تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

تصویر روز

آخرین اخبار

    
ابتلای ۱۷۷ پزشک و پرستار شرق استان سمنان به کرونا؛ تعداد بیماران بدحال کرونایی در شرق استان سمنان به ۲۷ مورد رسید
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به ابتلای ۱۷۷ پزشک و پرستار شرق استان سمنان به کرونا گفت: شاهد پرپر شدن عزیزان کادر درمان در گوشه و کنار کشور هستیم و شاهرود نیز شهید دکتر ذاکریان را در راه دفاع از سلامت مردم تقدیم کرد.

به گزارش مرآت، رضا چمن عصر امروز در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا شهرستان شاهرود اظهار داشت: تاکنون 248 نفر از کادر درمان در حوزه تحت پوشش این دانشگاه به‌طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که 177 نفر از این تعداد پزشک و پرستار هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه در چند شب اخیر به‌طور میانگین بین 30 تا 40 نفر بیمار کرونا از شرق استان سمنان در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود بستری‌شده‌اند گفت: روند همه‌گیری کرونا در کشور ما در سه مرحله یا پیک دیده می‌شود که مرحله اول از اواسط اسفند سال گذشته تا اواخر فروردین‌ماه بوده و مرحله دوم همه‌گیری از اواخر خرداد تا اواسط تیرماه ادامه یافت.

وی اضافه کرد: اکنون نیز در موج سوم کرونا هستیم که به‌شدت روند فزاینده‌تر و افزایش تعداد ابتلا و مرگ‌ومیر را داریم و درصورتی‌که این روند ادامه پیدا کند، شاهد پیچیده‌تر شدن اوضاع و دشواری در خروج از وضعیت بحرانی خواهیم بود.

چمن افزود: در شهرستان شاهرود از ابتدای همه‌گیری فراتر از پروتکل‌های کشوری، بیماریابی را آغاز کردیم؛ به‌طوری‌که الآن در روز بیش از یک‌صد مورد نمونه‌گیری می‌شود.

وی اضافه کرد: در موضوع دستورالعمل‌های بهداشتی نیز فراتر ازآنچه توصیه می‌شد انجام‌شده و البته همین موضوع نیز سبب موفقیت نسبی شهرستان شاهرود در کنترل موج اول و دوم کرونا بوده است.

انتهای پیام

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.