شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با مرآت؛

اجرای پروتکل الحاقی یک خیانت در حق ملت ایران بود/ وعده‌های غرب برای لغو تحریم‌ها فقط برای وقت کُشی است

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
عبدالمجید شیخی با اشاره به بی تاثیر شدن تحریم ها گفت: دادن وعده‌های پوچ و دروغین غرب فقط برای وقت کُشی و معطل کردن و دچار استهلاک زمانی کردن ایران است و نباید چنین کلاهی بر سر مجلس و قوه قضائیه برود.

عبدالمجید شیخی، کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با خبرنگار مرآت درباره خروج ایران از اجرای داوطلبانه پروتکل های الحاقی گفت: شکل گیری این پروتکل الحاقی از ابتدا غلط بوده و کلاهی گشاد از سوی غربی ها بر سر دولت روحانی و دار و دسته او بود.

وی در ادامه افزود:همچنین تحمیل این پروتکل بر ملت ایران کلاه گشادی بود که رئیس جمهور طی 8 سال با دروغ هایش بر سر مردم ایران گذاشت. 

 
شیخی با بیان اینکه اجرای این پروتکل الحاقی یک اقدام خائنانه از سوی دولت است، اظهار کرد: این اقدام خیانتی بود که مشابه آن حتی در گذشته و در قرارداد هایی نظیر ترکمنچای، گلستان و در از دست دادن سرزمین های این کشور در دوران قاجار و پهلوی قابل مشاهده نیست بلکه بدتر از آنها بوده و یک خفت و خواری است که این دولت برای مملکت به ارمغان آورده است.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به اعمال شدید ترین تحریم ها توسط غربی ها برای ایران خاطر نشان کرد: در این شرایط شدید تحریمی اصطلاحا میگویند بالا تر از سیاهی رنگی نیست و مطمئنا بالاتر از این تحریم ها هیچ تحریمی وجود ندارد و تهدید به افزایش تحریم ها دیگر بلوف و تکراری است انگار سوزن آمریکا همانند گیر کردن سوزن گرامافون های قدیمی گیر کرده است؛ لذا آمریکا نیز فقط تحریم ها را تمدید می کند و هیچ تحریم جدیدی نخواهد داشت و در کشور نیز هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد.

شیخی با اشاره به تلاش غرب برای جلوگیری از پیشرفت ایران بیان کرد: غرب با پهن کردن تور و طعمه وعده های دروغین برای این دولت بی عقل به دنبال از بین بردن نتایج تلاش جوانان و نیروهای جهادی و فرآیند تحول آمیز در کشور، مانند دستاوردهای نیروی های جهادی، مردمی، قوه قضائیه، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در برخورد با غصب اموال بیت المال، احیاء بنگاه های اقتصادی، احیا فعالیت های اقتصادی، فعالیت های عمرانی و سازندگی و... خواهد بود.

شیخی با بیان اینکه تحریم ها برای ما یک فرصت بوده است، گفت: تحریم ها به جای تهدید، فرصتی برای نشان دادن جوهره وجود ما در دنیا بوده است و این کار توسط نیروهای جهادی در کشور به وقوع پیوسته، و نه توسط این هیئت دولت خمود و ذلیل، که کاری جز فروش مملکت به اعتبار امضای آقای جان کری انجام نداده است.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به تاثیر تحریم ها در کشور بیان کرد: تحریم ها در کشور مشکلاتی را به وجود آورد و براساس برآورد های کارشناسان فقط 10 الی 20 درصد هزینه های مبادلات را افزایش داد ولی نفعی که در احیا اقتصاد فروپاشیده میراث گذاشته قوه مجریه ایجاد شد، نسبت به هزینه تحریم قابل مقایسه نیست و آنچه که به دست می آید صدها بار ارزشمندتر و بزرگتر از نتیجه ادعای دروغین غربی ها در برداشتن تحریم هاست.

وی افزود: دادن وعده های پوچ و دروغین غرب فقط برای وقت کشی و معطل کردن است و می خواهند در ظرف زمانی مارا دچار استهلاک زمانی بکنند و نباید چنین کلاهی بر سر مجلس و قوه قضائیه برود و آنها باید جلوی خیانت های محتمل این دولت که طبعی سازشکارانه و خطی ذلت بار دارد را بگیرند زیرا به دنبال ارتقا و پیشرفت ایران و نظام جمهوری اسلامی نیستند و به قول شهید دکتر بهشتی این حزب دنیا طلبان شیفتگان خدمت نیستند بلکه شیفتگان ثروت، شهرت و قدرت هستند.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.