.

واحدی در ابتدای این نشست ضمن اعلام این خبر که در هفته وقف 130 برنامه در سطح استان اجرایی خواهد شد، به فراهم‌سازی برخی مقدمات در حوزه وقف‌های مشارکتی طی سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: تلاش می‌کنیم با فراهم شدن این مقدمات، وقف‌های مشارکتی را به مرحله اجرا برسانیم.

وی از راه‌اندازی 30 ایستگاه صلواتی در سطح استان از صبح امروز خبر داد و گفت: در این ایستگاه‌ها طی 5 روز با کمک خیرین و با محوریت بقاع متبرکه و امامزادگان خدماتی به زائران امام علی‌بن‌علی‌موسی‌الرضا(ع) ارائه خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان ضمن بیان این مطلب که امروز نمایشگاه «وقف؛ احسان ماندگار» در جوار مزار شهدای گمنام امامزاده یحیی(ع)، به برگزاری تجمع «لبیک یا رسول‌الله(ص)» در روز چهارشنبه خبر داد و گفت: این تجمع همراه با زیارت حضرت رسول(ص) از بعید، در جوار 10 بقعه متبرکه بزرگ استان برگزار خواهد شد.

واحدی با بیان این که همایش «یاوران وقف» با هدف تجلیل از واقفان خیراندیش، در تمامی شهرستان‌های استان و همایش «تجلیل از اصحاب رسانه و مطبوعات» در هفته آتی در مرکز استان برگزار خواهد شد گفت: افزون بر این ایستگاه‌های «همه واقف باشیم» در جوار بقاع و اماکن پرتردد با حضور تعدادی از کارشناسان ما دایر خواهد بود.

کلنگ‌زنی و افتتاح 12 پروژه در دهه وقف

وی با اشاره به این که در دهه وقف تعدادی تفاهم‌نامه‌ همکاری مابین اداره‌کل اوقاف و دستگاه‌های اجرایی به منظور استفاده از ظرفیت وقف و خیرین در راستای رفع مشکلات دستگاه‌ها گفت: در این دهه همچنین کلنگ‌زنی 6 پروژه و نیز بهره‌برداری از 6 پروژه دیگر نیز صورت خواهد گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بهره‌برداری از 17 سوئیت اقامتی با نام قمر بنی‌هاشم(ع) در دامغان در راستای اجرای طرح میقات‌الرضا(ع) را از جمله پروژه‌های در دست افتتاح در این دهه عنوان کرد و گفت: هدف ما این است که در طول سال خدمات رفاهی رایگان یا ارزان‌قیمت به زائران امام علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) ارائه شود.

وی افتتاح ده واحد تجاری در ذیل پروژه‌های مرتبط با بقعه سیدصالح جزن را از دیگر پروژه‌های در دست افتتاح در این دهه عنوان کرد و گفت: علاوه بر این سالن چندمنظوره امامزاده علی‌اکبر(ع) در آرادان به بهره‌برداری خواهد رسید و گنبد امامزاده سیدرضا و سیدعلی‌اکبر(ع) لاسجرد در این دهه رونمایی خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان افزود: اعتبار پروژه‌های در دست افتتاح در این دهه برابر 1 میلیارد و 600 میلیون تومان و اعتبار پروژه‌هایی که در این دهه کلنگ‌زنی می‌شوند، 8 میلیارد و 710 میلیون تومان است.

اعتبار 1 میلیارد و 100 میلیون تومان برای اجرای نیات

واحدی با اشاره به برگزاری همه‌ساله طرح‌های «آرامش بهاری»، «مهر تحصیلی» و «سلامت» در استان سمنان گفت: در سال گذشته با اعتبار 1 میلیارد و 100 میلیون تومان از محل درآمد موقوفات نسبت به اجرای نیات واقفان اقدام کرده‌ایم.

وی از پیشرفت فیزیکی 40 درصدی 11 پروژه سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مرتبط با اوقاف و در بخش‌های کشاورزی، عمرانی و گردشگری با اعتبار 60 میلیارد تومان خبر داد و گفت: در همین راستا، کاروانسراهای لاسجرد، قوشه و میامی به عنوان کاروانسراهای وقفی در حال واگذاری هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان واگذاری آب‌انبارها و کاروانسراهای تاریخی را سبب‌ساز ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: در سال گذشته از قبل اجرای پروژه‌های عمرانی مرتبط با اوقاف، 30 هزار نفر روز اشتغال ایجاد شده و پیش‌بینی شود که امسال نیز 22 هزار نفر روز اشتغال ایجاد شود.

واحدی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی مرکز مجازی حفظ قرآن کریم در مجاورت امامزاده علی‌بن‌جعفر(ع) گفت: این مرکز مدت زمان زیادی است که کار خود را آغاز کرده اما در این دهه به طور رسمی افتتاح خواهد شد.

وی مرکز مذکور را بستری کم‌نظیر برای علاقه‌مندان به حفظ قرآن کریم عنوان کرد و گفت: با افتتاح این مرکز، زمینه‌ها برای برگزاری برنامه‌های آموزشی برای داوران و نیز تقویت مربیان قرآن فراهم خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با یادآوری این مطلب که بر اساس طرح حفظ قرآن کریم که از حدود 7 سال قبل آغاز شده بود، قرار بود طی 4 سال، 8 هزار حافظ کل قرآن کریم تربیت شوند گفت: استان سمنان در اجرای این طرح بسیار موفق عمل کرد و طی 5 سال حدود 12 هزار و 500 نفر برای حفظ یک جزء تا کل قرآن کریم در سامانه‌های مربوطه ثبت‌نام کردند و این طرح امسال هم ادامه دارد.

ثبت 14 وقف جدید در 7 ماه گذشته

واحدی در ادامه از ثبت 14 وقف جدید در هفت‌ماهه گذشته از سال جاری خبر داد.

وی افزود: این وقف‌ها در ارتباط با درمان بیماران، خرید جهیزیه، مساجد، حوزه‌های علمیه، تعزیه‌ و مراسمات عزاداری و موالید اهل‌بیت(ع) بوده‌اند ضمن آن که نخستین موقوفه در زمینه امر به معروف و نهی از منکر کشور در استان سمنان محقق شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با بیان این که 4 هزار و 416 موقوفه استان متصرفی، 963 موقوفه غیرمتصرفی و 5 موقوفه اشتراک‌التولیه هستند گفت: تعداد رقبات ما تا این تاریخ به 4 هزار و یک مورد رسیده است.

واحدی با اشاره به وجود 165 بقعه متبرکه در استان سمنان گفت: از این تعداد 134 مورد مربوط به بقعه امامزادگان است.

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه