تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

یادداشت؛
آقای استاندار! تضعیف اقلیت را برنتابید
از یک سو ما معتقد به جمهوری هستیم و تضعیف اقلیت را بر نمی تابیم و از سوی دیگر منطق ما اسلامی است و تکیه ما بر نامه علی(ع) به مالک اشتر است.

اخیرا استاندار محترم سمنان تلویحا بر ضرورت بکارگیری مدیران همسو با دولت تأکید کرده اند. معنی ساده سخن آقای استاندار این بود که مدیران حامی جناح رقیب آقای روحانی نباید در مناصب دولتی سهم چندانی داشته باشند. پس از انتخابات در فضای مجازی نیز موجی از کینه ورزی ها علیه چهره های حامی جریان رقیب دولت به راه افتاد و عده ای از فعالان رسانه ای صراحتا عنوان کردند که دست مسئولان طرفدار جناح رقیب باید از مناصب دولتی کوتاه شود. استدلال هم این بود که رأی «مردم» نشان داده که «مردم» خواهان چه مسئولانی هستند!

گمان نمی کردیم که با گذشت قریب به چهل سال از وقوع انقلاب اسلامی لازم باشد که بر سر مفهوم «جمهوری» و «دموکراسی» به بحث بنشینیم. در یک معنای عام، دموکراسی به معنای حکومت اکثریت بر «همگان» است اما «جمهوری» می گوید اگرچه اکثریت حق دارند درباره سرنوشت جامعه تصمیم بگیرند اما این نباید بهانه ای برای تضعیف یا نادیده گرفتن حقوق اقلیت باشد.

در همان زمانی که بحث ها بر سر نام حاکمیت جدید جریان یافته بود، عده ای تنها نام «جمهوری ایران» را در ذهن می پروراندند، عده ای نیز «جمهوری دموکراتیک اسلامی» و عده ای دیگر هم «جمهوری دموکراتیک ایران» را اما این امام بود که قاطعانه در برابر چنین نامگذاری هایی ایستاد و گفت: جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد! و تأکید کرد: آنچه ملت ما می خواهد جمهوری اسلامی است، نه فقط جمهوری، نه جمهوری دموکراتیک نه جمهوری دموکراتیک اسلامی، فقط جمهوری اسلامی! شگفتا از این دوراندیشی...

آقای استاندار! هرچند موضوع پیچیده ای نیست اما لازم است به خاطر بیاورید که نوع حکومت ما جمهوری اسلامی است! یعنی از یک سو ما معتقد به جمهوری هستیم و تضعیف اقلیت را بر نمی تابیم و از سوی دیگر منطق ما اسلامی است و تکیه ما بر نامه علی(ع) به مالک اشتر است که می گوید باید نزدیک ترین افراد به حاکمان، منتقدترین افراد باشند.

نگارنده تضعیف اقلیت را بر نمی تابد و از همین روست که معتقد است علیرغم این که ترکیب آراء در استان سمنان به نفع رقیب منتخب ملت بوده است، نباید سهم اقلیت استان سمنان یعنی طرفداران آقای روحانی نیز در حاکمیت نادیده گرفته شود و نباید از دستیابی هواخواهان آقای روحانی به مناصب دولتی در استان جلوگیری شود. از سوی دیگر با توجه به پیروزی آقای روحانی در انتخابات باز هم معتقدیم که سهم اقلیت نباید در مسئولیت های کشوری نادیده گرفته شود.

کوتاه سخن؛ امید می رود که در تمامی مناصب دولتی و غیردولتی مهم ترین معیار برای انتخاب مدیران، شایستگی، تخصص و تعهد باشد و وابستگی به جناح های سیاسی در اولویت واپسین قرار بگیرد. مردم استان منتظر تغییرات مثبتِ مبتنی بر اصل شایستگی در ترکیب مدیران استان خواهند بود.

انتهای پیام/ح

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

 

دیدگاه ها

میدونم که کامنت منو پابلیش نمیکنی ولی دلم نیومد نگم بهت چرا زمان احمدی نژاد نیومدی اعتراض کنی
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه