خدمات الکترونیکی مالیاتی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

جوابیه شرکت «کندر» سمنان به اظهارات مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان؛
آیا اعتراض به بی‌عدالتی یک «مدیر قانون‌گریز» حق کارگران نیست؟ / از روش‌های قدیمی برای رسیدن به مقامات بالاتر استفاده نکنید!
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
روابط عمومی شرکت کندر سمنان با انتشار جوابیه ای، به اظهارات اخیر مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان واکنش نشان داد.

به گزارش مرآت، پس از برگزاری تجمع اعتراضی روز یکشنبه کارگران شرکت «کندر» سمنان در مقابل اداره کل امور مالیاتی استان سمنان که واکنش عباس بی‌نیاز (مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان) و نیز توضیحات روابط عمومی این اداره کل را درپی داشت، روابط عمومی شرکت کندر با ارسال جوابیه‌ای، ضمن توضیح در خصوص تجمع صورت گرفته به اظهارات مدیرکل امور مالیاتی استان پاسخ داد.

متن جوابیه رسمی شرکت «کندر» سمنان بدین شرح است:

 

مدیر محترم شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

مدیران محترم خبرگزاری‌ها و رسانه‌های استان سمنان

سلام علیکم

احتراما در پاسخ به مطلب منتشره مورخ 1397/4/31 خصوص گفتگوی اختصاصی مدیرکل محترم امور مالیاتی استان سمنان با یکی از روزنامه‌ها، بدین وسیله جوابیه رسمی شرکت کندور به شرح ذیل تقدیم می گردد.

خواهشمند است طبق قانون مطبوعات به جهت انتقال صحیح و واقعیت رخ داده، جوابیه ارسالی این شرکت را به صورت کامل منتشر فرمایید. در غیر این صورت از انتشار گزینشی و یا بخشی از جوابیه جداً خودداری گردد.

بسمه تعالی

اخذ مالیات، با محوریت توسعه اجتماعی

یا اخذ مالیات ظالمانه برای رشد مدیران؟

احتراما، در پاسخ به مطلب منتشره مورخ 1397/4/31 روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان سمنان به جهت تنویر افکار عمومی، استاندار محترم و معاونین و ادارات و سازمانهای استان و همچنین مردم شریف و شهید پرور استان بالاخص کارمندان خدوم سازمان امور مالیاتی استان، بیمه تامین اجتماعی اعلام می‌دارد، همانطوریکه مطلع هستید تعدادی از پرسنل این شرکت به صورت خودجوش و به جهت حفظ و صیانت از موقعیت شغلی خودشان و حفظ تولید و چرخه صنعت که از سرمایه‌های ملی هر کشوری می‌باشد در مقابل اداره کل امور مالیاتی استان سمنان تجمع و به بی عدالتی مدیر قانون‌گریز اعتراض و تقاضای عدالت را داشتند. آیا کسی به واقع حق ندارد به کسی که در جهت خلاف منافع ملی کشور، اشتغال و صنایع استان، بنا بر تشخیص فردی و به دور از بررسی‌های فنی و به دور از منافع ملی کشور و اشتغال پرسنل زحمتکش یک استان حرکت می‌کند اعتراض نماید؟

لذا در پاسخ مستقیم به مرقومه مدیرکل محترم امور مالیاتی استان سمنان در خصوص مالیات عملکرد سال ۱۳۹۳ به اطلاع می‌رساند: همانطوریکه مستحضرید پرونده مالیاتی این صدرالذکر بعد از پیگیری‌های این شرکت ( کندر) از ناحیه استانداری و برگزاری جلسه مشترک در استانداری و دادگستری استان توافق گردید موضوع از طریق کارشناسان بیطرف رسیدگی گردد (جنابعالی فرمودید بنده غرضی ندارم). به همین منظور پرونده این شرکت با مالیات 28,019,937,550 ریال به کارشناسان محترم استان تهران محول گردید که در نتیجه و پس از ارائه گزارش کارشناسی و طرح در هیات حل اختلاف مالیاتی، مبلغ مالیات فوق به  3,766,368,157  ریال کاهش یافت. یعنی رقمی حدود ۸۰ درصد کاهش مالیات سال ۱۳۹۳ و بعد از آن جنابعالی با سوء استفاده از تغییر استاندار وقت و شروع به کار استاندار محترم فعلی و با احتمال اینکه موضوع فراموشی سپرده شده، مجدد با فشار به کمیسیون و ارسال پرونده به کارشناسی استان و قص الی آخر... مسیر خودتان را تا کنون ادامه دادید.

ولذا:

اولا در خصوص پرونده های دیگر این شرکت‌ آیا غیر از این است که جنابعالی بابت مالیات بر ارزش افزوده سال ۱۳۹۱ و ۱۳۹۳ بالغ بر ۲۱ میلیارد ریال اضافه دریافتی داشته و حاضر به برگشت آن نشدید. (با توجه به رای دیوان عدالت اداری)

دوما در خصوص پرونده‌های سال ۱۳۹۵ با اینکه جنابعالی میدانستید این شرکت زیان قابل توجه داشته است اما باز هم اقدام به صدور برگ تشخیص ناعادلانه نمودید.

ثالثا در خصوص پرونده های سنوات قبل هم با تکرار چنین رفتاری دست به اقدامات مشابه زده‌اید که اسناد و مدارک آن در حوصله این جوابیه نمی‌باشد.

متاسفانه مشابه این رفتار جنابعالی به این شرکت در اداره کل متبوع شما و با همین ادبیات در سال ۱۳۷۱ صورت گرفت که منجر به تعطیلی یکی دیگر از شرکت‌های این گروه گردید که مبنای آن تشخیص غیر فنی در راستای اجرای ماده ۱۸۱ و تهدیدات و صدور برگ تشخیص 1,300,000,000 ریالی در سال ۱۳۷۱ بود که پس از پیگیری‌های این شرکت و تعدیل مبلغ مالیات از طریق تهران نهایتاً به کمتر از دو درصد مالیات موضوع برگ تشخیص رسید ولی آن مدیر به ناحق و با تعطیلی واحدهای صنعتی در آن زمان به سمت مدیر کل استان تهران و به نظر می‌رسد جنابعالی نیز پس از نزدیک به ۳۰ سال از همان روش قدیمی برای رسیدن به مراتب به مقام بالاتر استفاده کرده‌اید.

در نتیجه توصیه ما برای شما برادر محترم این است به جای بیکار نمودن کارگران عزیز و به ورشکستگی کشاندن صنایع استان، در این وانفسای تحریم ظالمانه آمریکا و ایادی او از رفتارهای غیر حرفه‌ای، غیر تخصصی و غیر فنی و به دور از شان یک مدیر اقتصادی هوشمند اجتناب کرده با مدیریت خردمندانه انقلابی، فنی و تخصصی موجبات حفظ اشتغال موجود، ایجاد فرصت‌های جدید شغلی، شکوفایی اقتصادی و تولید ملی را برای خنثی‌سازی دسیسه‌های دشمنان انقلاب ایران و مردم فراهم کنید.

روابط عمومی شرکت کندر

 

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

 

شایان ذکر است شبکه اطلاع‌رسانی مرآت استان سمنان آمادگی دارد نظرات مدیران واحدهای صنعتی، فعالان بخش خصوصی و نیز مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان را در این خصوص دریافت و منعکس نماید.

انتهای پیام/ژ

 

دیدگاه ها

درود بر شرف و غیرت کارگر ایرانیاداره مالیات هم از حقوق کارگر بر میدارد هم از کارش
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه