شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان سمنان خبر داد؛     
آغاز بهره‌برداری از ۲۱ معدن جدید در سمنان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: با آغاز بهره‌برداری از ۲۱ معدن جدید در سمنان، سالانه ۲.۵ میلیون تن به ظرفیت استخراج مواد معدنی در استان اضافه می‌شود.

به گزارش مرآت، محمد فروهر معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان  اظهار کرد: با آغاز بهره‌برداری از ۲۱ معدن جدید، سالانه ۲.۵ میلیون تن به ظرفیت استخراج مواد معدنی در استان سمنان اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به تحقق برنامه‌های حوزه معدن استان سمنان در سال رونق تولید، از تمدید پروانه بهره‌برداری ۷۴ معدن خبر داد و تأکید کرد: در حال حاضر، ۶۲۶ پروانه بهره‌برداری برای ۴۲ نوع ماده معدنی در استان سمنان دارای اعتبار است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در تشریح عملکرد معادن استان در حوزه اکتشاف و شناسایی مواد معدنی، تعداد پروانه اکتشاف صادرشده در سال ۹۸ را ۳۱ فقره در مساحتی حدود ۱۵۶ کیلومترمربع اعلام کرد.

فروهر گفت: در حال حاضر، عملیات اکتشافی در ۱۷۵ محدوده معدنی در وسعتی حدود دو هزار کیلومترمربع از مساحت استان توسط سرمایه‌گذاران با هدف کشف ذخایر معدنی شناسایی نشده در حال انجام است.

وی میزان وصول حقوق دولتی از معادن استان در سال گذشته را بیش از ۱۴۱ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: برای افزایش دقت در محاسبه میزان استخراج مواد معدنی و وصول مطالبات دولت و ارزیابی نحوه استخراج بهره‌برداران، طرح بازرسی فنی از ۱۶۱ معدن استان که ظرفیت استخراج بالاتر و ماده معدنی ارزشمندتری دارند با همکاری سازمان نظام مهندسی معدن در فصل بهار سال جاری انجام خواهد شد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان جلوگیری از تضییع مواد معدنی و حفظ حقوق دولت و ارتقای ایمنی در معادن را از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح بازرسی فنی از معادن اعلام کرد.

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه